OBD11 - kodowanie

Awatar użytkownika
rocker
Posty: 185
Rejestracja: 22 maja 2017, o 06:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zabrze

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: rocker »

Panowie powiedźcie mi gdzie kupować to urządzenie najlepiej?
przez oficjalną stronę za 180zł czy z allegro za 250zł? niby sprawa oczywista, ale co z gwarancją jakby się coś stało i trzeba było odsyłać na swój koszt?
Awatar użytkownika
acidmk
Posty: 288
Rejestracja: 18 mar 2017, o 19:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: acidmk »

Ja kupiłem bezpośrednio. Na allegro to też oni wysyłają ale dopłacasz za wystawienie aukcji i opłatę za sprzedaż...Tak mi się wydaje. Ale wybór należy do Ciebie :-P

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam, acidmk
-----------------------
Moja Laura - La bella Sycylia w sieci
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Tom-Tdi »

Ja też kupiłem u źródła, na niemieckim forum zrobili grupowke było chyba 20 osób conajmniej ( dostali po trochę niższej cenie) i wszyscy zadowoleni.
michals
Posty: 128
Rejestracja: 18 paź 2016, o 07:20
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: michals »

barteka3 pisze:
RybaDK pisze:USB ładowanie telefonu przy podłaczeniu z mirrorlink czy androidauto .

Sterowniki 5F
Długie kodowanie
Pozycja byte_19_usb
Zmieniłem z usb_ipod na full

Po połączeniu i używaniu android auto w 10 min naładował mi telefon z 7% wcześniej utrzymywał telefon tylko na poziomie jakim go podłączyłem lub minimalnie podładował.Obrazek

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
Działa po tej zmianie mirrorlink?
Przetestowałem po koleji wszystkie ustawienia z miernikiem.
Niby kodowanie za każdym razem przyjęte i widnieje jako zmienione z nową wartością, ale ja tam nie widzę żadnych zmian w prądzie ładowania.
Dla każdej wartości (łącznie z "WYŁ") ten sam telefon ładował się napięcie 5,00-5,10V i prądem 0,45-0,55A. I nie że wyższy prąd na "full", po porstu natężenie się wacha w tych granicach w trakcie łądowania dla każdego z ustawień.
Jedyne co zauważyłem to że android auto aktywuje się po podłączeniu kabla tylko na ustawieniu "usb_ipod".
Awatar użytkownika
rocker
Posty: 185
Rejestracja: 22 maja 2017, o 06:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zabrze

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: rocker »

Tom-Tdi pisze:Ja też kupiłem u źródła, na niemieckim forum zrobili grupowke było chyba 20 osób conajmniej ( dostali po trochę niższej cenie) i wszyscy zadowoleni.
ja rozumiem że allegro ma swoją marżę za wystawienie, ale 70zł to przesada, poza tym jedyna aukcja to jakiś oficjalny dystrybutor tego sprzętu.

Tom - o jakim forum piszesz? i jak to było rozwiązane w sensie przesyłka bezpośrednio do Ciebie czy do niemiec i ktoś ci wysłał?
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Tom-Tdi »

Była lista na forum, wpłata do jednego gościa z forum, on to zamówił na siebie i później porozsylal do wszystkich w DE, którzy byli chętni.

Później na początku grudnia zrobili promocje do końca roku na Obd11 za 50€ bodajże za wersję premium z przesyłką w EU, także może znów taką akcji zrobią w tym roku....
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Tom-Tdi »

Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: RybaDK »

michals pisze:
barteka3 pisze:
RybaDK pisze:USB ładowanie telefonu przy podłaczeniu z mirrorlink czy androidauto .

