Zmiana oświetlenia w samochodzie

Dylan
Posty: 41
Rejestracja: 12 lip 2018, o 14:15
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: Dylan »

Może się komuś przyda, mam żarówki z motohid (led delux 5500K), ostatnio podłączyłem obdeleve i były widoczne na stałe błędy w oświetleniu przestrzeni na nogi - "B11FF01 - Footwell lighting Electrical error". Pomogło zrobienie adaptacji jak w ty wątku
https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... g-to-leds/
drookash
Posty: 73
Rejestracja: 14 gru 2018, o 23:32
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: drookash »

Od wczoraj na tyle dzięki koledze z motohid.pl mam full LED ;)
Poszły :
Cofania - 2 x BA15s 10xEpistar 2525 30W 5500K
Kierunki - 2 x BAU15s PY21W 10x5W Epistar 50W

Zero błędów na kompie, kierunki działają z normalną prędkością. Szczerze polecam.
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: jarkubiak »

Jak kamera na wstecznym?
drookash
Posty: 73
Rejestracja: 14 gru 2018, o 23:32
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: drookash »

Na to zwróciłem szczególną uwagę - nie ma różnicy między moją Superbą, Kodiaq na seryjnych ledach i Passatem B8 też na seryjnych led - takie auta mam pod ręką do porównania.
Mrugające LEDy passata B6 na tyle widzę... więc i mruganie / falowanie obrazu w kamerce bym też zobaczył ;)
bawl
Posty: 203
Rejestracja: 22 cze 2018, o 22:17
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: bawl »

Chciałem zapytać, czy jest znaczna różnica w widoczności zarówno na kamerze jak i w realu między zwykła żarówka a ledem od świateł cofania? Bo zastanawiam się czy nie wymienić. Bo zwykle żarówki, kamera cofania i noc to wg mnie słabo. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: Tom-Tdi »

Tak, na mocnych ledach widać dużo więcej w kamerce niż przy seryjnych świeczkach.
bogdans1
Posty: 106
Rejestracja: 17 lut 2013, o 15:00
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Legionowo

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: bogdans1 »

Czy po wymianie żarówek od wstecznego migają podczas uruchomienia samochodu (sprawdzania żarówek)?
Miałem tak do S2 i wróciłem do żółtych bo trochę słabo to wyglądało :(
Voytec2018
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2019, o 19:40
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Wojtek

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: Voytec2018 »

Hej
Mam małe pytanko ..czy można obd11 zwiększyć sile świecenia oświetlenia ambient?
bogdans1
Posty: 106
Rejestracja: 17 lut 2013, o 15:00
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Legionowo

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: bogdans1 »

Ktoś może podzielić się doświadczeniem czy da się zmienić wsteczne na LED ale żeby nie migaly przy sprawdzeniu?

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
chudy77
Posty: 62
Rejestracja: 25 sie 2016, o 13:30
Samochód: Superb III combi
Silnik: Inny

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: chudy77 »

Witam
Trochę odgrzeje kotleta
Temat dotyczył lampek ostrzegawczych u dołu drzwi i możliwości ich dorobienia w autach ,których fabrycznie ich nie miały.
Jestem po takiej operacji i wszystko się udało.
Dla drzwi przednich sprawa prosta - opisywana wcześniej- krótko sterownik pin 16 "+", masa pin 5 "-" - kodowanie i po robocie.
Dla drzwi tylnych w których niema sterownika trzeba się podpiąć pod zasilanie silnika szyby i kabelek sygnałowy z zamka - opisane wcześniej przez "przemoka" w zakładce 19 posta. Przy drzwiach tylnych trzeba uważać na otwarte drzwi bo lampka będzie świecić się tak długo jak będą otwarte drzwi i nie gaśnie razem z oświetleniem kabiny, tak działają w drzwiach przednich bo idą przez sterownik.

