Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 lip 2019, o 01:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 120 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 25 mar 2019, o 09:15 

Imi臋: Tomek
Do艂膮czy艂(a): 29 lut 2016, o 21:51
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Na pewno skoda zrobi艂a w konia wszystkich nabywc贸w sportlina pisz膮c, 偶e to zawieszenie jest sportowe.
Z drugiej strony by艂a mo偶liwo艣膰 przejecha膰 si臋 wcze艣niej demo carem i rozwia膰 wszystkie w膮tpliwo艣ci co do tego.
Og贸lnie ka偶da wersja ma problem ze sztywno艣ci膮, wybieraniem nier贸wno艣ci i bujaniem.
Mo偶na teraz p艂aka膰 nad rozlanym mlekiem albo zainwestowa膰 troch臋 kasy i zrobi膰 porz膮dny zawias i heble i mie膰 takie auto jakie si臋 chce o ile reszta Ci odpowiada.
Ja szuka艂em du偶ego kombi w mocnej benzynie AT 4x4. Po 3 latach od zakupu mimo wielu problem贸w z samochodem go nie sprzedaj臋 bo nie widz臋 dla niego alternatywy poza wy艂o偶eniem 300tys na a6.
Zawias poprawi艂em, heble wsadz臋 i jeszcze troch臋 poje藕dzi ale na pewno zakup skody to dla mnie nauczka.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 25 mar 2019, o 11:01 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Samoch贸d: Superb III 4x4
Aktualnie: 430PS/535Nm
SportLine to raczej usportowiona wersja i to raczej wizualnie ni偶 sprz臋towo, tak samo jak kupisz passata R-Line nie spodziewaj si臋, 偶e b臋dzie tym, czym jest w rodzinie golfa wersja "R".

Kupowa艂em to wielkie pud艂o to wiedzia艂em od samego pocz膮tku, 偶e b臋dzie buja艂o, a jak kto艣 my艣li, ze jak kupi "SportLine" to b臋dzie mia艂 bud偶etowe RS6 to chyba kupowa艂 "na dobrej bani" :)

G贸ra

PostNapisane: 25 mar 2019, o 17:23 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Aktualnie: 444PS/567Nm
W superbie wystarczy poprawi膰 heble, zawias, doda膰 moc i robi si臋 bardzo fajny po艂ykacz kilometr贸w, sam zaczynam 4 rok jazdy superbem, wykupi艂em go z leasingu i jako艣 nie ma na co zmienia膰, pozostaje mi tylko wyjeba膰 ten fabryczny zawias i wsadzi膰 gwint a wtedy mog臋 nim jeszcze je藕dzi膰 kilka lat a偶 do premiery S4 ;-)

G贸ra

PostNapisane: 25 mar 2019, o 19:54 

Do艂膮czy艂(a): 23 mar 2019, o 20:26
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Koledzy,
wszystko si臋 zgadza. By艂a jazda pr贸bna ale nikt nie wzi膮艂 mnie na drogi 3 kategorii od艣nie偶ania. Na g艂adkim by艂o ok, szybka jazda, zmiana kierunku. Nikt nie potrafi艂 nic doradzi膰, poza zdawkowym stwierdzeniem, 偶e w serii superb jest mi臋kki. Dlatego wzi膮艂em to niby sportowe obni偶one.
艁ez nie roni臋, ale jestem deko rozczarowany.
Na pocz膮tek robi臋 hamulce przedniej osi, My艣l臋 nad WRK, bo s膮 "pod r臋k膮". Te偶 b臋dzie k艂opocik, bo zim臋 je偶d偶臋 na 17 i s膮 bardzo "p艂askie". Bez zdystansowania hebel nie podejdzie. Ciekawe co na to GWARANT...
A propos, m贸j pierwszy post w temacie zamie艣ci艂em w艂a艣nie po to, 偶eby nikt nie poszed艂 moim 艣ladem, bo czyta艂em wcze艣niejsze kminienie.
pozdrawiam

G贸ra

PostNapisane: 25 mar 2019, o 22:33 

Chcesz porz膮dny zawias to wk艂adaj BC racing: bcracing.pl za 4500 z monta偶em masz porz膮dny gwint, DCC si臋 do niego nawet nie umywa a nie jest to jaki艣 du偶y wydatek a prowadzenie samochodu i bezpiecze艅stwo przy wi臋kszych pr臋dko艣ciach zmieni si臋 diametralnie, sam b臋d臋 go do siebie zak艂ada膰 to zdam relacj臋.

G贸ra

PostNapisane: 25 mar 2019, o 22:55 

piramida napisa艂(a):
Chcesz porz膮dny zawias to wk艂adaj BC racing: bcracing.pl za 4500 z monta偶em masz porz膮dny gwint, DCC si臋 do niego nawet nie umywa a nie jest to jaki艣 du偶y wydatek a prowadzenie samochodu i bezpiecze艅stwo przy wi臋kszych pr臋dko艣ciach zmieni si臋 diametralnie, sam b臋d臋 go do siebie zak艂ada膰 to zdam relacj臋.

