Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Cakes
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2022, o 14:35
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190
Imię: Rafał

Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: Cakes »

Witam,

Po 6 szczęśliwych latach użytkowania dzisiaj dopadła mnie usterka klapy bagażnika.
Otóż niezależnie czy klapę otwieram z przycisku, kluczyka czy przycisku z deski klapa otwiera sie i zatrzymuje w różnych pozycjach. Po otwarciu nie idzie jej zamknac.
Klapa ani drgnie i wydawana da dźwięki - jeden długi i trzy krótkie.
Poniżej zamieszczam film. Nigdzie nie znalazłem tematu z podobnym problemem. Moze macie pomysł co moze byc nie tak?

https://youtube.com/shorts/RWLpCCIYZ64?feature=share

https://youtube.com/shorts/LL_4jmf_Dg0?feature=share
Zmywarka
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2022, o 05:56
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: Zmywarka »

Mam ten sam problem po wymianie akumulatora. Klapa się nie otwiera z kluczyka ani przycisku w środku oraz guzika na klapie wydaje 3 piknięcia jak chcesz ja otworzyć i się zamyka. Trzeba użyć siły by ją otworzyć manualnie a potem guzik na klapie ja zamyka ale też wydaje dźwięk pikania 3 krotny nie normalny
komoornik
Posty: 1007
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: komoornik »

To pikanie normalnie występuje gdy chcemy zapamiętać inną pozycję maksymalnego otwarcia klapy.

Spróbujcie otworzyć ją maksymalnie a następnie przytrzymać na kilka sekund przycisk aż zapika.
Cakes
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2022, o 14:35
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190
Imię: Rafał

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: Cakes »

Niestety próbowałem. Też początkowo myślałem że jest to problem z przypadkowo zapamiętaną wysokością otwarcia klapy.
Jednak mimo próby ustawienia nowej wysokości nic się nie dzieje. Musze już ręcznie zamykać klapę, a otwarcie wygląda jak na filmikach.
Chyba znalazłem rozwiązanie problemu. Podobny temat pojawił się na forum Octavii:

https://octavia.team/temat/2397-problem ... lRGEAnnXd8

Dzisiaj rozbiorę i zobaczę, ale już liczę się z tym że będzie trzeba wymienić oba siłowniki (dobry zamiennik 1200zł komplet)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2351
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: siemi1 »

Zerknij na grupe FB superba tam jest gościu co je regeneruje, bo one maja w ogole jakąś wade że koroduja w srodku i sie sypią...

https://www.facebook.com/groups/9387200 ... 2473392725
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Zmywarka
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2022, o 05:56
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: Zmywarka »

Oto dokładnie co się u mnie dzieje. Zaczęło się po odłączeniu akumulatora. Więc proszę o pomoc

https://youtu.be/w40JU9qIQro
Cakes
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2022, o 14:35
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190
Imię: Rafał

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: Cakes »

Problem rozwiązany.
Przetarł się jeden kabelek który znajduje się w gumowej wiązce między siłownikiem a karoserią.
Na szczęście było jeszcze na tyle kabla że spokojnie można było go polutować. Na razie 1250zl w kieszeni ;) ... ale pewnie za niedługo będzie trzeba myśleć o wymianie jednego silownika.
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: RybaDK »

Dołączę się do wątku, może ktoś dysponuje zabezpieczeniami drucikami do tylnych siłowników klapy , albo wie gdzie kupić. Gdzieś mi zaginęły 2 szt. Obrazek

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: RybaDK »

Dodam do wątku rozwiązanie swojego problemu .
Po 6 latach dopadła mnie awaria tylnego lewego siłownika klapy bagażnika ( przerwa uszkodzony czujnik Halla) . Pojechałem do aso - diagnoza uszkodzone oba siłowniki tylnej klapy do wymiany 2200 zł x 2 sztuki. Jak mnie ocucili zabrałem auto z aso zdemontowalem oba siłowniki i po katalogu dobrałem 2 zwykle siłowniki na czas naprawy . Moje wysłałem do Łukasza Budzinskiego z Torunia . Okazało się, że to tylko przerwa w kabelku siłownika. Koszt naprawy i kalibracji obu siłowników 150 zł.