Ale przy modach poszedłem troszkę dalej, bo jak już miałem zdjętą tapicerkę to dorobiłem oświetlenie klamek wewnętrznych.
Dla drzwi przednich sterownik pin 3 "+", masa sterownik pin 5 "-" - kodowanie i po robocie - można jeszcze inaczej
Zabrać zasilanie z oświetlenia przycisków sterowania szyb - kabelek szary jako zasilanie"+" , jako masa kabelek brązowy "-"
Dla drzwi tylnych z przycisku szyb - kabelek szary jako zasilanie"+" , jako masa kabelek brązowy "-"

https://zapodaj.net/37336234cc9f6.jpg.html

widok kostki od sterowania lusterek - drzwi kierowcy

https://zapodaj.net/1683ba9516028.jpg.html

Widok kostki od sterowania szyb - drzwi tylne

Oświetlenia klamek jest takie samo jak podświetlenia schowka środkowego - lampka nr
Lampka led kosztuje ok 90 zł szt. w ASO, ja kupiłem kilka popielniczek o UK za 30 zł finalnie - komplet 4 szt. ok 100zł
Sam montaż lampki do klamki jest prosty i sprowadza się do wyjęcia zaślepki, która jest identyczna jak obudowa lampki LED - dodatkowo jest przytrzymywana zawleczką/osłonką mocowaną na zatrzask do boczka, fabryka dodatkowo użyła kleju na gorąco aby osłona lampki mimo wszystko nie wypadła.
Podłączenia zrobione, wiązki poprowadzone i wszystko działa
Pozostaje się cieszyć z opcji dostępnej w wyższych wersjach, które można zrobić samemu za małe pieniądze.

Zostaje do zrobienia oświetlenie nóg
Jeśli jest sterownik BCM który ma tą opcię to wystarczy pin 72 "+", masa z dowolnego punktu masowego, kodowanie i po robocie.

Dla osób których auto nie ma sterownika z tą opcja jest ratunek. Można zabrać zasilanie z pinu 67 sterownika lub z pinu 1 w kostce przy oświetleniu kabiny/lusterku - masa jeśli idziemy drogą sterownika z punktu masowego, jeśli z kostki lusterka to pin 6 lun pin 4.
Niestety oświetlenie nie będzie działać jak w oryginale - niezależnie od oświetlenia kabiny (panel dotykowy, zmiana natężenia itp, tylko jako zdublowanie tego oświetlenia

https://zapodaj.net/b95969467fa02.jpg.html
widok kostki przy lusterku

Miłej grzebaniny w kabelkach.
warszawskiwojtek
Posty: 1
Rejestracja: 3 gru 2018, o 07:39
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: warszawskiwojtek »

Witam, przeszukałem forum i nie mogę znaleźć jak dostać się do oświetlenia podsufitowego z przodu i z tyłu ? Co podważyć/odkręcić ? Tam są żarówki W5W ?
Dziękuję z góry za pomoc.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: coolmobil »

Planuje zamontować dodatkowe oświetlenie bagażnika w kombi. Listwę led. Gdzie najlepiej wpiąć się z zasilaniem. Jakoś nie do końca uśmiecha mi się ciągnąć instalacje od lampek na klapie bagażnika. W liftback by nie było problemu można by się wpiąć pod oświetlenie oryginale z wnętrza bagażnika a tak? Jakiś pomysł?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: coolmobil »

Koledzy ponawiam pytanko jak wyżej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
chudy77
Posty: 62
Rejestracja: 25 sie 2016, o 13:30
Samochód: Superb III combi
Silnik: Inny

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: chudy77 »

Oświetlenie bagażnika jest włączane przez zamek w klapie i raczej stamtąd trzeba by zabrać zasilanie na listwę, którą planujesz w bagażniku.
Można by zabrać zasilanie z oświetlenia kabiny, ale przy otwieraniu drzwi listwa też by się zaświecała i to chyba nie o to chodzi.
Najprościej jednak będzie zabrać zasilanie z lampki w kapie tak aby listwa włączała się razem z lampkami w klapie.
Raczej nie obędzie się bez zdjęcia osłony klapy i pociągnięcie nowej wiązki do kabiny, masę można już zabrać z dowolnego punktu masowego gdzieś w kabinie.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Zmiana oświetlenia w samochodzie

Post autor: coolmobil »

Dzięki. No trudno trzeba będzie kombinować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