S3 Problem z przednimi reflektorami

mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: mirekul75 »

Witam,
mam problem z przednimi reflektorami, a mianowicie zdarza się, że po dłuższym postoju (8h) w trakcie uruchomienia auta reflaktory powiedzmy, że ze stanu zero max. się zniżają, a następnie testują się w poziomie i koniec - nie podnoszą się, świecą praktycznie przed autem. Problem rozwiązuje ponowne uruchomienie auta. W ASO nic nie stwierdzili, a nawet wgrali jakąś poprawkę dotyczącą błędu także z reflektorami odnośnie jazdy prawostronnej jak i lewostronnej - nie rozwiązało problemu. Mam pewne podejrzenia, że może to mieć związek z niską temp. i większą wilgocią powietrza.

Zna może ktoś rozwiązanie ów problemu?
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: Big »

Nie masz komunikatu "awaria systemu AFS"? Miałem taką awarię w swoim SII gdy do jednego z reflektorów dostała się wilgoć, bo fabryka zapomniała założyć gumową osłonę. System przeszedł w tryb awaryjny tzn. opuścił światła max w dół. Skończyło się wymianą całego kompletnego reflektora wraz z elektroniką na gwarancji.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: Enriquez »

Tu jest inny temat niestety.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: mirekul75 »

Kilka razy zauważyłem, że woda para sie skroplila w reflektorach i może od tego się zaczęło...... hmmmm będę musiał wspomnieć w ASO o tym fakcie
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: Enriquez »

Jeżeli woda jest w postaci kropel, to reflektor jest do wymiany. Jeżeli tylko zaparowany, to nie. Woda oczywiście może narobić bałaganu wewnątrz.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: mirekul75 »

I była chyba w postaci kropel, ale zdjecia nie zrobilem :(
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: polrob »

Witam
Mi wydarzyło się to raz (2-3m-ce temu) i to z jedną lampą przetestowała ruchy i została na dole. Dopiero ponowne odpalenie auta dało efekt i wróciło wszystko do normy. Teraz codziennie w garażu jak opalam zwracam na to uwagę i na razie jest ok. Mimo nieprawidłowego ustawienia lampy nie było żadnego komunikatu.
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
woytekw
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2017, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Wojtek

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: woytekw »

U mnie ten sam problem wystąpił kilkukrotnie. Raz zorientowałem się dopiero jak wjechałem na autostradę, więc trochę średnio to bezpieczne było bo widoczność jest zdecydowanie ograniczona. Wkrótce jadę na przegląd do ASO i będę to zgłaszał. Jak się uda rozwiązać albo zdiagnozować przyczynę to dam znać.
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: pmi »

U mine pare razy to die zdazalo. Raz jedno światło, potem drugie czasem oba. Co ciekawe to zauważyłem ze to jest związane z miejscem uruchamiania samochodu. Często parkuje u kolegi w garażu podziemnym. On kupił sobie szafę garażowa i mój samochód stoi przed nią - wtedy w 90% przypadków reflektory pstrzą w ziemie. Komunikatów brak. W czasie jazdy nic się nie zmienia i dopiero po wyłączeniu / włączeniu ustawia się jak trzeba. Może Skoda ma Windows na pokładzie ???
Guenhwyvar
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2017, o 11:50
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Piotr

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: Guenhwyvar »

Mam dokładnie ten sam problem, ASO też twierdzi, że nie występuje... może jakiś wspólny mail do Skody?
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: mirekul75 »

Dzisiaj serwisant wyslal mi wiadomosć, że jest akcja serwisowa na tą przypadłość - chodzi o zmianę parametru kontroli ustawienia reflektorów - mam screena z ich systemu serwisowego.
Wydaje mi się jednak, że to nie pomoże :(, a jedynie będzie informować kontrolką / komunikatem (których teraz nie ma) o tym, że reflektory się nie podniosły.
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: jarkubiak »

Potwierdzam, w sobotę odbierałem auto z naprawy gwarancyjnej - trzeszczące i stukające zawieszenie (4,5 kkm) i też poinformowali mnie, że wgrali nowe oprogramowanie świateł - akcja serwisowa w sprawie opadania soczewek...
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: yaro_1 »

to co, będą wzywać wszystkich na serwis czy przy przeglądach powgrywają?
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: jarkubiak »

nie wiem jak to działa, ale na pewno jak pojedziesz to ci przeprogramują. Nie wiem czy nie wzywają tylko do kwestii zagrażających życiu...
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: mirekul75 »

W ich systemie jest napisane, że usterka pojawia się w "pojedyńczych" sztukach :D i wszystkie znajdują się na forum :D :D :D :D :D :D :D
ODPOWIEDZ