Czujniki ciśnienia

Maga
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2016, o 09:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Czujniki ciśnienia

Post autor: Maga »

Witam wszystkich.

Jak ma się sprawa z czujnikami ciśnienia w S3? Czy w S3 jest system bezpośredniego, czy pośredniego pomiaru ciśnienia?
Czy po zmianach przepisów unijnych konieczne jest posiadanie czujników także w drugim komplecie kół (tzn. w zimowych)?
Jak zachowuje się system w S3 w przypadku braku czujników - cały czas informuje o nieprawidłowości czy się wyłącza (samochód ignoruje brak czujników)?
Czy wystarczy jak do swojej S3 dokupię drugi komplet opon i felg (na zimę), czy muszę dokupić też czujniki?

Pozdrawiam,
Sebastian
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: kamracik »

Z tego co było pisane normalnie ciśnienie jest mierzone na podstawie czujników ABS, a w opcji można było sobie dobrać tradycyjne czujniki ciśnienia.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5809
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: pab567 »

A propos: Transformer mi wczoraj kazał sprawdzić ciśnienie w PT kole. No i faktycznie było 1.3 :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: kamracik »

Ja u siebie muszę w końcu sprawdzić to ciśnienie i zobaczyć czy działa to wogóle po moim ostatnim kodowaniu :mrgreen: Mam niestety duże obawy, że nie bangla, bo przycisk robi teraz nic.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: ursus »

@kamracik - chyba nie ma takiej opcji.
@Maga - zobacz sobie w instrukcji, w kołach nie ma standardowych czujników. Możesz zamontować po prostu koła bez czujników i zrobić reset ciśnienia - jazda 30km/h na prostej.
ODPOWIEDZ