PS przy demontażu uważajcie na zabezpieczenia nie do kupienia osobno. Swoje przez nieuwagę zgubiłem u musiałem kupić 2 siłowniki od BMW za 100 zł żeby odzyskać drucik bo za używki skody kilkaset złotych.
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: RybaDK »

Dodam do wątku rozwiązanie swojego problemu .
Po 6 latach dopadła mnie awaria tylnego lewego siłownika klapy bagażnika ( przerwa uszkodzony czujnik Halla) . Pojechałem do aso - diagnoza uszkodzone oba siłowniki tylnej klapy do wymiany 2200 zł x 2 sztuki. Jak mnie ocucili zabrałem auto z aso zdemontowalem oba siłowniki i po katalogu dobrałem 2 zwykle siłowniki na czas naprawy . Moje wysłałem do Łukasza Budzinskiego z Torunia . Okazało się, że to tylko przerwa w kabelku siłownika. Koszt naprawy i kalibracji obu siłowników 150 zł.

PS przy demontażu uważajcie na zabezpieczenia nie do kupienia osobno. Swoje przez nieuwagę zgubiłem u musiałem kupić 2 siłowniki od BMW za 100 zł żeby odzyskać drucik bo za używki skody kilkaset złotych.
artuslew
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2022, o 12:40
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Artur

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: artuslew »

Witam mam problem z klapa bagażnika przestała się otwierać kilka dni temu wymieniłem zamek z dociagiem ale dalej lipa. Dopiero po ręcznym zwolnieniu rygla w zamku mogę ja otworzyć ale do chwili zamknięcia, później znowu muszę ręcznie odciągnąć rygiel żeby zamek puścił. Mikrostyk działa ponieważ po zwolnieniu rygla mogę ja otworzyć z przycisku klamki, kluczyka i przycisku koło biegów. Wyglada to tak jakby centralny nie puszczał. Sprawdziłem wiązkę, wyglada na cała nic nie jest przetarte na vcds wyskakuje błąd (napięcie zaciski 30 centralnego zamka przerwa oraz elektryczna osłona bagażnika z prawej i lewej strony usterka elektryczna). Nie mam już do tego siły walczę pare śni może ktoś ma jakiś pomysł, oczywiście bezpieczniki sprawdziłem wszystko ok Pozdrawiam
yogibabu
Posty: 346
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: yogibabu »

A bezpieczniki sprawdziłeś? Błąd wskazuje na brak zasilania.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Już nie kurak....
artuslew
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2022, o 12:40
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Artur

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: artuslew »

Tak wszystkie bezpieczniki sprawdzone kilkakrotnie
artuslew
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2022, o 12:40
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Artur

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: artuslew »

Mówię o tych bezpiecznikach pod kierownica z lewej strony. Zapomniałem dodać ze przy zamkniętym samochodzie mam cały czas otworzony wlew paliwa zamek w nim się nie blokuje, nie wiem czy jest istotne. Może jest ktoś na forum z okolic Legnicy kto to ogarnie
swiniak79
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2023, o 11:23
Samochód: Superb II DSG 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Artur

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: swiniak79 »

RybaDK pisze: 15 paź 2022, o 22:18 Dodam do wątku rozwiązanie swojego problemu .
Po 6 latach dopadła mnie awaria tylnego lewego siłownika klapy bagażnika ( przerwa uszkodzony czujnik Halla) . Pojechałem do aso - diagnoza uszkodzone oba siłowniki tylnej klapy do wymiany 2200 zł x 2 sztuki. Jak mnie ocucili zabrałem auto z aso zdemontowalem oba siłowniki i po katalogu dobrałem 2 zwykle siłowniki na czas naprawy . Moje wysłałem do Łukasza Budzinskiego z Torunia . Okazało się, że to tylko przerwa w kabelku siłownika. Koszt naprawy i kalibracji obu siłowników 150 zł.

PS przy demontażu uważajcie na zabezpieczenia nie do kupienia osobno. Swoje przez nieuwagę zgubiłem u musiałem kupić 2 siłowniki od BMW za 100 zł żeby odzyskać drucik bo za używki skody kilkaset złotych.
Cześć, odpinałeś akumulator podczas demontażu i montażu?
ODPOWIEDZ