Montaz podstopnicy S3

szczypiorek

Re: Montaz podstopnicy S3

Post autor: szczypiorek »

Enriquez pisze:Nie denerwuj się. To jest tak jak z kołami. W ETCE te same felgi są jako część zamienna i akcesoria. Różnią się dramatycznie ceną i różnią się numerem części, choć fizycznie to jedno i to samo. I tu jest podobnie. Gaz i hamulec przychodzą elegancko w pudełeczku jako secik do sprzedaży, ale można to kupić jako część zamienna w chamskich woreczkach foliowych :)

Do dziś myślałem że plichta to jedna marka tj sygnowana imieniem pomyliłem się w VW dostałem odpowiedź ze nie jestem och klientem hmmm dziwne to troszkę bo jak chciałem kiedyś zrobić przegląd skody w VW to nie było problemu a jak chce zamówić cześć to mówią że mnie nie znają tj ta kobieta tak mówi, może miała ciężki dzień :mrgreen: tak czy siak biorę jutro numery i zamawiam wszystko osobno :D
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Montaz podstopnicy S3

Post autor: Enriquez »

Nie ma co się stresować pierdołami. Ja sobie to wziąłem w ramach bonu na 2200 PLN tytułem długiego oczekiwania.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szczypiorek

Re: Montaz podstopnicy S3

Post autor: szczypiorek »

zamówione u plichty przez fon .. wychodzi narazie 298 zł bez łaski dają rabat od tej sumy 10 procent ...zobaczymy ile ja wyprosze .
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Montaz podstopnicy S3

Post autor: boski »

Ma ktoś może nr ori nakładek aluminiowych gazu , hamulca i sprzęgła. Nie chodzi mi o zestaw
mmsz
Posty: 11
Rejestracja: 16 sie 2017, o 19:27
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Montaz podstopnicy S3

Post autor: mmsz »

Dostałem dziś w Skodzie takie ceny

Nakładka na hamulec automat, 5Q0 723 131 A 91
Nakładka na pedał gazu, 5Q1 721 647 A 126
Podstopnica, 5Q1 864 551 A 102

Razem 319 pln brutto po rabacie

:( Chyba ceny poszły w górę
Awatar użytkownika
eraserski
Posty: 195
Rejestracja: 28 wrz 2016, o 07:32
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaz podstopnicy S3

Post autor: eraserski »

Mi na forum Aliexpress polecili. Czekało się miesiąc, ale cena nieporównywalnie niższa.
Jeśli chodzi o jakość to nie mam zastrzeżeń, nawet oznaczenia VW mają :D

Przykładowa oferta:
https://pl.aliexpress.com/item/Car-rest ... 37f0f126c6
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaz podstopnicy S3

Post autor: Łuki_ssuperb »

dokładnie na Ali za 70zł komplet:)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Montaz podstopnicy S3

Post autor: JacekRS »

Leży mi gaz i hamulec w domu z aliexpress, jak ktoś chce to mogę mu to opylić za flaszku 0,5 Krupnika. Jeden warunek - odbiór osobisty, nie chce mi się tego wysyłać :mrgreen:
martin192
Posty: 6
Rejestracja: 2 paź 2017, o 19:27
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Montaz podstopnicy S3

Post autor: martin192 »

Nie wiem dlaczego was tak kroją w ASO za tą podstopnicę. Ja kupiłem ją w Sczecinie, w Pehamot za 63zł i do tego została na miejscu zamontowana. Nie wiem czy istnieje możliwość zamówienia u nich on-line lub telefonicznie, ale możecie próbować. Oczywiście mówię tu o oryginalnej części (5E1064209), która jest dedykowana do Superb i Octavia.
Foton

Re: Montaz podstopnicy S3

Post autor: Foton »

my tylko w ASO..nie szmacimy sie dla paru zlotych kosztem naszych limuzyn...
martin192
Posty: 6
Rejestracja: 2 paź 2017, o 19:27
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Montaz podstopnicy S3

Post autor: martin192 »

ale ja przecież napisałem, że kupiłem i zamontowałem to w ASO Pehamot w Szczecinie za 63zł, a tu widzę niektórych chcą kroić na 100-150zł za samą podstopnicę.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Montaz podstopnicy S3

Post autor: Enriquez »

Według katalogu części ETKA z aktualizacją w zeszłą środę, właściwy numer to 5Q1864551A, który kosztuje 91,91 PLN brutto według oficjalnego cennika.
Numeru, jaki podajesz (5E1064209) nie ma tym katalogu, więc albo brakuje jakiejś literki na końcu, albo po prostu kupiłeś chińczyka.
Mogli Ci sprzedać również oryginalną nakładkę z niewielką stratą, tylko po co? Nie wiem.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
martin192
Posty: 6
Rejestracja: 2 paź 2017, o 19:27
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Montaz podstopnicy S3

Post autor: martin192 »

Numer, który podaję jest z Katalogu Akcesoriów 03/2017 do Superba. Jaki jest faktyczny numer to muszę sprawdzić na kartonie, bo szczerze mówiąc nie przywiązywałem do tego uwagi. Zamontowali to w serwisie i jest identyczna jak te, które już były na pedale hamulca i gazu. Co do ceny to nie będę się zaprzeczać, ale jak wszyscy dobrze wiemy, ceny katalogowe nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, a z dealerami trzeba negocjować. Po prostu zdziwiła mnie bardzo cena za samą podstopnicę 150zl.
Foton

Re: Montaz podstopnicy S3

Post autor: Foton »

A po co są te podstopnice że tak zapytam?:) Nożka lepiej leży czy tylko wygląd?
martin192
Posty: 6
Rejestracja: 2 paź 2017, o 19:27
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Montaz podstopnicy S3

Post autor: martin192 »

Sprawdziłem pudełko i numer jest taki jaki podaję, a na pudle "Operka nohy alu" :D No i made in Italy woec chinskie to to nie jest :)
ODPOWIEDZ