Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 maja 2018, o 12:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 8 sty 2018, o 20:28 

Imi臋: Maciej
Do艂膮czy艂(a): 4 lis 2017, o 13:27
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Cze艣膰!

Nie chc臋 panikowa膰, po kilku tygodniach u偶ytkowania, ale przeszuka艂em forum i w膮tku jako takiego o problemach z Amundsenem nie znalaz艂em, wi臋c wol臋 zapyta膰. Dzi艣 po raz pierwszy system przyj膮艂 zawieszk臋 i to IMO do艣膰 powa偶n膮. Korzysta艂em z ACP (w ko艅cu to pocz膮tki, wi臋c chc臋 wszystko przetestowa膰 :P). Korzysta艂em dlatego, 偶e wbudowana Navi nie ma najnowszych tras i pewnie b臋d臋 musia艂 j膮 zaktualizowa膰 przy najbli偶szej wizycie w serwisie. Wracaj膮c do brzegu. Zaparkowa艂em, iPhone'a odpinam, prze艂膮czam na RADIO, bo jeszcze co艣 chcia艂em pos艂ucha膰, gasz臋 silnik, otwieram drzwi i tutaj normalnie wszystko si臋 wy艂膮cza, a dzi艣 nie... radio gra w najlepsze, ale nie mog臋 z nim NIC zrobi膰. Power nie dzia艂a, g艂o艣niej/ciszej te偶, prze艂膮czenie na inne MEDIA etc. te偶. Wychodz臋, zamykam i widz臋, przez szyb臋, 偶e dalej gra. Otwieram, podpinam telefon, odpalam i nagle zacz臋艂o by膰 zn贸w responsywne. P贸藕niej ju偶 normalnie.

Czy Wam te偶 si臋 zdarzaj膮 tego typu przygody? U mnie to pierwszy raz, wi臋c jak si臋 nie powt贸rzy, to zapomn臋, ale jak wr贸ci, to lepiej wiedzie膰 kogo za to karci膰 ;)

W sumie to jak ju偶 napisa艂em, to wspomn臋 jeszcze o karcie SD. Kupi艂em 128GB i powrzuca艂em kilka p艂yt we flac'ach. Niestety karta nie zawsze jest widoczna przez radio. Czy偶by by艂a to kwestia jej wielko艣ci?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 8 sty 2018, o 20:32 

Imi臋: Rafa艂
Do艂膮czy艂(a): 19 sie 2017, o 19:36
Samoch贸d: Superb III
Kolego co to ACP?

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2018, o 20:52 

Apple CarPlay, chyba, 偶e jest inny... oficjalny skr贸t ;)

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2018, o 21:11 

Imi臋: Rafa艂
Do艂膮czy艂(a): 19 sie 2017, o 19:36
Oki ju偶 kumam. Mam tel z Androidem. Co do twoich problem贸w to podjed藕 najlepiej do Serwisu niech to sprawdz膮. Ja odebra艂em skodzink臋 w Pa藕dzierniku z Amundsenem na rok modelowy 2018. Po miesiacu przesta艂a mi dzia艂a膰 Skoda Connect w samochodzie a system multimedialny przesta艂 艂aczy膰 si臋 z Internetem. Tzn widzi 藕r贸d艂o ale nie mo偶e si臋 po艂膮czy膰. By艂em na wizycie w serwisie i okaza艂o si臋 偶e mam wgrane b艂臋dne oprogramowanie. Zdarzy艂y si臋 im ju偶 dwa takie przypadki kt贸rych symptomem jest zawieszanie sie systemu multimedialnego lub niepoprawne dzia艂anie niekt贸rych aplikacji. W poniedzia艂ek oddaj臋 samoch贸d do zmiany oprogramowania co ciekawe trwa to od 5 do 7 godzin.

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2018, o 21:16 

SZUBAR napisa艂(a):
Oki ju偶 kumam. Mam tel z Androidem. Co do twoich problem贸w to podjed藕 najlepiej do Serwisu niech to sprawdz膮. Ja odebra艂em skodzink臋 w Pa藕dzierniku z Amundsenem na rok modelowy 2018. Po miesiacu przesta艂a mi dzia艂a膰 Skoda Connect w samochodzie a system multimedialny przesta艂 艂aczy膰 si臋 z Internetem. Tzn widzi 藕r贸d艂o ale nie mo偶e si臋 po艂膮czy膰. By艂em na wizycie w serwisie i okaza艂o si臋 偶e mam wgrane b艂臋dne oprogramowanie. Zdarzy艂y si臋 im ju偶 dwa takie przypadki kt贸rych symptomem jest zawieszanie sie systemu multimedialnego lub niepoprawne dzia艂anie niekt贸rych aplikacji. W poniedzia艂ek oddaj臋 samoch贸d do zmiany oprogramowania co ciekawe trwa to od 5 do 7 godzin.

Dzi臋ki! Tak w艂a艣nie zrobi臋. W przysz艂ym tygodniu b臋d臋 si臋 chcia艂 wybra膰 na wymian臋 oleju po 1k km., tak偶e porusz臋 temat :)

Ps.
Te偶 modelowy 2018

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2018, o 10:02 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Odno艣nie karty i Flac, to sprawd藕 jak膮 pr臋dko艣膰 ma ta karta, by艂o tutaj ju偶 par臋 przypadk贸w, 偶e karta by艂a zwyczajnie za wolna.

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2018, o 21:18 

Cenna uwaga. Z tego co sprawdzi艂em to jest to PQI SDXC UHS-1 Class 10 z odczytem na poziomie 90MB/s i zapisem 45MB/s (http://www.pqigroup.com/prod_in.aspx?mn ... rodid=1567).
W tym wypadku wa偶niejsza jest ta pierwsza warto艣膰, bo w ko艅cu odczytuje, wi臋c przy wielko艣ci pliku +/- 30MB IMO powinno by膰 wystarczaj膮ce.
Odpuka膰... od dw贸ch dni problem nie wyst臋puje :D

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2018, o 06:36 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
:lol:

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2018, o 23:37 

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2016, o 10:29
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: jeszcze 280 KM
Ale jak si臋 trafi na podr贸b臋 (a tych jest niestety sporo), to si臋 okazuje, 偶e transfer z karty to 1 MB/s. I na FLACi to ju偶 nie starcza. Zatnie, pogra kilka sekund i przeskoczy, itp.

G贸ra

PostNapisane: 12 sty 2018, o 10:09 

To racja, natomiast problem u mnie g艂贸wnie by艂 taki, 偶e radio na etapie odczytu karty jej nie widzia艂o, a jak ju偶 widzia艂o, to zawsze do wy艂膮czenia normalnie gra艂o/dzia艂a艂o.

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

G贸ra

PostNapisane: 19 sty 2018, o 10:35 

Do艂膮czy艂(a): 5 mar 2012, o 08:19
Silnik: 2.0TDI (190KM)
U mnie raz zamrozi艂 sie obraz i radio zosta艂o wyciszone. Akurat jecha艂em do ASO w innej sprawie, ale jak to bywa u lekarza pacjent na parkingu przed serwisem ozdrowia艂. Tak, czy inaczej mozna wykonac reset radia przytrzymuj膮c wci艣ni臋t膮 ga艂k臋 w艂膮czania radia. Nie tracimy 偶adnych ustawie艅, tylko wymuszamy wy艂膮czenie i ponowne w艂膮czenie

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: