Oklejanie samochodu folią

Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Oklejanie samochodu folią

Post autor: whity »

gachul pisze: Wczoraj gadałem z chłopakami to mozna sobie zamówić samochód z czeskiej palety kolorów... koszt dopłaty 1300 zł... i tam jest i żółty i zielony ... zajebiste ale troche oczojebne a ja od czasu do czasu musze być mniej zauważalny :P
ja bym sie Przy twoim stylu jazdy nie chciał tak rzucać w oczy :P
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: Oklejanie samochodu folią

Post autor: Cobrettiiii »

Wiecie Panowie, ja zapłaciłem za folię :) 1600 zł :) i flaszkę wódki musiałem wypić z kolegą :)

Cena zmiany koloru zależy od folii. Bo ceny są różne... Bo jeśli chcecie to mogę podać numer do magika który ze mną to oklejał ( on zajmuje się tym już 10 lat)

Jeśli powołacie się na mnie będzie dużo taniej :)

Może nie tak dobrze jak ja :P ale będziecie zadowoleni :)

Ile czekałem na superba ? ( okazało się że był jeden na stanie u jednego dealera) Poszukiwania dsg z 4x4 jest dość trudne.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Oklejanie samochodu folią

Post autor: szms »

Za tyle to grzech nie okleic ;)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oklejanie samochodu folią

Post autor: marcin wroclaw »

Widuję nowego jeepa grand cherokee oklejonego na matowo w kolorze zieleń wojskowa. Efekt jest super extra zajebis!@#$
Marcin
Obrazek
googie
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 16:17
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Oklejanie samochodu folią

Post autor: googie »

Czy takie oklejanie nie kończy się po kilku latach tym, ze mikrouszkodzenia folii się rozchodzą i robią się brzydkie dziury, folia odchodzi, jakby się złuszczała... wygląda to paskudnie. Rozumiem, że wtedy trzeba ściągnąć folię i ewentualnie nałożyć nową? Ile za samo ściągnięcie? I ile zwykle taka folia przetrwa?
Obrazek
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oklejanie samochodu folią

Post autor: Doniec »

Aż tak źle nie jest. W naszym klimacie zaczyna sie odklejac tam gdzie najwięcej pracuje z powodu zmiany temperatur czyli na zakładkach, co widać np. przy nadkolach. Gorzej ze zaczyna sie tam dostawac woda i sól, co powoduje po jakimś czasie ubytki lakieru w takich miejscach. Taka folia to jakieś 2-3 lata. Ja za oklejanie sedana 2 lata temu Placilem ok 4500pln folia SOTT z tego co pamiętam. A z matem jest ten problem ze jest chropowaty i brudzi sie rzecz jasna jak kazdy, ale doczyszczanie tego to makabra. Drugi raz bym nie okleil.

Sent from ASUS Zenfone by Tapatalk.
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: Oklejanie samochodu folią

Post autor: Cobrettiiii »

Mając folie w okresie zimowym myjemy raz w tygodniu samochód obowiązkowo... By taka sól i inna chemia nie zrobiła problemu...

2 lata dają gwarancji a nie które 5 lat.

Jednak mikro uszkodzenia na lakierze bez folii są gorsze gdyż dzisiejsze lakiery są na bazie wody a nie jak kiedy ołowiu...

Arlona folia ma około 100 mikronów.

inne mają od 80 do 140 nawet
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oklejanie samochodu folią

Post autor: Doniec »

Soli i chemii na naszych drogach nie unikniesz wiec i tak bedzie problem i tak, bo pod zakładkami nie umyjesz. Nie dzieje sie to rzecz jasna od razu, bo przez ponad rok folia lezy świetnie. Chroni bardzo dobrze duże powierzchnie, nie ma co do tego wątpliwości, ale wg. mnie przy takiej cenie gra nie warta swieczki, chyba ze ma sie znajomego ktory okleja no ale niewielu ma.

Sent from ASUS Zenfone by Tapatalk.
ODPOWIEDZ