Termn wymiany oleju

polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Termn wymiany oleju

Post autor: polrob »

Witam

Czy wasze auta poprawnie odliczają termin do wymiany oleju?. W moim przypadku terminy przeglądu są ok ale termin wymiany oleju jakoś dziwnie szybko się kurczy. Miesiąc temu miałem wymieniony olej w serwisie w ramach bezpłatnych przeglądów. Od tego czasu zrobiłem 800km a auto skróciło już wymianę o 2500 i z dwóch lat zrobiło się 568 dni. To że skraca przebieg to jeszcze rozumiem (chociaż też trochę za szybko) ale to że skraca termin już jest nielogiczne. Dodam, że pierwszą wymianę oleju miałem z powodu upływu czasu, bo przebiegu mogłem jeszcze zrobić z 8000 km. Jednak ten termin też był dziwny bo auto będzie miało dopiero w lutym 2 lata a mnie ściągnęło na wymianę oleju z uwagi na okres a nie na przebieg. Uprzedzając pytanie auto nie stało na placu dealera tylko zjechało z produkcji w lutym 2016 i od razu odbierane także wymiana oleju powinna okresowo być po 2 latach (w lutym 2018) lub ewentualnie po odpowiednim przebiegu.
Na szczęście wymiany mam darmowe ale z tym odliczaniem jest coś nie tak.
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 114
Rejestracja: 20 sie 2017, o 21:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kalwaria Zebrzydowska

Re: Termn wymiany oleju

Post autor: Eldar »

Mało zaglądam na forum ale szybko znalazłem.
viewtopic.php?f=8&t=4695

Samochody mają zmienny okres międzyobsługowy który wylicza się z jakości oleju i pewnie jeszcze innych czynników.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termn wymiany oleju

Post autor: jdef90 »

ilość uruchomień, temperatura pracy silnika, czas pracy, warunki pracy (w ruchu miejskim większe obciążenie, niż w spokojnym autostradowym) itd. są algorytmy, albo w niektórych autach były sensory badające chyba coś związane z przewodzeniem prądu przez olej i na tej podstawie określały jego "zużycie"
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termn wymiany oleju

Post autor: skipper »

byłem w piątek na wymianie oleju,
nie wiem czy w serwisie coś źle nie ustawili w kompie bo za każdym razem po włączeniu i wyłączeniu zapłonu pokazuje się komunikat, że za 20 tys. km wymiana oleju, da się to jakoś przestawić czy trzeba jechać na serwis?
Poza tym jak wejdę na informację o dacie przeglądu to jest info, że za 30 tys. km, a przeglądu nie robili bo ma być po 30 tys. czyli za 8 tys. (teraz mam 22 tys.)
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
ODPOWIEDZ