Pytanie do posiadających wentylację foteli

jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Pytanie do posiadających wentylację foteli

Post autor: jdef90 »

Jeszcze takie podsumowanie... bo mam problem z oparciami tylnymi...
O ile przód już rozkminiliśmy, że są dwie wersje foteli przednich (wentylatory dla 2015 i dmuchawy od 2016), do tego trzeba dobrać odpowiedni panel (i nie tylko chodzi o to by miał wszystkie funkcje jak np grzanie szyby , czy to air sense czy jak to tam się nazywa), to również trzeba zwrócić uwagę na tylne fotele... od kombi nie pasują, to jasna sprawa, jak masz ogrzewaną tylną kanapę to takich też musisz szukać, jeśli masz airbagi z tyłu, to jeśli nie zmieniasz koloru, zostawisz swoje boczki kanapy (są inne) ale ja poległem na czymś innym... Pamiętać trzeba, że nie jest standardem składanie oparć z bagażnika... oparcia ze składaniem mają klapki rewizyjne od strony drzwi. Więc jeśli masz tę funkcję i źle trafisz to albo uznajesz, że to nieistotne, albo trzeba będzie przełożyć poszycie skórzane u tapicera...

EDIT: to co powyżej napisałem odnośnie składania oparć kanapy nie do końca jest chyba prawdą. W każdym razie okazało się, ze zakupione przeze mnie fotele z L&K miały system i wystarczyło przełożyć linki, choć była nieco inna maskownica otworu rewizyjnego do linek w oparciach 2015 vs 2016, co mnie zmyliło. Podsumowując cała przekładka tapicerki przebiegła kompletnie bezboleśnie.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2018, o 19:34 przez jdef90, łącznie zmieniany 2 razy.
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Pytanie do posiadających wentylację foteli

Post autor: jarkubiak »

Przerabiałem to, kupiłem od kombi z 2015, podgrzewane i z poduszkami. Poduszki do przełożenia w 15 minut. Boczki są nieco bardziej wycięte u góry, poza tym pasują. U mnie było na tyle dużo skóry, że wypełniłem to wyciętą na miarę gąbką z innego starego siedziska, do tego trochę kleju tapicerskiego i jak nie wiesz to nie zauważysz. Otwieranie oparć z bagażnika też dołożyłem, trzeba tym razem nieco odciąć gąbki oparć i przełożyć stelaż z zamontowanym sprężynami. Bez tego nie będą się kładły same.
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Pytanie do posiadających wentylację foteli

Post autor: jarkubiak »

Witajcie,
odgrzewam temat, bo udało mi się kupić sterownik klimy, który wg wszystkich znaków na niebie i ziemi (i w Etce) powinien chodzić z moimi fotelami - I K...WA NIE CHODZI...

Mam zatem prośbę do posiadaczy wentylacji foteli w autach z rocznika 2017 (MY2018 - nowy infotainment) lub nowszych o podrzucenie kodowań klimy, infotainmentu i centralnej elektroniki. Będę dozgonnie wdzięczny, bo już wymiękam...może porównanie kodowań i adaptacji na coś mnie naprowadzi...

Z góry wielkie dzięki...
J
ODPOWIEDZ