Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 17 sie 2018, o 20:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 13 lip 2018, o 19:02 

Do艂膮czy艂(a): 24 pa藕 2017, o 20:28
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Witajcie,

Sorki ale b臋dzie przyd艂ugawo...

Swego czasu pisa艂em o potrzebie posiadania schematu do pod艂膮czenia wentylowanych foteli - ogarni臋te - podzi臋kowa艂.
Po poci膮gni臋ciu kabli i pod艂膮czeniu do oryginalnej instalacji przyszed艂 czas na wymian臋 sterownika klimy i tu zaczynaj膮 si臋 schody.
Kupi艂em zgodnie z Etk膮 sterownik, kt贸ry pochodzi z tego samego okresu produkcji i obs艂uguje te same funkcje co m贸j + dodatkowo wentylacj臋 - m贸j sterownik to 3V0907044CS, kupi艂em 3V0907044CM. Okaza艂o si臋, 偶e przy dok艂adnie tym samym kodowaniu i ustawieniach adaptacji nie dzia艂aj膮 standardowe funkcje, kt贸re dzia艂aj膮 u mnie normalnie, czyli sterowanie klim膮 z poziomu ekranu dotykowego, w艂膮czanie AIR CARE, ogrzewania kierownicy itd - mimo, 偶e w menu s膮 widoczne, po dotkni臋ciu wywala mi komunikat, 偶e funkcja nie jest obecnie dost臋pna. Sprawdzi艂em kodowanie i adaptacj臋 - s膮 takie same. B艂臋d贸w brak - no mo偶e poza dwoma, kt贸re dotycz膮 trzeciej strefy klimy. Mimo, 偶e wg konfiguratora Skody tr贸jstrefowa klima nie jest powi膮zana z wentylacj膮, w ETCE sterowniki obs艂uguj膮ce wentylowane siedzenia s膮 przeznaczone do tr贸jstrefowej klimy.
Czy jest mo偶liwe, 偶e ze wzgl臋du na wersj臋 (okre艣lona ko艅c贸wka) mog膮 wyst臋powa膰 r贸偶nice w oprogramowaniu, kt贸re nie podlega kodowaniu/adaptacji?
Nie mam ju偶 pomys艂u co jeszcze mo偶na zrobi膰. Zale偶y mi na tym, 偶eby sprawdzi膰 w miar臋 szybko zakupiony modu艂, bo mog臋 go zwr贸ci膰. Og贸lnie klima dzia艂a, mozna sterowa膰 nadmuchem, temperatur膮, ale nie dzia艂aj膮 pozosta艂e opcje, kt贸re u mnie s膮 dost臋pne. Poza tym nie dzia艂a te偶 samo uruchomienie wentylacji - nie pokazuj膮 si臋 wskazania poziomu grzania/wentylacji na wy艣wietlaczu, a zgodnie z instrukcj膮 jest to niezb臋dne do uruchomienia wentylator贸w...

Mo偶e kto艣 ma pomys艂 co mo偶e by膰 nie tak? Mo偶e w wersji MY2018 (to moja) musi by膰 jeszcze nowszy sterownik (*ko艅c贸wki D...)

B臋d臋 wdzi臋czny za ka偶dy pomys艂...
Pozdrawiam
J

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 26 lip 2018, o 09:08 

Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2017, o 08:37
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Cze艣膰, w艂a艣nie kupi艂em wentylowane fotele, uda艂o mi si臋 je kupi膰 z oryginalnym panelem, ciekawe jak to si臋 zakoduje u mnie....
Czy samo pod艂膮czenie by艂o problemowe?

G贸ra

PostNapisane: 26 lip 2018, o 09:21 

Zale偶y jak u Ciebie z elektryk膮. Ja te偶 kupi艂em razem z panelem ale jego wersja by艂a za stara w stosunku do mojego auta, wi臋c to 偶e panel wsp贸艂pracowa艂 z fotelami o niczym nie 艣wiadczy. Musisz sprawdzi膰 jaki jest Tw贸j, co obs艂uguje i jakie mog膮 go zast膮pi膰.

G贸ra

PostNapisane: 26 lip 2018, o 12:09 

Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2017, o 08:37
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Widz臋, 偶e w temacie si臋 ju偶 grubo doktoryzowa艂e艣... czy kojarzysz jakie sterowniki ze sob膮 wsp贸艂pracuj膮?
ja mam 3 strefow膮 klim臋 w STYLE z ogrzewan膮 przedni膮 szyb膮, taki te偶 uda艂o mi si臋 dosta膰 panel... w aucie jest z 2015, do za艂o偶enia b臋dzie z 2016, na etykiecie cz臋艣膰 oznacze艅 zgodna, cz臋艣膰 oczywi艣cie inna...
u mnie ko艅c贸wka AJ, na nowym panelu BJ

G贸ra

PostNapisane: 26 lip 2018, o 12:24 

A偶 tyle nie wiem, ale po dw贸ch pod艂膮czonych sterownikach i ich braku po艂膮czenia z dotykowym ekranem doszed艂em do wniosku, 偶e pewne funkcje nie s膮 w pe艂ni kompatybilne. Ja mam MY 2018. Wersja sterownika klimatyzacji z ko艅c贸wk膮 CS. My艣la艂em, 偶e zakupiona CM b臋dzie dzia艂a膰 ale jednak okaza艂o si臋, 偶e jest wycofana przed wyprodukowaniem mojego modelu. S膮dz臋, 偶e odpowiedni dla mnie jest taki z ko艅c贸wk膮 DH ale sa zbyt nowe i nie ma ich na rynku wt贸rnym, a nowy kosztuje ponad 3tys. Z tego co piszesz powinno dzia艂a膰. Ja na razie odpuszczam instalacj臋 w oryginale, mam zam贸wione zast臋pcze wentylatory, bo te oryginalne s膮 sterowane magistral膮 LIN. Jak zdob臋d臋 kiedy艣 sterownik w normalnej cenie to wr贸c臋 do tematu. Na pewno nie ob臋dzie si臋 bez problem贸w bo z tego co widzia艂em kodowanie jest do艣膰 obszerne.
Powodzenia, daj zna膰 co uda艂o Ci si臋 zrobi膰.

G贸ra

PostNapisane: 26 lip 2018, o 18:49 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Mo偶e sam sterownik nie wystarczy膰 偶eby zagra艂o, mo偶e by膰 co艣 jest potrzebne (jak np. dawniej modu艂 komfortu), z ka偶dym rocznikiem zmieniaj膮 si臋 zupe艂nie adaptacje, tak偶e zmieniaj膮 sie r贸wnie偶 sterowniki.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: