SmartLink na Bolero w SIII

Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: SmartLink na Bolero w SIII

Post autor: jkp002 »

Też zamawiałem Ambition z pakietem Fresh i smartlink był "w standardzie" nic nie trzeba było domawiać.
W konfiguratorze była taka opcja, ale diler powiedział mi, żebym nie zamawiał, bo i tak dostanę. Co ciekawe zamówiłem też Auto Light Assist (czyli automatyczne przełączanie świateł drogowych i mijania) i dostałem dodatkowo Lane Assist w gratisie ... O ile te automatyczne przełączanie światel drogowych/mijania działa średnio i prawie z tego nie korzystam, to Lane Assist jest fajny.

Dla usystematyzowania Smartlink to zestaw protokołów MirroLink, AndroidAuto i CarPlay.

Mirrolink działa z niezbyt dużą liczbą telefonów (lista http://www.mirrorlink.com/phones) i żeby go używać w czasie jazdy trzeba mieć zainstalowaną aplikację z certyfikatem MirrorLink do stosowania w czasie jazdy. Navi to w zasadzie Sygic Car Navigation w wersji Premium. Na niektórych telefonach można mieć ekrean 1:1 także w czasie jazdy, może być do tego potrzebna dodatkowa aplikacja np LG MirrorDrive (działa nie tylko na LG). W ten sposób można mieć GoogleMaps i/lub Yanosika na ekranie Bolero z dżwiękem z głośników radia. Więcej w stosownym wątku o Mirrolinku na naszym forum.

AndroidAuto teoretycznie jest niedostępny w Polsce, za to działa na większości nowszych telefonów. Daje GoogleMaps w czasie jazdy i działa w miarę sprawnie. Yanosika bezpośrednio nie można uruchomić, ale są na to jakieś rozwiązania. Ograniczeniem tego rozwiązania jest bardzo mała liczba błogosławionych przez Google aplikacji i fakt, że trzeba stosować sztuczki, aby AndroidAuto zainstalować na telefonie w PL. Więcej informacji jak zwykle w stosownym wątku.

CarPlay to odpowiednik AndroidAuto dla iPhonów - podobno daje radę, ale nie mam iPhone'a i nie testował, to nic nie piszę. Stosowny wątek pewnie też jest na forum.
Eddy
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2017, o 16:18
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: 190
Imię: Kamil
Lokalizacja: Kraków

Re: SmartLink na Bolero w SIII

Post autor: Eddy »

Auto odebrane. W pakiecie FRESH radio bolero ma smartlink.

Z iphonem działa bardzo fajnie tylko szkoda, że trzeba używać applowskiej apki do map a nie Google Maps. No i yanosik byt się przydał.
ProLight
Posty: 214
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 10:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: SmartLink na Bolero w SIII

Post autor: ProLight »

Witam
Bolero w O3 z zablokowanym smartlinkiem, można go odblokować VCDSem? ODISem? Czy tylko zakup płatnego kodu?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: SmartLink na Bolero w SIII

Post autor: pab567 »

ASO. Można poza ASO ale koszty niewiele mniejsze.
RR
Posty: 30
Rejestracja: 14 maja 2017, o 10:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: SmartLink na Bolero w SIII

Post autor: RR »

Witam wszystkich. Pierwszy raz na forum, ale śledzę je od czasu kiedy czekałem na swoją SIII.
dzisiaj mija rok od odebrania auta z salonu :)

Ale do rzeczy:
Posiadam Mirror link i działa w czasie jazdy. :D działają wszystkie aplikacje z youtube włącznie, można sterować nimi z ekranu.
Posiadam Samsung A5 (2016)
Telefon posiada system szybkiego ładowania (w pół godziny ładuje 60% baterii) ładowanie odbywa się przy pomocy oryginalnej ładowarki i Kabla który był w komplecie. Jest to ważne ponieważ To właśnie przy pomocy tego kabla łączę się z samochodem.
Na telefon zainstalowałem aplikację ze sklepu play "LG mirrordrive" nie jest kompatybilna z telefonem, ale dzięki niej na ekranie radia pojawia się odwzorowanie ekranu telefonu : :D
Taki tam błąd systemu :D
Kiedy mamy na ekranie radia panel z telefonu przy jego pomocy uruchamiamy wszelkie aplikacje jakie mamy w tel i działają podczas jazdy.

W razie pytań chętnie podpowiem.
ODPOWIEDZ