BCM

Adamiaczeek
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2023, o 20:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil

BCM

Post autor: Adamiaczeek »

Witam
Będę robił parę przeróbek w aucie i muszę zmienić moduł komfortu bcm. Aktualnie mam o takim nr 5Q0937084DC. Ktoś jest w stanie powiedzieć jaki nr modułu obsługuje wszystko jest tzw full opcją ewentualnie taki który wiecej ogarnie niż mój. Bo nie chciałbym dwa razy zmieniać jak coś jeszcze bym w późniejszym czasie chciał dołożyć w aucie. Superb 02.2019
jarkubiak
Posty: 111
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: BCM

Post autor: jarkubiak »

szukajcie a znajdziecie - jak możemy wiedzieć jakie chcesz mody robić?
https://ifinterface.com/prog/car/cp2/inprog.php
Szukasz swojego, sprawdzasz po prawej stronie wyposażenie za pomocą dekodera VW a potem szukasz innego, który ma te kody co Twój + te które chcesz dołożyc.
Adamiaczeek
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2023, o 20:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil

Re: BCM

Post autor: Adamiaczeek »

Dziękuję kolego, co nieco się dowiedziałem. Wiem że następny moduł jest z literkami DD. Choć dużo ogłoszeń jest z literkami DE albo EC i się zastanawiam czy któryś z tych by może pasował. Bo nie ukrywam że DD blisko tys a tamte są ciut tańsze. Poza tym nie ogarnąłem jeszcze tych kodów co obsługuje mój a co te inne. Na muszę doposażyć auto w fotele grzane z pamięcią, podgrzewana przednia szybę i dekory z ambient.
Adamiaczeek
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2023, o 20:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil

Re: BCM

Post autor: Adamiaczeek »

A jak mam te kody rozszyfrować?
Załączniki
Przechwytywanie2 (1).PNG
Przechwytywanie2 (1).PNG (107.44 KiB) Przejrzano 1070 razy
jarkubiak
Posty: 111
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: BCM

Post autor: jarkubiak »

Może ktoś to odbierze jako arogancką odpowiedź, ale porywasz się z motyką na słońce - nie znasz się na tym więc lepiej może się za to nie bierz bo tylko narobisz sobie kłopotów. Jeżeli nie jesteś w stanie znaleźć poprawnie swojej części w ETCE to tym bardziej. W opisie masz auto z 2019, szukasz modułów montowanych w innych przedziałach czasowych. Rozkodowanie wyposażenia podałem Ci w poprzednim poście i i tak nic. Zleć to komuś i tyle.
Adamiaczeek
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2023, o 20:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil

Re: BCM

Post autor: Adamiaczeek »

Miałem zamiar to komuś oddać do zrobienia. Ale jak mi ktos powiedział 2,5 tys za zakodowanie nowego modułu i podłączenie pod niego trzech przewodów od dekorów a i jeszcze zdjęcie ochrony koponetu z panelu klimatyzacji to podziękowałem. Oczywiście moduł po mojej stronie. Więc przewody rozciągam sam przy okazji wygłuszam całe wnetrze, doprowadzam przewody od dekorów w okolice BCM. Od foteli mam rozpiske co gdzie podpiąć i dalej będę się bujał z tematem.
komoornik
Posty: 1017
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: BCM

Post autor: komoornik »

A zdejmiesz CP sam? Zakodujesz poprawnie BCM? ;)

Poprzednia rada jest całkiem dobra - jak dla mnie i tak musisz się do kogoś zgłosić.
Adamiaczeek
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2023, o 20:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil

Re: BCM

Post autor: Adamiaczeek »

Z modułem bym może i sobie poradził aczkolwiek z Ochroną komponentu już nie. Ze Tak powiem człowiek uczy się na błędach. Na pewno nie dam komuś zarobić 2,5k za jego półtorej lub
Dwie godziny pracy, bo powiedział że tyle się zejdzie z tym
Bobofrut
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2024, o 13:48
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Pjoter
Lokalizacja: Opole

