Hamulce Skoda Superb III

tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Hamulce Skoda Superb III

Post autor: tomekxoo »

Witam
Czytalem ze uklad hamulcowy w Superbie 3 nie nalezy do jakis mega wydajnych. Po prostu hamulce mogly by byc troche lepsze. Moze do standardowej jazdy sa ok, ale podczas hamowania z duzych predkosci na autostradzie potrafia niedomagac. I tez mam w sumie takie odczucia. Nawet kiedys hamowalem z duzej predkosci (~170 do prawie zera) i tego samego dnia podlaczylem lapka z VCDS i zczytalem bledy, i zobaczylem ze byl jakis blad odnosnie hamulcow, cos ze "skutecznosc ukladu hamulcowego ograniczona z powodu wysokiej temperatury". Blad mial dokladnie ta date/godzine kiedy mialem to hamowanie z duzej predkosci.

Obecnie mam to co fabryka dala... Tarcze to nawet nie wiem jakie to sa, ale klocki to napewno TRW (przod i tyl)

Stad moje pytanie. Co by bylo mozna z tym zrobic? Oczywiscie nie zalezy mi na niewiadomo czym. Czy wystarczy kupic jakies lepsze tarcze i lepsze klocki, ale w tym samym rozmiarze? Np jakies klocki EBC YellowStuff i do tego jakies lepsze tarcze... Moze polecacie jakies konkretne zestawy tarcze + klocki.

Czy tylko jakis swap hamulcow na cos wiekszego?

Ale nie wiem czy w moim przypadku cos wiekszego da rade. Wg VIN mam z przodu 1ZA czyli 312mm tarcze. A tył to 1KU, ale szczerze to nie wiem jaka maja srednice z tyłu, chyba 300mm ale reki sobie nie dam uciac. Moze ktos potwierdzi?

W kazdym razie alufelgi 17 cali, i kolo zapasowe chyba 16". Wiec teoretycznie moja wersja ma te mniejsze tak? Nawet jak bym chcial wsadzic te 1LA 340mm to chyba nie wejda na te felgi? Tam juz chyba trzeba miec wieksza felge? Prawda to?
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Hamulce Skoda Superb III

Post autor: mario789 »

Zobacz sobie ten temat:

https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?t=9944

W dyskusji masz porady od użytkowników, którzy zmienili hamulce na bardziej męskie i takich którzy wymienili jedynie firmy (tarcze, klocki). Temat ogólnie rzeka jeśli chodzi o hebel. Przejrzyj sobie wątek i z cała pewnością znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Hamulce Skoda Superb III

Post autor: artho »

Ja z mocy hamowania w 2.0 TSI 280 jestem zadowolony. Nie wiem czy u tutaj są nieco większe tarcze, ale w sumie jestem rad (a miałem auta, w których zdecydowanie narzekałem na hamowanie przy prędkościach autostradowych).
flich
Posty: 8
Rejestracja: 5 gru 2021, o 10:49
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190KM seria
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa/ Radom

Re: Hamulce Skoda Superb III

Post autor: flich »

W 280KM wersji są większe i grubsze tarcze. Przód ma 340mm zamiast 312mm, a tył ma 310 mm zamiast 300mm i do tego są wentylowane, więc zaciski też są inne. Ja zrobiłem sobie taki swap na ten większy zestaw z klockami ebc yellowstuff i różnica w hamowaniu jest duuuża! Całe nowe zestawy kupiłem od Dawida Zająca DZB.
ODPOWIEDZ