Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 gru 2018, o 10:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 8 gru 2017, o 11:52 

Do艂膮czy艂(a): 30 lis 2017, o 10:16
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Witam. Nie chcia艂em tworzy膰 dw贸ch osobnych w膮tk贸w, pytania nast臋puj膮ce:

1) Auto wyjecha艂o z salonu bez 艣rub zabezpieczaj膮cych. Postanowi艂em si臋 w takie zaopatrzy膰 i poszukuj臋 plastikowych za艣lepek, poniewa偶 nowe 艣ruby maj膮聽wi臋ksz膮 艣rednic臋 i do tego s膮 okr膮g艂e. Czy kto艣 z forumowicz贸w posiada takie za艣lepki i b臋dzie ch臋tny podzieli膰 si臋 numerem cz臋艣ci? Czy producent przewidzia艂 w og贸le za艣lepki dla takich 艣rub?

2) Zauwa偶y艂em, 偶e przy aktualnych temperaturach, zanim olej w manualnej skrzyni bieg贸w si臋 dobrze rozgrzeje, to d藕wignia stawia do艣膰 du偶y op贸r przy zmianie 1 -> 2 bieg. Po rozgrzaniu oleju jest lepiej, ale nadal uwa偶am, 偶e w nowym aucie skrzynia powinna dzia艂a膰 p艂ynniej. Zastanawiam si臋 czy TTTM czy mo偶e skrzynia musi si臋 jeszcze "u艂o偶y膰" w jaki艣 spos贸b. Auto ma przejechane 2600 km i uwa偶am, 偶e w poprzednim prawie 8 letnim aucie (O IIFL, 180 tkm) zmiana by艂a du偶o p艂ynniejsza, wystarczy艂o lekko pchn膮膰 d藕wigni臋 i bieg praktycznie sam wskakiwa艂. Czy kto艣 z Was ma podobne odczucia czy skrzynia dzia艂a u Was p艂ynnie?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 8 gru 2017, o 12:08 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Ad. 1 - Tak s膮, ale pytanie czy podejd膮 na te nie Skodowe. Tym nie mniej od paru os贸b s艂ysza艂em, aby tych plastykowych nak艂adek nie zak艂ada膰, bo jak przymarzn膮 w zimie to ci臋偶ko ko艂o zmieni膰 w razie problem贸w, bo nie ma jak ich zdj膮膰. Ile w tym prawdy - nie wiem, ja nie zak艂ada艂em ich.

Ad. 2 - Nie por贸wnuj nowego auta do starego, bo nie chodzi tu czy lepiej/gorzej, a po prostu inaczej jest i tyle. Tym bardziej nie masz co pyta膰 innych, bo to bardzo subiektywne odczucia i je艣li kto艣 je藕dzi艂 czo艂giem to dla niego biegi b臋d膮 p艂ynne, gdzie inny zauwa偶y haczenie. Mi w S2 ewidentnie czasami haczy R->1, 1->R 1->2 i po prostu tak jest. Nie doszukuje si臋 w tym niczego dziwnego.

G贸ra

PostNapisane: 8 gru 2017, o 12:23 

Dzi臋ki za odpowiedzi. Co do 艣rub to s膮聽oryginalne Skody, kupione w ASO, nr 000071597C. Nadal ch臋tnie poznam numer za艣lepek, mimo zamarzania. Je艣li chodzi o biegi, to wszystko rozumiem, ka偶dy ma inne odczucia oraz przyzwyczajenia. Jednak w tym przypadku inaczej znaczy dla mnie gorzej. Najlepiej by艂oby si臋 przejecha膰 podobnym autem z manualem w celu por贸wnania, ale mimo wszystko my艣la艂em, 偶e mi臋dzy star膮 OII a nowym SIII b臋dzie r贸偶nica in plus. By膰 mo偶e zbyt wiele oczekuj臋, w ko艅cu to nowy samoch贸d.

G贸ra

PostNapisane: 8 gru 2017, o 13:02 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Ehh.. nie patrz zero jedynkowo, cz臋艣膰 rzeczy na pewno jest na plus, ale cz臋艣膰 b臋dzie na minus. Osobi艣cie dla mnie na pocz膮tku du偶o rzeczy by艂o na minus, a przesiada艂em si臋 z bardziej leciwego auta :)

G贸ra

PostNapisane: 8 gru 2017, o 13:33 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2017, o 10:59
Samoch贸d: Superb III
Aktualnie: 254KM/408Nm
Arktur napisa艂(a):
2) Zauwa偶y艂em, 偶e przy aktualnych temperaturach, zanim olej w manualnej skrzyni bieg贸w si臋 dobrze rozgrzeje, to d藕wignia stawia do艣膰 du偶y op贸r przy zmianie 1 -> 2 bieg.

Mam M/T przy 1.8 TSI i niczego takiego nie zaobserwowa艂em, ale te偶 musz臋 doda膰, 偶e auto gara偶owane.
Ale tak generalnie, to tak, olej w skrzyni te偶 si臋 rozgrzewa.

Skoda Superb III Sportline 娄 2017 -

G贸ra

PostNapisane: 11 gru 2017, o 23:30 

Do艂膮czy艂(a): 1 cze 2016, o 14:50
Kwestia przyzwyczajenia, poprzednio mia艂em OII teraz mam to co Ty, na pocz膮tku te偶 艣rednio czu艂em zmian臋 bieg贸w, wra偶enie 偶e jest do dupy, teraz po 1,5 roku jest oki i pewnie jak by mnie kto艣 teraz na si艂臋 wsadzi艂 do OII i kaza艂 macha膰 biegami to by lecia艂y kurwy. Poje藕dzij troszk臋, si臋 przyzwyczaisz i mo偶e nawet pokochasz.

G贸ra

PostNapisane: 12 gru 2017, o 10:28 

Dzi臋ki. B臋d臋 uje偶d偶a艂, zobaczymy za jaki艣聽czas kto si臋 dopasowa艂 do kogo - ja do auta, czy auto do mnie ;) Pytanie dot. za艣lepek nadal aktualne.

G贸ra

PostNapisane: 12 gru 2017, o 19:23 

Do艂膮czy艂(a): 15 mar 2017, o 19:11
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Jesli chcesz kolor antracyt to 1Z0601173AZ37

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w