PowerBox/tunning do Superb SIII

Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4023
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: piramida »

U mnie na boxie też czuć było jebnięcie niutona mało tego dsg lubiło szarpnąć więc stwierdziłem że szkoda mi skrzyni na takie zabawy i zapodałem program silnika i skrzyni, oczywiście mam już po gwarancji na silnik i skrzynię więc pasuje iść za ciosem i zapodać stage 2 :D

W kwestii zapisywania przez komp max wartości momentu czy też mocy, w momencie awarii silnika ASO ci zapewne nie udowodni że był box ale wystarczy że ci zakwestionuje i nie uzna gwarancji a ty się kop z koniem, sprawa do sądu i nawet jak wygrasz to kij z tego skoro samochód będzie unieruchomiony przez rok/dwa?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: whity »

Wystarczy zobaczyć do silnika, gdzie był box włożony , czy nie ma zadnych śladów mocować... Śladów na wtyczkach gdzie było wpinane... Tam nie pracują tylko idioci
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Foton

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: Foton »

Roznie z tym bywa:)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4023
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: piramida »

whity, jak robiłem program mając wcześniej wpiętego boxa to Patryk pyta się czy coś było tutaj grzebane, od razu się kapnął że coś jest nie teges a to tylko kilka wtyczek więc coś jest na wodzy :P
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: whity »

Jezeli ktos twierdzi ze kupi tani box, będzie miał 1000koni wiecej i nikt tego nie wykryje jest porostu idiota
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4023
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: piramida »

Tani czy drogi box to akurat bez różnicy, kwestia grzebania w kablach gdzie kumaty gość od razu zauważy że było grzebane, nie wiem jak oni to robią bo to "tylko" kwestia wpięcia i wypięcia kilku wtyczek
Awatar użytkownika
szwagier10
Posty: 25
Rejestracja: 28 mar 2014, o 22:27
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: powerbox ....
Lokalizacja: Warszawa

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: szwagier10 »

piramida pisze:Tani czy drogi box to akurat bez różnicy, kwestia grzebania w kablach gdzie kumaty gość od razu zauważy że było grzebane, nie wiem jak oni to robią bo to "tylko" kwestia wpięcia i wypięcia kilku wtyczek
Nie wiem jak w innych boxach - u mnie wpina sie 2 wtyczki/kostki i żadnego "grzebania w kablach" nie ma. Demontowalem go przed przeglądem i śladu nie było - brak znaków montażu.

Nikogo nie zachęcam ani nie zniechęcam- pisze tylko jak to wyglada "od zaplecza" ;)

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: whity »

Bullshit... Dopóki nic sie z autem nie dzieje, nikt nie będzie zaglądał na wtyczki... Poczekaj jak sie cos spierdoli
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Foton

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: Foton »

Dokladnie... jak sie spierdoli to ci wszystko znajda...a czy beda mieli racje to zupelnie co innego.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4023
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: piramida »

U mnie były 3 wtyczki bo box trzy kanałowy dimsport i też były tylko wtyczki wpinane i wypinane a gość się kapnął że było grzebane więc jak się coś wysra to ASO zakwestionuje naprawę w ramach gwarancji a ty pozywaj ich do sądu i udowadniaj że było inaczej. Producent może odmówić naprawy gwarancyjnej i nie musi mieć na to dowodów, to on jest gwarantem a jak ci coś nie pasuje to zawsze można iść na drogę sądową a to kosztuje, trwa po za tym samochód zostaje unieruchomiony chyba że dokonujesz naprawy z własnej kieszeni a następnie ubiegasz się o zwrot na drodze sądowej.

Dlatego jak ktoś chce korzystać z gwarancji to najlepiej nic nie ruszać i tak jeździć dlatego czasami lepiej kupić mocniejsze auto i nie dłubać lub po prostu olać gwarancję i grzebać ale w razie awarii przyjąć na klatę a nie rościć pretensję do producenta.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: ursus »

@piramida dobrze prawisz i masz sensowne podejście.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: whity »

Ja temu zaprzeczę... Można chipowac i miec pełna gwarancje... Ale to jest inny koszt... Dla mnie (dla mojego aso) warto, bo w razie "w" wszystko jest legalnie i nawet w ubezpieczalni zgłoszone
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4023
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: piramida »

To tylko u was tak się da. To nie jest tak że przy programie wykupuje sie dodatkowe ubezpiecznie w zewnętrznej firmie i w razie awarii to ów ubezpieczenie pokrywa koszty naprawy a nie ASO?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: whity »

Mam wzmocniona moc przez ABT... Do tego była gwarancja producencka, homologacji, przegląd TÜV, oraz zmieniony dowód rej z wpisaniem nowej mocy i zgłoszenia do ubezpieczalni. Pod maska sa naklejki ze jest chip, zeby nikt np nie wgrał nowego softu.
Nic dodatkowo nie było wykupione. W zestawie była gwarancja 2 lata od nowości lub max 100.000 km... Można dokupić jeszcze gwarancje na 3-4 rok ale to juz jest dodatkowo płatne... Jak np w skodzie lub VW

Obrazek
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: Tom-Tdi »

whity pisze:Wlasnie ze nie Abt tylko oettinger
a jednak ABT Ci wcisnęli...


Jeszcze kilka lat wstecz i w Polsce można była wgrać gotowca w ASO i nie traciło się gwarancji (pomijam już fakt jakiej jakości był sam program), ale jak jest obecnie to nie wiem.
ODPOWIEDZ