Montaż wentylowania foteli L&K

LUKASZdiy
Posty: 45
Rejestracja: 30 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Łukasz

Montaż wentylowania foteli L&K

Post autor: LUKASZdiy »

witajcie koledzy..
Zamawiając skodillaka notabene 3 mojego superba dałem się namówić na wersje L&K ale bez wentylowanych foteli.. co prawda jakoś nie mogę się z tym samochodem zaprzyjaźnić, nie przypadliśmy sobie do gustu zdecydowanie. A to brązowe skóropodbne lub wykonane ze skóry 9 gatunku coś na fotelach po podgrzaniu jest dramatem samym w sobie.
Czy ktoś z was dokładał wentylacje foteli?
Jak ma sie to w przypadku zwykłej nie perforowanej tapicerki?
Jak duże zmiany, kodowania są potrzebne?
maciek8791
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2018, o 16:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciek

Re: Montaż wentylowania foteli L&K

Post autor: maciek8791 »

LUKASZdiy pisze:witajcie koledzy..
Zamawiając skodillaka notabene 3 mojego superba dałem się namówić na wersje L&K ale bez wentylowanych foteli.. co prawda jakoś nie mogę się z tym samochodem zaprzyjaźnić, nie przypadliśmy sobie do gustu zdecydowanie. A to brązowe skóropodbne lub wykonane ze skóry 9 gatunku coś na fotelach po podgrzaniu jest dramatem samym w sobie.
Czy ktoś z was dokładał wentylacje foteli?
Jak ma sie to w przypadku zwykłej nie perforowanej tapicerki?
Jak duże zmiany, kodowania są potrzebne?
Cześć, to prawda, jakość tej brązowej skóry to jakaś tragedia. Ja bym proponował żebyś to olał i poszedł w alcantarę.
pozdrawiam Maciek
LUKASZdiy
Posty: 45
Rejestracja: 30 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Łukasz

Re: Montaż wentylowania foteli L&K

Post autor: LUKASZdiy »

chodzi raczej o możliwość wentylowania foteli tych co są w aucie
marasmus007
Posty: 953
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Montaż wentylowania foteli L&K

Post autor: marasmus007 »

LUKASZdiy pisze:chodzi raczej o możliwość wentylowania foteli tych co są w aucie
Na mojego nosa, jak nie masz perforowanej skóry to zamontowanie wiatraków i tak nic nie da, powietrze nie przedostanie się przez skórę licowaną w żadnym kierunku.
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Montaż wentylowania foteli L&K

Post autor: jarkubiak »

Ja dokładałem wentylację, a w zasadzie zmieniłem fotele. Muszą mieć perforację - tym bardziej jeśli mowa o skórze.Weź sobie rękawiczkę skórzaną i dmuchaj w nią - poza szwami nic nie będzie się przedostawać. Może gdybyś chciał modzić zwykłe materiałowe fotele... Ale i tak nie jest to tylko kwestia powłoki zewnętrznej fotela ale wewnętrznego jakby worka w który wtłaczany jest luft... Szczególnie jeśli chodzi o oparcie. Rozbierałem kiedyś fotele w insigni i tam jest taki worek właśnie, na jego końcu jest wiatrak. całość wchodzi w fotel. Możesz więc wymienić fotele - ja to zrobiłem za 1/5 ceny salonowej. Niestety - nie ma róży bez kolców - nadal mam problem ze sterownikiem klimy i mam albo grzanie albo chłodzenie dupska. Nie mam już pomysłów co z tym zrobić. Jak zadziałasz to chętnie się dowiem jak Ci poszło.
Jeśli chodzi o kable to nie wiem jak masz w L&K ale w style musiałem pociągnąć trzy - napięcie i sterowanie. Być może w L&K juz są - do sprawdzenia po odpięciu kostek pod fotelami.
ODPOWIEDZ