Nie mog臋 d艂uba膰 przy zawiasie, bo pewnie utrac臋 gwarancj臋 na wszystko, 艂膮cznie z lakierem i perforacj膮...
Zrobi臋 na razie hamulce i te偶 mam zamiar oficjalnie zawiadomi膰 o tym Gwaranta, 偶e przez ASO nie mog臋 poprawi膰 fatalnych hebli, kt贸re nara偶aj膮 na utrat臋 偶ycia lub zdrowia, bo nie ma opcji w ASO. Ju偶 tak膮 gadk臋 w ASO przeszed艂em, gdzie pewna zorientowana osoba powiedzia艂a mi, 偶e przecie偶 w Polsce je藕dzi si臋 do 140! Aha! mam ci臋 - jak w filmie Mi艣. Wtedy zaprosi艂em ow膮 osob臋 na bezp艂atn膮 przeja偶d偶k臋 do Niemiec, poleca艂em mie膰 co艣 na uspokojenie.
Dlatego niech mi Gwarant odpowie na jakie inne podzespo艂y pojazdu b臋dzie mia艂o negatywne oddzia艂ywanie lepsze hamowanie... mo偶e reflektory nie wypadn膮... Przy modyfikacjach samochodu na gwarancji trzeba mie膰 odpowiedni dupochron, bo b臋dzie bola艂o.
Sam nie wiem co z tego b臋dzie, cho膰 hamulce, to nie podniesienie mocy.
Dam przyk艂ad. Mojemu znajomemu w S8 pad艂a na gwarancji turbina. Koszt, co艣 30 kpln. Tydzie艅 S8 sta艂o na badaniu, bo szukali, czy nie by艂o d艂ubane.

G贸ra

PostNapisane: 25 mar 2019, o 23:18 

Jak chcesz mie膰 gwarancj臋 to ok, ja ola艂em gwarancj臋 po miesi膮cu czasu i mia艂em ich w dupie, co prawda jedn膮 rzecz mi zrobili na gwarancji i to by艂oby tyle. Zrobi艂em soft silnika i skrzyni bo to jak skrzynia pracowa艂a na seryjnym sofcie to jest jakie艣 nieporozumienie, obni偶y艂em zawias, wymieni艂em heble itd. Generalnie nie po to kupi艂em nowy w贸z aby nie m贸c nim normalnie je藕dzi膰 wi臋c poszed艂em inn膮 drog膮 ;-) Min臋艂o 3 lata a skodzina zapierdala bez zaj膮kni臋cia

G贸ra

PostNapisane: 25 mar 2019, o 23:20 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Tutaj nie ma ryzyka bo w razie czego ca艂y silnik kupisz za dych臋. A gwarant ma g艂臋boko w powa偶aniu Twoje hamulce. Chcesz to sobie zmieniaj. Przy naprawach gwarancyjnych robi膮 filmik z dzia艂ania lub nie, wadliwego podzespo艂u i tyle. Nikt nie wnika w szczeg贸艂y. Mnie troch臋 rzeczy wymienili a mam chipa, zawias, heble i kup臋 innych rzeczy powymieniane. My艣lisz, 偶e kogo艣 to obchodzi? Jasne - silnik si臋 wysra - masz przekichane, ale poza tym nie ma strachu, bo w razie czego koszty 艣mieszne.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 26 mar 2019, o 01:04 

Piotrze i Marcinie, jest takie powiedzenie:
"cierpliwy to i kamie艅 ugotuje"...
troch臋 trzeba popracowa膰, troch臋 popisa膰 i gwarant przestanie by膰 taki kozak z umow膮...
przerobi艂em to kiedy艣 z FAP, gdy mnie w ASO robili w konia... zadzwonili, przeprosili i uznali moje zastrze偶enia co do jako艣ci i rzeczowych usterek...
Gwarant nie lubi zarzut贸w kierowanych na pi艣mie, bo jest to znacz膮cy 艣lad. To nie rozmowa z kim艣 w ASO, co jak si臋 potem oka偶e by艂 nn lub wcale takiego nie by艂o i rozmowy.
Gwarant musi wsp贸艂pracowa膰 z klientem gdy jest problem, bo mo偶e du偶o straci膰.
Uwa偶am, 偶e nie warto traci膰 przywilej贸w konsumenta w imi臋 szybkiego za艂atwienia sprawy, bo wtedy dzia艂amy wg ideologii gwaranta.
Zmieni艂em mark臋 na skod臋 bo chcia艂em du偶e, przestronne auto w zno艣nej cenie, nowe..., i b臋dzie to skoda NA MIAR臉 NASZYCH MO呕LIWO艢CI, I NIE JEST TO NASZE OSTATNIE S艁OWO...