Sterowniki 5F
Długie kodowanie
Pozycja byte_19_usb
Zmieniłem z usb_ipod na full

Po połączeniu i używaniu android auto w 10 min naładował mi telefon z 7% wcześniej utrzymywał telefon tylko na poziomie jakim go podłączyłem lub minimalnie podładował.Obrazek

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
Działa po tej zmianie mirrorlink?
Przetestowałem po koleji wszystkie ustawienia z miernikiem.
Niby kodowanie za każdym razem przyjęte i widnieje jako zmienione z nową wartością, ale ja tam nie widzę żadnych zmian w prądzie ładowania.
Dla każdej wartości (łącznie z "WYŁ") ten sam telefon ładował się napięcie 5,00-5,10V i prądem 0,45-0,55A. I nie że wyższy prąd na "full", po porstu natężenie się wacha w tych granicach w trakcie łądowania dla każdego z ustawień.
Jedyne co zauważyłem to że android auto aktywuje się po podłączeniu kabla tylko na ustawieniu "usb_ipod".
Nie wiem na czym to polega ale HTC 10 Evo na ustawieniach Full ładuje się dużo szybciej , android auto czy mirrorlink startuje sam automatycznie w zależności co ostatni raz używałem , a mirrorlink działa bardzo stabilnie nic nie zrywa w porównaniu do moich dwóch poprzednich telefonów sony Z3 i Z5.

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
MarioMc
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2017, o 05:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: MarioMc »

Hej,

Moje OBD11 przyszło od Polskiego dystrybutora, i od razu zostało zaprzęgnięte do roboty :-)

A więc do standardu Style z Side asist, navi, Front asist, Light Asisst, Canton przybylo:

- OFF Road
- Easy Entry
- Fuel ilość do zatankowania
- oraz po 3 dniowej walce Line Asisst ...... yes yes yes :-)

Pozostało:
- dokodowanie czytania znaków
- program/pedał silnik Audi

Auto 2015 (OBD11 model 2016)
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: RybaDK »

MarioMc pisze:Hej,

Moje OBD11 przyszło od Polskiego dystrybutora, i od razu zostało zaprzęgnięte do roboty :-)

A więc do standardu Style z Side asist, navi, Front asist, Light Asisst, Canton przybylo:

- OFF Road
- Easy Entry
- Fuel ilość do zatankowania
- oraz po 3 dniowej walce Line Asisst ...... yes yes yes :-)

Pozostało:
- dokodowanie czytania znaków
- program/pedał silnik Audi

Auto 2015 (OBD11 model 2016)
Pamiętaj że czytnik znaków włączysz tylko jak masz Amundsena albo Columbus . Z Bolero nie ma szans .

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

Mam takie pytanka:
1. w jaki sposób można sprawdzić czy system korzysta z czytania znaków czy zaciąga z navi?
ostatnio zauważyłem, że jadąc drogą mijam znak 60 a na wyświetlaczy widać 100 tak jak jest zakodowane w navi... chyba coś popieprzyli przy wymianie szyby...
2. czy można zakodować by samochód automatycznie dostosowywał prędkość do przeczytanych znaków?
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: sane »

Elninjo pisze:2. czy można zakodować by samochód automatycznie dostosowywał prędkość do przeczytanych znaków?
Jest taka funkcja w Arteonie, więc może ktoś to ogarnie. Ostatnio widziałem, że zaczęli kodować płynne ustawienia DCC w MQB (tak jak w Arteonie):

Leon:
Obrazek

Kodiaq:
Obrazek
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Camillinhio »

Co masz na myśli pisząc "płynne ustawienia DCC"?
Obrazek
CybPL
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 15:59
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: CybPL »

Do tej pory miałeś do wyboru przykładowo Comfort, Normal albo Sport. Przy płynnych ustawieniach możesz przesunąć suwak z normal minimalnie w stronę sport. Nie będzie to ani pełne normal ani pełne sport, coś pomiędzy. Z tego co widać na screenie są 4 stopnie pomiędzy pełnym sport a pełnym normal. To samo w stronę Comfort.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: sane »

CybPL pisze:Do tej pory miałeś do wyboru przykładowo Comfort, Normal albo Sport. Przy płynnych ustawieniach możesz przesunąć suwak z normal minimalnie w stronę sport. Nie będzie to ani pełne normal ani pełne sport, coś pomiędzy. Z tego co widać na screenie są 4 stopnie pomiędzy pełnym sport a pełnym normal. To samo w stronę Comfort.
Dokładnie.
No i jeszcze dochodzi "Sport Plus" - suwak można przesunąć dalej niż w pozycję Sport.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
ODPOWIEDZ