Start/Stop Dezaktywacja ?

szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Start/Stop Dezaktywacja ?

Post autor: szms »

Na początku to jest fajne, fajne jest jak całe życie stoisz w korkach, mnie to na przykład irytuje i temu komuś dalbym w zęby. :D (oczywiście żart... bo część nowych nie zna się tutaj na żartach)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Start/Stop Dezaktywacja ?

Post autor: Camillinhio »

Szymek, lord jest z Koszalina. Tam nie ma korków. A start/stop to może i fajny, ale nie w dieslu.
Obrazek
Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 93
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin

Re: Start/Stop Dezaktywacja ?

Post autor: lordxan »

Masz racje - start stop wymyślono po to aby statystyki emisji na papierze lepiej wyglądały i jest to tylko częściowe rozwiązanie problemu bo powinien być jeszcze elektryczny silniczek do podjeżdzania w korku bez włączania silnika. Dlatego uwielbiam jeździć hybrydami - to uczucie jak po gonieniu na trasie i ładowaniu akumulatorów podczas hamowania przejeżdżasz całą wioskę lub małe miasto na samych akumulatorach jest bezcenne. Centra miast wyglądały by inaczej jakby wszystkie samochody stały i podjeżdzały bez włączania silników...
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Start/Stop Dezaktywacja ?

Post autor: szms »

To się nazywa Utopia. ;)
Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 93
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin

Re: Start/Stop Dezaktywacja ?

Post autor: lordxan »

Ale jak piękna :)
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: Start/Stop Dezaktywacja ?

Post autor: pjetko »

lordxan pisze:nobla dla kogoś kto to wymyslił
Chyba z ekonomi... za wiedzę jak zarobić na naiwniakach wciskając im tanie gadki o ekologii i pozornej oszczędności.

Dwie sytuacje, które mnie cholernie wkurzały (odruchowo przy odpalaniu nauczyłem się już wyłączać ten jakże idiotyczny system):

1. System stara się maksymalnie ograniczyć spalanie i gasi silnik przy każdej okazji. Nie ma znaczenia, że jest +40st C i klima chodzi na maxa - zatrzymasz się, od razu zgasi silnik (redukcja emisji rzecz święta!), po czym po 5 sek. stwierdzi, że klima się nie wyrabia i silnik zostanie uruchomiony.
2. Poganiasz 160-180 km/h po autostradzie, dojeżdżasz do korka i musisz się zatrzymać. Nie ma znaczenia, że turbina jest rozgrzana do czerwoności - genialny system wyłączy silnik, bo przecież priorytetem jest ograniczyć emisję spalin! a, że przy okazji turbina się zajedzie, to przecież dla producentów super wiadomość - kolejny frajer do skasowania za nową turbinę.

Nie wspomnę już o tym, że rozrusznik musi być w takim aucie wzmocniony (i jednocześnie droższy) a i tak nikt do końca nie wie, czy wytrzyma on dłużej niż okres gwarancyjny. To samo dotyczy akumulatorów. Sprawdź jaki masz akumulator u siebie i ile on kosztuje (a raczej ile one kosztują, bo pewnie jest więcej niż jeden).
Wszystko pięknie wygląda na papierze - niższe spalanie, mniejsza emisja itd., ale faktycznie płacimy za to my (podczas zakupu), a potem kolejni właściciele, którzy robią wielkie oczy jak się okazuje, że rozrusznik w 5 letnim aucie jest już zajechany i wymiana kosztuje kilka tys. zł, oraz przy wymianie akumulatorów nie 300-500 zł, tylko 1500 zł albo więcej.
Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 93
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin

Re: Start/Stop Dezaktywacja ?

Post autor: lordxan »

Masz rację, że nie wiadomo jaka będzie trwałość układu w tym konkretnym modelu, ale mam znajomych z już starszymi hybrydami (5 i 7 lat) i dużymi przebiegami i dotychczas nie mieli problemów z akumulatorami czy rozrusznikami, a w typowej hybrydzie silnik jeszcze częściej się włącza i wyłącza bo robi to nie tylko na postoju ale i w trakcie jazdy gdy puszcza się gaz, po czym po jego wciśnięciu znowu się odpala (takich cykli może być nawet kilkanaście na minutę - wiem bo sporo jeździłem hybrydami). Jeśli zastosowano te specjalne rozruszniki to się nie ma co martwić.
Również nie wiem w jakim aucie masz takie doświadczenia, ale w S3 wybierasz profil jazdy, w tym np. profil klimy (comfort czy eco) i na comfort silnik nie gaśnie jeśli w kabinie nie ma odpowiedniej temperatury. Jak jeździsz ostro to uruchamiasz tryb sport i nie zauważyłem aby w tym trybie silnik się wyłączał przy krótkim postoju.
W S3 start stop nie wyłącza silnika gdy nie spełniony jest jeden z wielu warunków - np silnik nie ma odpowiedniej temeratury, pada deszcz i szyba ci może zaparować, przy wolnym podjeżdżaniu w korku z częstym hamowaniem itp. Zdarza się że przez to na całej mojej drodze do pracy ok 10 minut w trybie eco ani razu nie wyłączył mi się silnik i to nawet mnie lekko wkurza.
Najważniejsze że jest wyłącznik po ręką więc jak komuś nie pasuje to może system wyłączyć.
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Start/Stop Dezaktywacja ?

Post autor: marcin wroclaw »

Zgadzam się z kolegami. Jak bym miał klekota to też bym wolał nie słuchać silnika

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Start/Stop Dezaktywacja ?

Post autor: whity »

Poco jest w ogóle tryb eco? Jeszcze nigdy na nim nie jechalem
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 93
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin

Re: Start/Stop Dezaktywacja ?

Post autor: lordxan »

Whity szacuneczek :)
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Start/Stop Dezaktywacja ?

Post autor: Enriquez »

Ten tryb jest po to, żeby zapełnić te kwadraciki czymś na radiu.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
ptaku
Posty: 117
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:35
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Gdynia

Re: Start/Stop Dezaktywacja ?

Post autor: ptaku »

Dla mnie ten system to bzdura i jak najszybciej bede chcial go wylaczyc.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, o 19:36 przez ptaku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 279
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 10:41
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: WLKP

Re: Start/Stop Dezaktywacja ?

Post autor: kuba »

Wiadomo ze tak twierdzisz skoro chcesz go odpłatnie wyłączać[WHITE SMILING FACE]
"za skoda tyle czekasz chyba cie pojeb ...."
Awatar użytkownika
ptaku
Posty: 117
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:35
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Gdynia

Re: Start/Stop Dezaktywacja ?

Post autor: ptaku »

Placac ponad 1300zl za kabel chyba nic w tym dziwnego ze chcialbym aby on mi sie chociaz zwrocil po jakims czasie ? Zreszta kazdy zrobi jak uwaza.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Start/Stop Dezaktywacja ?

Post autor: whity »

Auto też ci się kiedyś zwroci?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