Opony zimowe do SIII Kombi 2.0 TSI

Jedrula
Posty: 91
Rejestracja: 3 sty 2016, o 17:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Opony zimowe do SIII Kombi 2.0 TSI

Post autor: Jedrula »

Witam na forum :)

zostalem szczescliwym posiadaczem czarnej skody superb kombi, style, 2.0 TSI :)

I teraz mam do Was pytanie o problemy z trakcja przy ruszaniu jak przyszly mrozy.

Obecnie mam zimowki 17 Falken HS-449 i jak smigalem po suchym to bylo spoko, owszem jak ruszalem na maxa to potrafila sie wlaczyc kontrola trakcji, teraz jak przyszly mrozy to na ustawieniu normal (DCC) to musze bardzo uwazac ze startem, zwlaszcza jak start stop zgasi silnik. Wlaczenie eko pomaga, ale nie o to chodzi.

Pytanie jakie macie zimowki i czy zmiana na jakies lepszy typu Continental Winter Contact cos pomoze, czy po prostu niutkow jest za duzo i ten typ tak ma?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 279
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 10:41
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: WLKP

Re: Opony zimowe do SIII Kombi 2.0 TSI

Post autor: kuba »

Myślę że to bardziej kwestia stylu ruszania choć nie miałem stycznośći z falkenem
"za skoda tyle czekasz chyba cie pojeb ...."
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Opony zimowe do SIII Kombi 2.0 TSI

Post autor: ursus »

Ja mam na zimę Continental na 18" szerokie na 235.
Jakoś tragedii nie widzę w porównaniu z letnimi, ale... To jest trochę bez sensu dyskusja, bo nie do zmierzenia jest co dla ciebie znaczy ruszać normalnie, a co dla mnie. Dodatkowo mogą być inne warunki...

Dla mnie jak jest mokro to mocno do przodu nie ruszysz bez względu, czy na zimowkach, czy na letnich. Do tego to 4x4.


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Jedrula
Posty: 91
Rejestracja: 3 sty 2016, o 17:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Opony zimowe do SIII Kombi 2.0 TSI

Post autor: Jedrula »

No obecne warunki to sucho, ale mrozno, wczesniej bylo troche blota posniegowego, wtedy bylo gorzej.
Mam porownanie do insigni 220km, 4x4 manual i tam mam 18 245/45 i tam problemow nie mam zadnych z ruszaniem, a ruszam raczej dynamicznie.

W skodzie staram sie delikatnie ruszac gazem i bardzo czesto wlacza sie kontrola trakcji, mimo teoretycznie tego samego momentu obrotowego (isia jest o 300kg ciezsza, wiec sila rzeczy stabilniej i wolniej rusza).

Pytanie czy zmiana gum pomoze, czy to kwestia rozmiaru opon, bo sie zastanawiam czy po prostu te opony nie sa za waskie to tej mocy 215/55, dlatego chcialem sie spytac o Wasze odczucia, czy jest wyrazna roznica pomiedzy 17 i 18?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Opony zimowe do SIII Kombi 2.0 TSI

Post autor: kamracik »

Różnica pewnie średnia, ale głupio tak porównywać odczucia 4x4 vs FWD :mrgreen: Nie ma chyba gorszej opcji do porównywania, chyba, że rower.
Jedrula
Posty: 91
Rejestracja: 3 sty 2016, o 17:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Opony zimowe do SIII Kombi 2.0 TSI

Post autor: Jedrula »

kamracik pisze:Różnica pewnie średnia, ale głupio tak porównywać odczucia 4x4 vs FWD :mrgreen: Nie ma chyba gorszej opcji do porównywania, chyba, że rower.
Wlasnie dlatego sie pytam o Wasze odczucia, by sie dowiedziec czy moge cos poprawic, czy musze z tym zyc ;)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Opony zimowe do SIII Kombi 2.0 TSI

Post autor: piramida »

Jędrek, nawet nie próbuj porównywać startów FWD do 4WD, co byś nie założył to w tych warunkach będzie kicha, jedynie możesz zauważyć poprawę na suchym asfalcie w ciepłe dni a teraz pluj sobie w brodę że nie kupiłeś znowu 4WD ;-)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Opony zimowe do SIII Kombi 2.0 TSI

Post autor: kamracik »

Niestety musisz z tym żyć, opony mogą coś tam zmienić, ale na pewno nie będzie to stopień zadowalający. Jak miałeś to na pewno będzie Ci brakować tego 4x4, ja miałem RWD i żałuję, że nie dopłaciłem do 4x4.
Ostatnio zmieniony 4 sty 2016, o 09:50 przez kamracik, łącznie zmieniany 1 raz.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Opony zimowe do SIII Kombi 2.0 TSI

Post autor: rezon »

kamracik pisze:Różnica pewnie średnia, ale głupio tak porównywać odczucia 4x4 vs FWD :mrgreen: Nie ma chyba gorszej opcji do porównywania, chyba, że rower.
+1 :)
Jedrula - tak licząc bardzo zgrubnie masz o połowę mniej Nm na koło w 4x4 niż w FWD. Ostatnio miałem okazję jeździć A4 2.0TDI 143KM FWD - różnica w prowadzeniu po prostej żadna, ale jak dodałem gazu skręcając na skrzyżowaniu (niby suchy asfalt) to od razu poczułem różnicę pomiędzy AWD vs FWD. Zmiana opon może pomóc - też uważam Conti TS850 za bdb oponę, ale fizyki nie da się oszukać ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opony zimowe do SIII Kombi 2.0 TSI

Post autor: Camillinhio »

kamracik pisze:Niestety musisz z tym żyć, opony mogą coś tam zmienić, ale na pewno nie będzie to stopień zadowalający. Jak miałeś to na pewno będzie Ci brakować tego 4x4, ja miałem RWD i żałuję, że dopłaciłem do 4x4.
Ty masz 4x4 w swoim suvie?
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Opony zimowe do SIII Kombi 2.0 TSI

Post autor: kamracik »

Nie, "zjadłem" nie na końcu :)
Jedrula
Posty: 91
Rejestracja: 3 sty 2016, o 17:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Opony zimowe do SIII Kombi 2.0 TSI

Post autor: Jedrula »

Dzieki za info :)

No wlasnie nie spodziewalem sie az takiej roznicy, bo jezdzilem ostatnio kilkoma autami FWD w dieslu i tam moment byl podobny, a tego problemu nie bylo, ale wtedy bylo sucho.

Poczekam do wiosny, zmienie na letnie 18 Pirelli co daja w serii i zobacze czy jest duza roznica i najwyzje zmienie na nastepny sezon :)
Jędrula

Re: Opony zimowe do SIII Kombi 2.0 TSI

Post autor: Jędrula »

Jak to "Jedrula"???

;)
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Opony zimowe do SIII Kombi 2.0 TSI

Post autor: elmi_k »

No Jedrula bez ę

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Jedrula
Posty: 91
Rejestracja: 3 sty 2016, o 17:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Opony zimowe do SIII Kombi 2.0 TSI

Post autor: Jedrula »

Jędrula pisze:Jak to "Jedrula"???

;)
ups ;) Witaj Jędrula :)
ODPOWIEDZ