G贸ra

PostNapisane: 26 mar 2019, o 01:12 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
No by艂o tu kilku takich i si臋 "kopali z koniem" masz czas ch臋ci i kase baw si臋 na zdrowie...tylko potem trzeba si臋 zastanowi膰 czy warto by艂o i ile si臋 (o ile cokolwiek) zyska艂o...

G贸ra

PostNapisane: 26 mar 2019, o 01:29 

Na wojn臋 zawsze mo偶na i艣膰 o ile jest szansa wygrania ale szarpa膰 si臋 o pierdo艂y to szkoda czasu, owszem, padnie ci silnik, skrzynia, to s膮 ju偶 znacz膮ce koszty i o ile gwarancja jest nie do podwa偶enia to nie powinno by膰 obaw, gorzej jak kto艣 zaczyna d艂uba膰 przy samochodzie a p贸藕niej struga Greka przed gwarantem ;-)
Ja kupi艂em nowy samoch贸d nie po to aby mie膰 gwarancj臋 tylko po to aby jak najd艂u偶ej cieszy膰 si臋 zmodyfikowanym pojazdem kt贸ry daje spory fun na co dzie艅 a jakbym mia艂 czeka膰 dwa/cztery lata to bym si臋 ju偶 dawno zniech臋ci艂 do marki bo seryjna skoda sza艂u nie robi ;-)
Wiem sk膮d tutaj u niekt贸rych podniesione ci艣nienie i hejt na skod臋 bo patrz膮c jak to z fabryki wyje偶d偶a to si臋 w cale nie dziwi臋 偶e jest jak jest, sam bym pewnie mi臋chem rzuca艂 jakbym mia艂 je藕dzi膰 co chwil臋 do serwisu, jak nie z hamulcami, zawieszeniem to z innymi bzdurami ;-)

G贸ra

PostNapisane: 26 mar 2019, o 09:58 

Imi臋: Tomek
Do艂膮czy艂(a): 29 lut 2016, o 21:51
Wystarczy kto艣 ogarni臋ty w aso i przymknie oko nie wiele rzeczy bo ma to gdzie艣. Je艣li chodzi o modyfikacj臋 mechaniki to nie ma 偶adnego 艣ladu u gwaranta i aso powinno to ola膰.
Problem jest z modyfikacjami elektroniki. Je艣li zmienisz soft silnika to jest po tym trwa艂y 艣lad i nikt Ci tego nie naprawi na gwarancji ale reszt臋 rzeczy Ci zrobi膮.
Mi uda艂o si臋 uzyska膰 kilka napraw gwarancyjnych w tym wymian臋 silnika ale np hamulce ju偶 musz臋 sobie zrobi膰 sam bo wiem, ze nic nie wsk贸ram.
Co z tego, 偶e wymieni膮 ci tarcze czy klocki na gwarancji jak tych hebli si臋 po prostu nie da poprawi膰 i trzeba to zrobi膰 samemu.
Zawieszenie te偶 jest jakie jest i albo to akceptujesz albo robisz po swojemu. Znajd藕 kogo艣 normalnego i nie b臋dzie problemu.
Mi aso montowa艂o tuleje z rs3 i spr臋偶yny ze sportlina, zalewa m贸j olej itd, da si臋?

G贸ra

PostNapisane: 26 mar 2019, o 15:13 

Ja nie chc臋 reklamowa膰 hamulc贸w do wymiany. Chc臋 zawiadomi膰 gwaranta, 偶e nie ma opcji w ASO, wi臋c robi臋 swoje. Mo偶e si臋 jeszcze nad tym zastanowi臋. Na razie zbieram oferty od wykonawc贸w.

a propos spr臋偶yn obni偶onych, gdy "st臋kaj膮" na prawie ka偶dym spowalniaczu, to z czym mam do czynienia? Na co zwr贸ci膰 uwag臋? zrobione raptem 33,5 kkm.
Co zrobi膰 poza odkr臋ceniem radia oczywi艣cie...

G贸ra

PostNapisane: 8 kwi 2019, o 22:37 

Enriquez napisa艂(a):
Ruszy艂a druga tura

Obrazek

Witaj,
chc臋 si臋 zapisa膰 na drugiej tury na rozp贸rk臋 ale nie u偶ywam Facebooka (nie istniej臋 podobno wg niekt贸rych).
Czy ta lista ju偶 dzia艂a? Czy jest mo偶liwo艣膰 zapisu inn膮 metod膮?
Je偶eli tak, to ponownie zg艂aszam sw贸j akces.
By艂oby mi艂o 偶eby rozp贸rka by艂a w kolorze czarnym b膮d藕 czerwonym, ewentualnie "stalowym"....
W innym w膮tku by艂o zdj臋cie takiej w kolorze "szybcy i w艣ciekli"... no raczej nie pasuje do czarnej kury...
pozdrawiam
Marek

G贸ra

PostNapisane: 9 kwi 2019, o 20:17 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Popro艣 kogo艣, aby wzi膮艂 dwie.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 120 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: