Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 18 pa藕 2018, o 17:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 26 lut 2018, o 20:37 

Do艂膮czy艂(a): 14 lut 2016, o 21:28
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Min臋艂o ju偶聽ponad dwa lata odk膮d mam nowego superba, i w艂a艣nie wraca do mnie jeden problem. Nie bardzo wiem jak dalej dzia艂a膰. Mo偶e kto艣 doradzi?

Dealer przy zakupie zaproponowa艂 "lepszy" ni偶 fabryczny autoalarm (bra艂em ten za dop艂at膮 z czujnikami przechy艂u itd), w cenie. Wzi膮艂em, skoro lepszy.

Nieco ponad rok od zakupu alarm zacz膮艂 si臋聽sam w艂膮cza膰 jak samoch贸d sta艂 na parkingu. Cz臋stotliwo艣膰 takich incydent贸w ros艂a i pojecha艂em do serwisu. By艂o lato, wi臋c mi wmawiali, 偶e to pewnie przez nagrzanie itp itd. Powiedzia艂em, 偶e g贸wno prawda i maj膮聽naprawi膰. "Zbyt wysoka czu艂o艣膰 czujnik贸w ultrad藕wi臋kowych. Wymiana centrali alarmu". Dosta艂em nowe kody do resetu, wi臋c chyba na prawd臋 wymienili.

Teraz jak przysz艂y mrozy to znowu zacz膮艂 mi wy膰 w spoczynku. W艂膮cza si臋, pomiga, powyje, i bez interwencji cisza po kilku/kilkunastu sygna艂ach. Czasem tylko miga. No i to jest w艂a艣nie drugi problem, bo na karcie serwisowej autoalarmu jest napisane, 偶e gwarancja 24 miesi膮ce od monta偶u. A najbardziej mnie wkurzy艂o to wszystko wczoraj. Wracam do samochodu, drzwi kierowcy otwarte. Tzn taka szpara na 1 cm. Widz臋, 偶e czujka autoalarmu miga. Obszed艂em auto do oko艂a i wszystko git. Zagl膮dam przez szyby i te偶 nie widz臋 艣lad贸w w艂amania. Zatrzasn膮艂em drzwi i w艂膮czy艂 si臋聽alarm... W og贸le czasem "zapominam" zamkn膮膰 samoch贸d z pilota. Coraz bardziej si臋聽przekonuje, 偶e to jednak nie jest moje zapominanie.

Co ja odjeba艂em bior膮c jaki艣 inny alarm? Da艂em cia艂a? Przy okazji wymiany centrali autoalarmu dowiedzia艂em si臋, 偶e serwis tego autoalarmu jest mo偶liwy tylko u nich! Na prawd臋 tak mnie w konia zrobili? Wcisn臋li mi jaki艣 g贸wno-alarm za cen臋 "fabrycznego"? I jeszcze tylko u nich mog臋 serwisowa膰? WTF?!

Inna sprawa: mo偶na uzbroi膰 alarm jak drzwi nie s膮 domkni臋te? czy mo偶e by膰 jaka艣 wada zamk贸w, 偶e drzwi si臋聽otworz膮? Kilka razy zdarza艂o si臋, 偶e drzwi z ty艂u by艂y w艂a艣nie tak niedomkni臋te, ale zwala艂em to do tej pory na swoje zapominanie. Zg艂osi艂em to kt贸rego艣 razu w ASO, ale nic nie znale藕li.

Jak to wszystko brzmi? Co robi膰?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 26 lut 2018, o 21:02 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Wiadomo ze jak nie wezmiesz fabrycznego to wkladaja gowno w cenie tego :) albo to samo co w fabryce tylko jakis partacz czesto to po robi na odwal si臋 i sa efektym...

G贸ra

PostNapisane: 27 lut 2018, o 09:17 

Do艂膮czy艂(a): 15 mar 2017, o 19:11
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Co do gwarancji to nie jest tak ze liczy si臋 ona ''na nowo'' od daty wymiany centralki? Dosta艂e艣 nowy produkt czyli chyba masz zn贸w gwarancje. Swego czasu wymienia艂em tak nagrywarki DVD firmy Liteon, mia艂em wieczna gwarancje mo偶na powiedzie膰.

G贸ra

PostNapisane: 27 lut 2018, o 10:39 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Zale偶y jak jest w warunkach gwarancji....niby tak ale obchodzili to jakimis kruczkami...swego czasu mialem klopot wlasnie z tv i jak sie nowy po p贸艂torej roku tez spalil to sie soktoryzowali....

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: