Wymiana głośników canton

Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Wymiana głośników canton

Post autor: Marekb »

Mam pytanie ,czy próbował ktoś wymieniać w cantonie głośniki na inne(lepsze)? Również mnie interesuje wymiana subwafera, czy fabryczne sterowanie zagra z innymi głośnikami? I czy pozwoli im uzyskać ich możliwości? Jeżeli ktoś coś w tym temacie wie to proszę o info

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
maciek8791
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2018, o 16:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciek

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: maciek8791 »

Marekb pisze:Mam pytanie ,czy próbował ktoś wymieniać w cantonie głośniki na inne(lepsze)? Również mnie interesuje wymiana subwafera, czy fabryczne sterowanie zagra z innymi głośnikami? I czy pozwoli im uzyskać ich możliwości? Jeżeli ktoś coś w tym temacie wie to proszę o info

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Witam w mojej ocenie to błąd. Z tego co wiem Canton to skodowska wersja Dynaudio. To oznacza, że każdy kanał jest osobno zasilony osobnym przewodem do wzmacniacza. A więc wzmacniacz ma idealnie wysterowane pod swoją moc osobno głośniki - nie wszystkie, nie przód, ale każdy jeden jest osobno wysterowany określoną mocą we wzmacniaczu canton. Jak wsadzisz inne głośniki to wszystko się zaburzy i może być dużo gorzej, bo moc podawana na każdy głośnik może być teraz za mała lub za duża dla nowego głośnika.

Miałem dynaudio, mam cantona w superbie. To jest bardzo dobry, czysto i mocno grający zestaw pod warunkiem, że podajesz mu bardzo dobry sygnał - np. itunes z iphone robi bardzo dobrą robotę. Olej radio niestety gra fatalnie. Na Twoim miejscu najpierw podłączyłbym kablem USB lub przez BT coś wysokiej jakości, tak jak wspomniane Itunes i wtedy pogadamy.

Ewentualnie w gre wchodzi wywalenie cantona całkowicie i montaż nowych głośników + nowy zmacniacz + nowy sub. Przy tym jak ładnie gra canton jak dostanie dobre źródło, uważam, że absolutnie nie warto.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: enocylhdclub »

Skoro ITunes daje radę to Spotify tym bardziej powinno być ok?
maciek8791
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2018, o 16:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciek

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: maciek8791 »

enocylhdclub pisze:Skoro ITunes daje radę to Spotify tym bardziej powinno być ok?
Nie testowałem, nie powiem. Natomiast jak ktoś ma wątpliwości jak gra canton, że może słabo albo coś w tym rodzaju to mogę się założyć. Włączamy mojego iphone + np. soundtrack z nietykalnych z itunesa. Jak powiesz że słabo gra to stawiam piwo :)

pozdrawiam M.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: enocylhdclub »

Teraz mam Seat Sound System 10 głośników z subwooferem i jestem zadowolony. Myślę, że z Cantona też będę. W przyszłym tygodniu odbieram samochód to będzie testowane ;)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: orlik »

Potwierdzam, że z dobrego źródła gra to bardzo dobrze. Obecnie korzystam z Tidala i wymiana nagłośnienia nawet nie przyszła mi przez myśl, a mam bzika na punkcje dźwięku. Żeby zagrało to lepiej trzeba by wydać grube tysiące na zmianę całości + wyciszenie, ale czy warto? To już kwestia zaawansowania zboczenia...
Natomiast faktycznie, słuchając radia tyłka nie urywa.
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: Marekb »

maciek8791 pisze:
Marekb pisze:Mam pytanie ,czy próbował ktoś wymieniać w cantonie głośniki na inne(lepsze)? Również mnie interesuje wymiana subwafera, czy fabryczne sterowanie zagra z innymi głośnikami? I czy pozwoli im uzyskać ich możliwości? Jeżeli ktoś coś w tym temacie wie to proszę o info

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Witam w mojej ocenie to błąd. Z tego co wiem Canton to skodowska wersja Dynaudio. To oznacza, że każdy kanał jest osobno zasilony osobnym przewodem do wzmacniacza. A więc wzmacniacz ma idealnie wysterowane pod swoją moc osobno głośniki - nie wszystkie, nie przód, ale każdy jeden jest osobno wysterowany określoną mocą we wzmacniaczu canton. Jak wsadzisz inne głośniki to wszystko się zaburzy i może być dużo gorzej, bo moc podawana na każdy głośnik może być teraz za mała lub za duża dla nowego głośnika.

Miałem dynaudio, mam cantona w superbie. To jest bardzo dobry, czysto i mocno grający zestaw pod warunkiem, że podajesz mu bardzo dobry sygnał - np. itunes z iphone robi bardzo dobrą robotę. Olej radio niestety gra fatalnie. Na Twoim miejscu najpierw podłączyłbym kablem USB lub przez BT coś wysokiej jakości, tak jak wspomniane Itunes i wtedy pogadamy.

Ewentualnie w gre wchodzi wywalenie cantona całkowicie i montaż nowych głośników + nowy zmacniacz + nowy sub. Przy tym jak ładnie gra canton jak dostanie dobre źródło, uważam, że absolutnie nie warto.
Bardzo dziękuję za info i masz rację canton nie gra strasznie ale zawsze się chce czegoś więcej

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: rydzio2001 »

Ja dodam od siebie jeśli chodzi o Cantona i Spotify...
Według mnie jakość muzyki jest dużo lepsza ze Spotyfy jak mamy podłączony telefon kablem i uruchamiamy Spotify poprzez Android Auto, niż w przypadku puszczania muzy przez Bluetooth.
W Spotify możesz sobie dodatkowo ustawić jakość muzyki u ustawieniach.

