PowerBox/tunning do Superb SIII

Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: CLO27 »

Prawda, ale niektorzy sie muszą sami do tiuningu przekonać, potem kupa, a jak im prawde to zaciekle bedą bronić swojej "gwarancyjnej" drogi...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: orlik »

Ej ej, temat padł na inną drogę. Nikt tutaj nie mówił, łącznie ze mną, że się boi utraty gwarancji w przypadku modzenia - to chyba oczywiste, że jak się ingeruje to się to bierze na klatę a nie gra greka w przypadku wpadki.
Temat się rozkręcił jak w przypadku boxa to wykrywają (tą ingerencję - bo jak w przypadku chipa to większość z nas wie, a w przypadku boxa, jest jedna wielka niewiadoma, a każdy gra znawcę ). Ja dzisiaj zakładam, jak wpadnę to trudno, zapłacę sobie za to, ale jeżeli można nie wpaść to po kiego się wychylać?

Jak przekraczamy prędkość to zgłaszamy, żeby nas ukarali? No chyba nie.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: sane »

Dokładnie tak. Ja osobiście nie mam z tym żadnego problemu, zwłaszcza, że i tak jeżdzę serią (na ten moment).

Nie mam zamiaru na siłę udowadniać, że boxa nie da się wykryć, bo tego nie wiem.
Ale oczekuję, że jak ktoś pisze z PEŁNYM PRZEKONANIEM, że ASO jest w stanie wykryć boxa, to wie o czym pisze, a nie snuje domysły o tajnych "gdzieś", gdzie wszystko się zapisuje...

Enri podał przykład Passata z boxem od CS, który dostał flagę TD1 po sprawdzeniu online i OK, wierzę, że tak było.
Z drugiej strony nie wiadomo dlaczego - może blef i przyznanie się, może niewykasowane błędy, a może faktycznie procedura sprawdzania jest taka dokładna, że wszystko wychodzi jak na dłoni.
Też znam przykład Fiata Bravo, gdzie serwis Fiata wykrył boxa w Multijecie i odmówił wymiany sprzęgła i dwumasy.
W drugą stronę też są przykłady (znane mi osobiście trzy przypadki - BMW, Mercedes i VW), że gwarant nie widział boxa i naprawiał na swój koszt bez żadnych ale skrzynię automatyczną (BMW), wtryskiwacze (Mercedes) i turbinę (VW).
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: Camillinhio »

Sane, przyznam, że strasznie mnie bawią Twoje próby przekonania samego siebie, że box jest nie do wykrycia. Dostałeś info od Enriego, o procedurze sprawdzenia pisał Ci Foton, mało tego, sam znasz przypadki wykrycia boxa. Jednak nadal czekasz na kogoś kto to napisze z PEŁNYM PRZEKONANIEM :D Bo przecież te sytuacje, o których wspominaliście to pewnie błąd użytkownika, blef serwisu, czy wina Królewny Śnieżki :lol:

Żaden serwis nie zdradzi Ci, w jaki sposób sprawdza i gdzie szuka, bo po co? Jeśli zechcą znaleźć, znajdą. Dlaczego tego czasami nie robią? To już u samych zainteresowanych musisz pytać.

Dla mnie sprawa jest jasna. Ładuję boxa, tym samym ingeruję w ustawienia fabryczne, czyli naruszam warunki gwarancji. Kropka. Serwis nie będzie chciał pokryć naprawy, wyciągnie mi to, przymknie na to oko, dobrze dla mnie.

Ciekaw jestem, jak to się potoczy u Orlika, który ma najem. Czy przy zdawaniu auta nie będą chcieli wyciągnąć od niego dodatkowej kasy za te zabawy? Być może nie wpadną na to, że ktoś chciałby chipować silnik idealny i się chłopakowi upiecze :)
Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: orlik »

Myślę, że jak się nic nie wypitoli, to nikt nie będzie drążył. Ale tak jak mówisz, pożyjemy zobaczymy. A dwa ile mi doliczą? Chyba mogą maksymalnie o kwotę kosztu przedłużenia gwarancji z 2 na 4 lata. Jak będą wyolbrzymiać to go kupię za obecną sumę pierwotnego wykupu i sobie sprzedam na własną rękę bez problemu, bo auto dalej jest jak nowe. A jak będzie mi żal go sprzedać to zrobię swapa na 2.0 i dalej będę się nim cieszył przez kolejne 90 tysięcy km.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: Łuki_ssuperb »

no to rób i nie marudź...
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: orlik »

Nie marudzę, czekam z niecierpliwością na info o której dzisiaj będzie od niemców :D
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: piramida »

Ja boxa wyjebałem po dwóch tygodniach, mimo że strojony pod silnik to dsg poszarpywalo, było to na tyle irytujące że się go pozbyłem.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: Łuki_ssuperb »

Piramida pełna zgoda najlepszy box nigdy nie dorówna programowi :)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: orlik »

Ja mam manuala, więc problem dsg odpada. Wiadomo, że nie dorówna, ale lepsze na boxie niż na serii :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: Camillinhio »

No ale można z nim zachować gwarancję :P
Obrazek
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: sane »

Camillinhio pisze:Sane, przyznam, że strasznie mnie bawią Twoje próby przekonania samego siebie, że box jest nie do wykrycia. Dostałeś info od Enriego, o procedurze sprawdzenia pisał Ci Foton, mało tego, sam znasz przypadki wykrycia boxa. Jednak nadal czekasz na kogoś kto to napisze z PEŁNYM PRZEKONANIEM :D Bo przecież te sytuacje, o których wspominaliście to pewnie błąd użytkownika, blef serwisu, czy wina Królewny Śnieżki :lol:
Źle mnie zrozumiałeś. MI OSOBIŚCIE to lata i powiewa i zgadzam się z tym, że tuning jest na własną odpowiedzialność i trzeba się pogodzić z tym, że program czy box mogą nie przejść jak się coś wysra. Zupełnie nie o tym temat.

Cały czas chodzi mi tylko o to, że nie wiemy co sprawdzają i jak sprawdzają, bo jak sam napisałeś jest to know-how producenta i serwisów, którymi nie chcą się dzielić. A mimo to snujemy domysły i teorie.
Nikt tu nie napisał nic konkretnego i tyle w temacie.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Lukii
Posty: 756
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:25
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Łuki
Lokalizacja: Wa-wa

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: Lukii »

+1
Jak producent daje boxa i uznaje gwarancje a przy sofcie traci się gwarancje to chyba wybór jest oczywisty.
No chyba że się ma w dupie gwarancje ;)
Łuki

ObrazekPastuch
ObrazekISF
ObrazekGR
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: Łuki_ssuperb »

takie rzeczy to tylko we fordzie :P
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: PowerBox/tunning do Superb SIII

Post autor: CLO27 »

w ałdi w niemcowni też...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