Felgi 16" vs. 18"

Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Felgi 16" vs. 18"

Post autor: Camillinhio »

Mój na 19 też niby szedł jak zły, a jednak felgi się powyginały ;)

Także z dziurami bym uważał :)
Obrazek
Awatar użytkownika
sebagti97
Posty: 42
Rejestracja: 25 mar 2012, o 13:08
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Kozienice

Re: Felgi 16" vs. 18"

Post autor: sebagti97 »

Mike85 pisze:duża różnica jak się przesiadasz ? :)
Do obu wsiadam z tą samą przyjemnością ;) (oczywiście większa po stronie PNa :) )
Obrazek

tak wiem, że na 13" wygląda marnie ale ma być pełne fabryczne wyposażenie i look
FSO Polonez Caro Plus 1.4 GTi 16V 1997
Skoda Superb III Style 2.0 TDi 190 4x4 2016
Skoda Roomster Comfort 1.4 MPi 16V 2007
Ogonczyk
Posty: 151
Rejestracja: 5 cze 2018, o 19:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Maciej

Re: Felgi 16" vs. 18"

Post autor: Ogonczyk »

Przepraszam zauważyłem dopiero teraz, że to jest post w zakładce SIII. Sorry...
Ja jak pisałem swojego posta to oczywiście dotyczyło to SII (myślałem, że jak mam w opisie auta to wystarczy).
Wrażenia jak u Kolegi wyżej (czyli komfort na 16 kach- lepszy)- opony 17 to Uniroyale, a na 16 Michelin Primacy 4.
Co do SIII się nie wypowiadam.
Co do "doświadczenia"- 30 lat jazdy (własnie stuknęło) - i coś około 500 000 km (może ciut mniej). Także nie ten adres.
I jeszcze raz- na zakończenie posta napisałem, że oczywiście jazda na 17 i 18 kach szczególnie przy dużych prędkościach robi różnicę i jest to jasne.
My tu mówimy o jeździe samochodem rodzinnym "na co dzień".
Aha, w innych brykach też są 17 i 18, ale 55 ki i to już robi zasadnicza różnicę. gdybym miał w swojej SII 17 ki 55 byłoby git.
To robi po około 2.5 cm x 2 więcej gumy w 55 kach vs 45 kach- to jest bardzo dużo i wówczas komfort też już jest.

Z tego co mówicie, to SIII już wygodniejsza. Ciekawe, jednak to trzeba trochę pojeździć i jazda testowym mi nic nie mówi.
Ciekawe jak jest z DCC? tylko cholera z dobrym silnikiem 2.0 , ASG i DCC to już trochę boli cena nowego...na razie nie dla mnie.
Dla mnie na pewno lepsze fotele i nie boli mnie kolano prawe- więcej miejsca- tu na plus (tak sobie posiedziałem w saloonie).
No i rozstaw osi- też z 10 cm więcej- chyba też robi różnicę na drodze.
Może za dwa lata, taki 2.0, ASG i DCC....hmm..
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Felgi 16" vs. 18"

Post autor: whity »

Ogonczyk pisze: Co do "doświadczenia"- 30 lat jazdy (własnie stuknęło) - i coś około 500 000 km (może ciut mniej)...
czyli niedzielny kierowca :P
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Felgi 16" vs. 18"

Post autor: Camillinhio »

Nie do końca. Mógł mieć prawo jazdy zrobione jako nastolatek, i zacząć sporo jeździć dopiero po jakimś czasie ;)

Ja np. regularnie mam min. 50.000 km rocznie dopiero od 11-12 lat, a prawo jazdy znacznie dłużej. Także średnich rocznych nie ma co wyciągać ;)

W kwestii opon o różnych średnicach. W zeszłym tygodniu miałem trasę ok 450 na 19 calach, a drugą część trasy ponad 500 km na 18 calach. I w takim bezpośrednim porównaniu 18 cali wydawało mi się mega miękkie i balonowate, zwłaszcza w zakrętach czuć na budzie i kierownicy te dodatkowe cm na wysokości opony.

Przy zestawieniu 16 / 18 cali to musi być jak zejście z łódki do gokarta :P
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Felgi 16" vs. 18"

Post autor: whity »

Spróbuj jedna trasę bez przebicia opony lub wykrzywienia felgi :)
Warto omijać dziury dla własnego komfortu
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Felgi 16" vs. 18"

Post autor: kamracik »

Ogonczyk pisze:I jeszcze raz- na zakończenie posta napisałem, że oczywiście jazda na 17 i 18 kach szczególnie przy dużych prędkościach robi różnicę i jest to jasne.
My tu mówimy o jeździe samochodem rodzinnym "na co dzień".
Wcale nie muszą to być duże prędkości, wystarczy duży wiatr boczny i już bardzo źle się jedzie. Miałem taką trasę do poznania, że przekroczyć 120km/h to było adrenaliny prawie jak na bungee.
Ogonczyk pisze:Z tego co mówicie, to SIII już wygodniejsza. Ciekawe, jednak to trzeba trochę pojeździć i jazda testowym mi nic nie mówi.
Ciekawe jak jest z DCC? tylko cholera z dobrym silnikiem 2.0 , ASG i DCC to już trochę boli cena nowego...na razie nie dla mnie.
Dla mnie na pewno lepsze fotele i nie boli mnie kolano prawe- więcej miejsca- tu na plus (tak sobie posiedziałem w saloonie).
No i rozstaw osi- też z 10 cm więcej- chyba też robi różnicę na drodze.
Może za dwa lata, taki 2.0, ASG i DCC....hmm..
SIII ma inne proporcje przez co zupełnie inaczej się prowadzi. Powiedzmy sobie to szczerze, czy do SII włożysz 19" czy 16" to i tak prowadzenie będzie kijowe.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Felgi 16" vs. 18"