Osobiście używam dwóch ustawień equalizera. Jedno to Rock a drugie Indywidual, jak znudzi mi się jedno to przełączam na jakiś czas (kilka tygodni) na drugi profil :)
nothing is perfect ... besides whiskey
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: orlik »

Chciałem potwierdzić, że telefon robi również sporą robotę.
Korzystam z Tidala, wcześniej na innym telefonie, teraz na nowym i jakość jest lepsza mimo tych samych kawałków oraz parametrów jakości odtwarzania.
Awatar użytkownika
Kacza
Posty: 17
Rejestracja: 14 kwie 2019, o 13:15
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: Kacza »

Canton robi robotę, tak samo jak bose i dyna. Wg mnie bez sensu kombinowac
Awatar użytkownika
Piotrsli102
Posty: 140
Rejestracja: 22 gru 2020, o 19:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 182
Imię: Piotr

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: Piotrsli102 »

Moje pytanie. Mam podstawową wersje skody, i tam nie ma cantona. Mam boczki które będą wymieniane z głośnikami Cantona, wzmacniacz i Subofer, Natomiast te duże głośniki co sa na dole drzwi są nitowane i pytanie czy te duże głośniki moga pozostać , czy trzeba nity rozwiercać i zmieniac te duże głośniki
AKUSTYK KS
Posty: 13
Rejestracja: 23 lut 2021, o 21:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190
Imię: Krzysztof

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: AKUSTYK KS »

Witajcie Panowie
Jestem tu nowy i tydzień temu kupiłem wersję L&K z cantonem.

Głośniki mają potencjał ale wymagają stworzenie im warunków:
-wytłumienie drzwi
- montaż zwrotnic
- docelowo niskotonowe trzeba wymienic na lepsze np VIFA , DLS, MOREl a u siebie będę wymieniał na Dayton RS 180 torpeda
- wraz z wymianą głośnika niskotonowego obowiązkowo dystans MDF
Cały zabieg działa tak że subwofer jest generalnie zbedny , wcześnej taki zabieg wykonałem z Octavi - nie do opisania wrażenia
Dodam tylko że nie używam mat bitumicznych bo są do d...y a nie do drzwi
Pozdrawiam
Krzysztof
AKUSTYK KS
Posty: 13
Rejestracja: 23 lut 2021, o 21:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190
Imię: Krzysztof

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: AKUSTYK KS »

Obrazekodnosząc się do markab , nie ma znaczenia to o czym piszesz tylko podział częstotliwości który rozdziela poszczególny głośnik, którego tak naprawdę nie ma są tylko kondensatory zabezpieczające głośnik TW oraz MD i nic poza tym - generalnie to co producent dał jest jak mocno ułomne ...ale z potencjałem

wstawił bym zdjęcia ale nie wiem jak ...
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1032
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: Kuster »

AKUSTYK KS pisze: 23 lut 2021, o 22:28 mocno ułomne ...ale z potencjałem
To tak jak twoje wypowiedzi ;)

Niby czemu maty bitumiczne do drzwi nie a do dupy tak?
Podziel się swoim doświadczeniem

Ja miałem dwa auta wygłuszone matami STP i uważam to za jeden z lepszych modów jakie poczyniłem w celu wygłuszenia samochodów.
Do tego pianka na boczki i już w ogóle jest spoko.
Superba też tak zrobię.

Głośniki w Cantonie są dostosowane pod źródło w warunkach bezpiecznych i grają bardzo dobrze
Jak nie wiesz jakie parametry ma układ to lepiej się za to nie zabieraj (,pisze to ogólnie a nie w kierunku konkretnej osoby jak co)

Miałem wzmacniacz i sub z BOSE (od Mazdy 6) ale tam głośniki szły na 1-2Ohm a ja założyłem 4Ohm...
Nie grało to w ogóle...
Potem miałem inny wzmacniacz na którym to grało i to przyjemnie. Przednie głośniki i gwizdki rozdzielone (dołożone zwrotnice) i przy nawet głośniejszym odsłuchu nie słyszałem różnicy w pracy gwizdków.

Dystanse MDF tak na prawdę mają za zadanie 1. Odsunąć duże/długie głośniki (magnes) od karoserii/szyby w drzwiach oraz 2. tłumić drgania jakie pojawiają się między głośnikiem a karoseria drzwi.
Jak dasz "gumową" podkładkę to będzie to działać podobnie
Bo 2cm mdfu nie stworzy ci na średnicy ~165mm "tuby" która podbije bas.

Sub zbędny? Nie sądzę... Masz sub to go podglosnisz lub sciszysz jak masz potrzebę a jak do każdych z drzwi dołożysz głośniki niskotonowe + mocno bas to będą mieliły beret a nie dawały satysfakcję z przyjemnego odsłuchu.

Są ludzie i ludziska
Tacy co słuchają i lubią posłuchać
Audiofile dla których liczy się czysty dźwięk i ludzie którzy uważają się za audiofili tacy co mają potrzebę posiadania najlepszego markowego audio.
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
Piotrsli102
Posty: 140
Rejestracja: 22 gru 2020, o 19:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 182
Imię: Piotr

Re: Wymiana głośników canton

Post autor: Piotrsli102 »

Najwięcej mnie smieszy to u ludzi że niektórzy chcą słuchać dobrej i czystej muzyki a niektórzy chcą mieć super najnowszy sprzet chodź i tak tego nie wykorzystają. Przykład to mój sąsiad jak wraca z pracy to słucha cichutkie radio a jak podjeżdza pod dom to uchyla szybę i włącza muzykę na full żeby wszyscy widzieli jaka to nie ma furę
ODPOWIEDZ