Montaż haka Superb

Marcin G
Posty: 7
Rejestracja: 3 lut 2024, o 16:33
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Montaż haka Superb

Post autor: Marcin G »

Witam. Chcę dołożyć hak do Superb 2020 liftback bez fabrycznego przygotowania (tylko pod platformę rowerową więc chłodnice zostają standardowe). W ASO mój samochód 2.0TSI 190 nie jest przewidziany do montażu haka tylko nie wiedzą dlaczego (mam nadzieję że nie będzie problemów przy kodowaniu i np. nie będzie działał ACC jak u jednego z forumowiczów w innym poście), z czym ewentualnie może wystąpić problem? Czy ktoś miał podobną sytuację? A drugie pytanie czy zakładał ktoś hak wypinany pionowo Steinhof, Brink, Westfalia - czy po demontażu kuli wystaje cokolwiek ze zderzaka, chciałbym oryginalny opuszczany linką ale ciężko do liftbacka w akceptowalnej cenie. Nawet mi przeszło przez myśl kupić do kombi i sprawdzić czy duże są różnice - ale pewnie już by to było wiadome jak by pasował?
Awatar użytkownika
bartosz2410
Posty: 5
Rejestracja: 9 gru 2017, o 18:06
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Snowidza

Re: Montaż haka Superb

Post autor: bartosz2410 »

Witam
Zakładałem hak do siebie , w ASO wyliczyli ponad 5.5k bez wymiany chłodnicy , to ASO przewidziało w przypadku gdybyś chciał ciągać kemping. Byłem u gościa w warsztacie , który zrobi to za 1500 zł. Cena odkręcanego haka plus robota. W ASO mi powiedzieli , że jeśli dołożę hak "na własną ręke" stracę gwarancję , co jest nieprawdą . Montaż haka nie wymaga ingerencji w układ elektroniczny auta , wiec to zwykła ściema ze strony ASO.
komoornik
Posty: 1020
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż haka Superb

Post autor: komoornik »

Montaż haka wymaga ingerencji w instalację elektryczną auta, a tędy już krótka droga aby odmówić naprawy gwarancyjnej wielu podzespołów.
SE7
Posty: 200
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Montaż haka Superb

Post autor: SE7 »

komoornik pisze: 8 lut 2024, o 14:11 Montaż haka wymaga ingerencji w instalację elektryczną auta, a tędy już krótka droga aby odmówić naprawy gwarancyjnej wielu podzespołów.
Jedyna ingerencja to adaptacja czujników cofania. Dedykowana wiązka i moduł w żaden sposób nie wpływają na oryginalną instalację ( po prostu każda wtyczka z kablami pasuje do oryginalnych końcówek instalacji auta). Więc o utracie gwarancji w takim wypadku nie ma mowy. Co do chłodnic to też jest ściema ASO (chyba, że będzie ciągnięta przyczepa o dużych gabarytach i ciężarze na limicie DMC)
komoornik
Posty: 1020
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż haka Superb

Post autor: komoornik »

Za 1500 PLN to razem z dedykowaną wiązką I modułem?
SE7
Posty: 200
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Montaż haka Superb

Post autor: SE7 »

komoornik pisze: 9 lut 2024, o 06:56 Za 1500 PLN to razem z dedykowaną wiązką I modułem?
A wg Ciebie ile ma to kosztować? W ASO CZ 4 lata temu cena była o 2000zł mniejsza niż w PL na tych samych komponentach.
Skody już nie mam od 2 lat, mam Alfa Romeo Giulia i hak zamontowali w ASO za 900zł (wiązkę i hak dostarczyłem). Masz więcej pytań to napisz.
komoornik
Posty: 1020
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż haka Superb

Post autor: komoornik »

Ile ma kosztować? Nie wiem, ale na pewno wydaje mi się to podejrzanie mało - a porównania do tego co było 4 lata temu mijają się z celem patrząc na poziom inflacji ;)

Bo mówimy o kwocie 1500 PLN za wszystko, razem z hakiem.

Więc chętnie poczekam na odpowiedź - ale @bartosz2410.
yogibabu
Posty: 354
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Montaż haka Superb

Post autor: yogibabu »

Trzeba wziąć pod uwagę że oni liczą w roboczo godzinach za taką usługę. Każda operacja to z góry wiadomo ile rhb. Czyli 4x400,bo tyle chyba kosztuje 1 rhb i mamy wynik.
Już nie kurak....
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 214
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż haka Superb

Post autor: vDanTe »

We Wrocławiu z 2 lata temu dorzucenie haka poza ASO to około 3k
(Wyciągany bez ingerencji w zderzak)

Także te 1.5k to dobra cena ;)
ODPOWIEDZ