Post autor: leszekmw »

nawet audi w zakręcie kiepsko idzie na wysokich oponach.. :lol: . czuć również bujanie które może dla niektórych być wyznacznikiem komfortu . do normalnej jazdy ok , nie każdy się wścika na drodze naokrągło..
jeżdżę na 225/55/17 .
przez 2 miesiące na wiosnę jeździłem na 235/45/19 , inne trzymanie w zakręcie ostrym a mam takich kilka na swojej codziennej trasie jak mieszkam nad jeziorem , inna reakcja na podmuchy wiatru jak zauważył Kamracik , bujanie zredukowane o 70%
ale mam z 10 kilometrów słabej nawierzchniowo drogi , 2 km polnej .. , szkoda mi auta i a mojego dobrego samopoczucia w aucie premium ;)
jakbym jeździł po normalnej ,równej w miarę szosie to bym pewnie został przy 19..na razie myślę o 18 .
no i oczywiście wygląd samochodu na większym kole ma znaczenie..no i ten lans..no i laski łatwiej namówić żeby się przejechały.. :D
Ogonczyk
Posty: 151
Rejestracja: 5 cze 2018, o 19:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Maciej

Re: Felgi 16" vs. 18"

Post autor: Ogonczyk »

jeżdżę na 225/55/17 .
i zamykając całą na mój temat dyskusję- Jeździsz na 225/55/17
A ja miałem (mam w garażu): 225/45/17- i to jest ta różnica.
Czyli "moje 17 ki" to w porównaniu do Twoich mają mniej o 2.5cm x 2 gumy!!! To przepaść! To jest 2.5cm poducha na długości 22.5cm na koło.

To jak ja zmieniłem na 16 tki to dopiero dodało mi po 1cm x 2 gumy. Z tego wynika, że moje 16 ki to niski profil. dlatego zachowanie auta jest przyzwoite (jak na to auto). I żeby nie było kiedyś jeździłem Camaro, i Porsche Carrera (choć krótko) także, więc wiem coś niecoś.
a teraz już "mnie strzyka" i mi się zmieniła optyka hehe

Ja dopiero teraz zerknąłem na rozmiary opon do SIII- zupełnie inna bajka- wygląda na to, że wycofali się z tych niskich profili i teraz są w SIII balony, nawet 17 ki.

Dlatego "chłop swoje, baba swoje"- ja, że nie jest źle na 16 tkach (205/55 16), a wy, że balony- no te w SIII (215/60 16) to faktycznie balony.
To moja wina, bo nie zauważyłem, że większość z Was ma SIII.
najmita
Posty: 39
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: standard stockowy

Re: Felgi 16" vs. 18"

Post autor: najmita »

Ogonczyk pisze:
To moja wina, bo nie zauważyłem, że większość z Was ma SIII.
Fakt, to dość niezwykłe, jak na forum SIII :lol:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Felgi 16" vs. 18"

Post autor: Camillinhio »

A od kiedy to forum S3? Działów superbowych jest kilka dla każdej generacji auta.
Obrazek
najmita
Posty: 39
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: standard stockowy

Re: Felgi 16" vs. 18"

Post autor: najmita »

No, ale ten post jest w dziale SIII, zatem to jest forum SIII. Ogonczyk sam wpisał, że nie zauważył, gdzie mu post wpadł.
Zresztą popatrz na ścieżkę: Superb III>modyfikacje techniczne i wizualne. To na którym forum/dziale jesteś?
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Felgi 16" vs. 18"

Post autor: Camillinhio »

Z forum korzystam głównie przez tapatalk i takich informacji nie widać.
Poza tym forum pozostaje bez zmian, miejscem dla wszystkich generacji superba, a wątek w którym piszemy jest w dziale S3, nie na forum S3. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Felgi 16" vs. 18"

Post autor: kamracik »

Ogonczyk pisze:Dlatego "chłop swoje, baba swoje"- ja, że nie jest źle na 16 tkach (205/55 16), a wy, że balony- no te w SIII (215/60 16) to faktycznie balony.
W SII 16" to też balony ;) 18" wyglądają dużo lepiej abstrahując już nawet od warunków jezdnych.
Ogonczyk
Posty: 151
Rejestracja: 5 cze 2018, o 19:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Maciej

Re: Felgi 16" vs. 18"

Post autor: Ogonczyk »

Z forum korzystam głównie przez tapatalk i takich informacji nie widać.
Poza tym forum pozostaje bez zmian, miejscem dla wszystkich generacji superba, a wątek w którym piszemy jest w dziale S3, nie na forum S3.
uff, dzięki za support,
ODPOWIEDZ