czy wy też tak macie? dźwięk silnika przy około 1100 obr/min

jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

czy wy też tak macie? dźwięk silnika przy około 1100 obr/min

Post autor: jdef90 »

Pytanie raczej do tych z nas bardziej akustycznych, najlepiej użytkowników 2.0TDi 150KM choć może i 190KM też... nie miałem okazji za dużo pojeździć w mrozy, ale wczoraj zaobserwowałem, że po rozgrzaniu silnika, na pewno w temp poniżej -5, przy przekraczaniu poziomu 1050 - 1100 obr/min pod maską "załącza" się inny dźwięk, który potem towarzyszy pracy silnika nie zmieniając natężenia (taki sam niezależnie od poziomu obrotów). Poniżej 1100 obr/min dźwięk ustaje. Dźwięku też nie ma na zimnym silniku. Trochę przypomina to wycie kompresora klimy, z którym czasem można się spotkać, ale wycie kompresora klimy zmienia się w zależności od obrotów silnika... a tu nie... TTTM, czy mam special edition w tym zakresie? :mrgreen:
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: czy wy też tak macie? dźwięk silnika przy około 1100 obr

Post autor: yaro_1 »

u mnie nic nie słychać, przy mrozach tylko trochę podwyższone obroty "biegu jałowego" ale to dla tego że za krótka trasa do roboty, i niby wskazówka na 90 stopni ale olej trochę zimny

jak się olej rozgrzeje to już wszystko standard, 750/min, chyba że zacznie wypalać dpf, to przy -10 wiatraki włączy, pseudo ekologia :x

a jeszcze do dziwnych dźwięków, w starym doledo 1,9 chodzi głośno jak zimne, ale słychać typowy klekot a nie jakiś syk czy świst

tak mi jeszcze przyszło na myśl, ciekawe czy jakieś przewody od turbiny nie puszczają powietrza
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: czy wy też tak macie? dźwięk silnika przy około 1100 obr

Post autor: jdef90 »

Może... choć to by nie było chyba uzależnione od temperatury silnika... może otwiera się wtedy jakiś egr, dogrzewacz zamyka... nie wiem... nie miałem okazji wcześniej pojeździć w mrozy, przed remontem
ODPOWIEDZ