Re: BCM

Post autor: Bobofrut »

Ciekawe ile czasu zajmie Ci opanowanie tego wszystkiego? Może po prostu chłopek się tak ceni bo aby zdobyć tą wiedzę i umiejętności trzeba trochę czasu i zasobów poświęcić? Ciekawe ile Ci czasu zejdzie i czy faktycznie wyjdzie taniej niż 2,5k biorąc pod uwagę stracony czas.
Zsumuj roboczo godziny poświęcone na przeszukiwanie internetów, oglądanie filmów i same dłubanko. Strasznie mnie zaintrygowałeś, oczywiście trzymam kciuki aby wyszło taniej :D
jarkubiak
Posty: 111
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: BCM

Post autor: jarkubiak »

Adamiaczeek pisze: 1 mar 2024, o 10:31 Miałem zamiar to komuś oddać do zrobienia. Ale jak mi ktos powiedział 2,5 tys za zakodowanie nowego modułu i podłączenie pod niego trzech przewodów od dekorów a i jeszcze zdjęcie ochrony koponetu z panelu klimatyzacji to podziękowałem. Oczywiście moduł po mojej stronie. Więc przewody rozciągam sam przy okazji wygłuszam całe wnetrze, doprowadzam przewody od dekorów w okolice BCM. Od foteli mam rozpiske co gdzie podpiąć i dalej będę się bujał z tematem.
No i to jest właśnie to - nikt za darmo niczego ci nie zrobi, bo raz - zapłacił za sprzęt i oprogramowanie (i to niemało) a dwa - płacisz też za jego wiedzę, czas poświęcony na jej zdobycie i doświadczenie. BTW - w MY 2018 na panelu klimy nie było CP. Więc jak już wszystko wiesz - działaj.
jarkubiak
Posty: 111
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: BCM

Post autor: jarkubiak »

Adamiaczeek pisze: 1 mar 2024, o 19:15 Z modułem bym może i sobie poradził aczkolwiek z Ochroną komponentu już nie. Ze Tak powiem człowiek uczy się na błędach. Na pewno nie dam komuś zarobić 2,5k za jego półtorej lub
Dwie godziny pracy, bo powiedział że tyle się zejdzie z tym
Nie, nie poradziłbyś sobie, jeśli nie jesteś w stanie stwierdzić po kodach jakie masz wyposażenie... Nie dasz 2,5 teraz - dasz 5 za naprawę większego bagna którego się dorobisz. I wtedy nie będziesz już dyskutował bo nic ci nie będzie działać - a to jest najlepszym motywatorem do wydawania kasy.
Ja przerabiam i przerabiałem Skody od 2000 roku aż do teraz - więc mogę powiedzieć, że coś o tym wiem. A i tak z większymi sprawami idę do kogoś, kto robi to zawodowo.
Adamiaczeek
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2023, o 20:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil

Re: BCM

Post autor: Adamiaczeek »

A jednak Panie jarkubiak się myliłeś, bo poradziłem sobie sam z cały tematem podświetlenia ambiet. Ale moduł musiałem zmienić więc potrzebowałem pomocy fachowca więc przy okazji zmieniłem zegary na VC i ta usługa kosztowała mnie 1200 zł a nie 2,5 tys jak ten Gość wcześniej sobie za rzeczył. I dużo więcej rzeczy sobie zamontowałem i uruchomiłem sam takich jak przetwornica 230 , Hub USB podwójne gniazdo usb w tunelu wygluszenie całego auta, tylne lampki w drzwiach. Ale jednak po twojej odpowiedź miałem większą motywację żeby jak najwięcej się da zrobić samemu
Adamiaczeek
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2023, o 20:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil

Re: BCM

Post autor: Adamiaczeek »

Oto efekt
Adamiaczeek
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2023, o 20:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil

Re: BCM

Post autor: Adamiaczeek »

Oo
Oo
jarkubiak
Posty: 111
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: BCM

Post autor: jarkubiak »

Gratuluję.
ODPOWIEDZ