Dodatkowe gniazdo USB i modyfikacja gniazda zapalniczki

piotrrr
Posty: 23
Rejestracja: 18 lis 2018, o 01:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Dodatkowe gniazdo USB i modyfikacja gniazda zapalniczki

Post autor: piotrrr »

Witam wszystkich w moim pierwszym poście...

Niedawno zakupiłem SuperbIII 2016 w wersji Executive, oczywiście na chwilę obecną poznaję auto itp... Jednak standardowo jak w większości aut brakuje jak dla mnie bardzo oczywistych elementów jaki są porty USB w podsufitce w okolicach lusterka do podłączenia kamery i USB w okolicach włącznika świateł do telefonu, bardzo mnie dziwi postawa producentów a raczej projektantów ale do rzeczy...
W moim drugim aucie poradziłem sobie w prosty sposób a więc podsufitka zasilanie z oświetlenia wnętrza, było na tyle miejsca że zmieściła się mała przetwornica zdemontowana z adaptera do gniazda zapalniczki, a zasilanie po telefon użyłem modułu mocowanego w otwór 20mm podpina się 12V i mamy 2x USB . Jednak auto te pochodzi z 2005 jest to funcar więc do zabawy i zbytnio nie przykładam wagi do wyglądu, ma działać i tyle. W skodzie inaczej, chcę aby wszystko było zadbane i schludne więc szukam jakiegoś rozwiązania... Oczywiście są przetwornice na ebay tylko z racji tego że auto ma rozbudowaną elektronikę szukam wskazówki gdzie się bezpiecznie podłączyć tak aby po opuszczeniu samochody nie było tam napięcia. Koło włącznika świateł mam kwadratową zaślepkę, może są jakieś moduły USB fabryczne. Nie wiem jak sobie poradzić z kamerą jak tam z zasilaniem tak aby po wyjściu z samochodu nie było napięcia. I właśnie w związku z tym mam pytanie czy jest opcja modyfikacji gniazda zapalniczki tak aby po opuszczeniu samochodu nie było tam napięcia ?? trochę mnie irytuje wyciąganie za każdym razem adaptera.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Dodatkowe gniazdo USB i modyfikacja gniazda zapalniczki

Post autor: kamracik »

Poczytaj forum, jest opisane dokładnie co gdzie i jak.

W skrócie upychasz kabel kamery od czoła szyby pod podsufitkę, schodzisz lewym słupkiem A do skrzynki bezpieczników i tam dajesz adapter 12V pod wolny bezpiecznik z prądem stałym lub po zapłonie.

W żadnym wypadku nie podpinaj się pod zasilanie oświetlenia, bo alarm Ci będzie non stop wyć.
gruchapaul
Posty: 21
Rejestracja: 14 cze 2018, o 13:04
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Paweł

Re: Dodatkowe gniazdo USB i modyfikacja gniazda zapalniczki

Post autor: gruchapaul »

Siemka,

Miałem ten sam problem bo chciałem mieć kamerke tylko włączeniu zapłonu.
Kupiłem gniazdo:
https://allegro.pl/usb-5v-3-1a-gniazdo- ... YTZjZDE%3D

Do tego przejściówka z bezpiecznika:
https://allegro.pl/bypass-bajpas-uni-do ... ODI0YjI%3D

Wbijasz pod bezpiecznik 48 z kontroli punktu martwego, masę podpinasz pod mocowanie całej obudowy. Kabelek wciskasz między szybe i słupek. Działa jak złoto - 1h roboty.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Dodatkowe gniazdo USB i modyfikacja gniazda zapalniczki

Post autor: marasmus007 »

gruchapaul pisze:Siemka,

Miałem ten sam problem bo chciałem mieć kamerke tylko włączeniu zapłonu.
Kupiłem gniazdo:
https://allegro.pl/usb-5v-3-1a-gniazdo- ... YTZjZDE%3D

Do tego przejściówka z bezpiecznika:
https://allegro.pl/bypass-bajpas-uni-do ... ODI0YjI%3D

Wbijasz pod bezpiecznik 48 z kontroli punktu martwego, masę podpinasz pod mocowanie całej obudowy. Kabelek wciskasz między szybe i słupek. Działa jak złoto - 1h roboty.
No właśnie mam jeszcze do tego jedno pytanie.
Zapomniałem w konfiguracji zamówić dodatkowe gniazda usb z tyłu wraz z przetwornicą.
O ile przetwornica to zbytek, o tyle gniazda USB są ważne. Znalazłem więc ładowarkę podobną do tej z aukcji , którą umieścić chcę w miejscu gniazda zapalniczki
z tyłu w popielniczce, natomiast nie za bardzo wiem do jakiego bezpiecznika się podpiąć bypassem, aby wszystko grało i nie powodowało żadnych
problemów , czy coś w tym temacie możesz pomóc ?
brylek
Posty: 91
Rejestracja: 1 gru 2015, o 13:36
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Dodatkowe gniazdo USB i modyfikacja gniazda zapalniczki

Post autor: brylek »

Korzystajac z założonego temtu - czy ktos wie po jakim czasie od zamkniecia samochodu odłączane jest napiecie w gniazdku zapalniczki w S3?
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: Dodatkowe gniazdo USB i modyfikacja gniazda zapalniczki

Post autor: RybaDK »

brylek pisze:Korzystajac z założonego temtu - czy ktos wie po jakim czasie od zamkniecia samochodu odłączane jest napiecie w gniazdku zapalniczki w S3?
Nie zanika jest cały czas , są tego plusy i minusy możesz coś zostawić pod zasilanie m , ale jest ryzyko rozładowania akumulatora.

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