Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 20 lip 2018, o 09:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 42 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 4 lis 2017, o 22:04 

Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2017, o 08:37
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Kilkukrotnie w moim SIII 2.0 TDi 150KM DSG przy prze艂膮czaniu z D na R zatrzymywa艂 si臋 silnik i 偶eby auto odpali膰 musia艂em przerzuca膰 na P i dopiero wtedy przyciskiem dawa艂o si臋 auto uruchomi膰... Dzi艣 zdarzy艂o mi si臋 to na drodze w warunkach do艣膰 du偶ego ruchu i przez chwil臋 by艂o niebezpiecznie... dok艂adnie na drodze dwujezdniowej, dwupasmowej, o szybkim ruchu, lewym pasem doje偶d偶a艂em do czerwonego... prawie si臋 zatrzyma艂em, a ta franca wy艂膮czy艂a mi silnik (robi to w艂a艣nie zanim auto w pe艂ni si臋 zatrzyma), a w momencie w kt贸rym ona wy艂膮cza艂a, ja docisn膮艂em gaz bo zrobi艂o si臋 zielone... i co. nic. silnik zgas艂 na D, za mn膮 toczy艂o si臋 wolniej jedno auto, za nim ju偶 szybciej drugie, potem trzecie znacznie szybciej, a ja jak dupa musia艂em prze艂膮cza膰 na P, uruchamia膰 przyciskiem silnik itp itd... trwa艂o to mo偶e z 5 sekund, ale i tak kilka aut musia艂o ostrzej przyhamowa膰... dobrze, 偶e nikt si臋 nie zagapi艂... czy mieli艣cie takie przygody?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 5 lis 2017, o 01:47 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
To, 偶e przy doje偶d偶aniu wy艂膮cza silnik to norma, ale powinien Ci go odpali膰 po naci艣ni臋ciu gazu.

G贸ra

PostNapisane: 5 lis 2017, o 02:28 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 444PS/567Nm
Wy艂膮cz to w pizdu na sta艂e lub po prostu wyr贸b sobie nawyk i wy艂膮czaj go przyciskiem, b臋dzie bezpieczniej

G贸ra

PostNapisane: 12 lis 2017, o 08:15 

Imi臋: Adam
Do艂膮czy艂(a): 3 gru 2013, o 17:25
Wczoraj mia艂em dok艂adnie tak膮 sam膮 akcje, ale odpi膮艂em pas na chwil臋 i my艣la艂em 偶e to by艂o przyczyn膮.

Wys艂ane z mojego SM-G950F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 12 lis 2017, o 12:57 

Imi臋: Rafa艂
Do艂膮czy艂(a): 19 sie 2017, o 19:36
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Co艣 chyba nieprawid艂owo u ciebie dzia艂a. U mnie start stop wy艂膮cza silnik po ca艂kowitym zatrzymaniu a w艂膮cza po puszczeniu peda艂u hamulca czyli przed dotkni臋ciem peda艂u gazu.

G贸ra

PostNapisane: 12 lis 2017, o 19:32 

Auto hold mam w艂膮czony, nie trzymam nogi na hamulcu. Ale tutaj by艂a inna sytuacja, auto si臋 jeszcze toczy艂o, ja delikatnia hamowa艂em, dok艂adnie w momencie gdy prze艂o偶y艂em nog臋 na gaz, auto zgas艂o, system zg艂upia艂

G贸ra

PostNapisane: 13 lis 2017, o 08:51 

Do艂膮czy艂(a): 14 cze 2017, o 09:32
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Je藕dzisz w trybie ECO? W tym trybie S/S chyba dzia艂a troch臋 inaczej... Swoj膮 drog膮 powinien wy艂膮cza膰 si臋 tylko po zatrzymaniu a nie w ruchu... Albo wy艂膮cz permanentnie, albo ASO i reklamacja.

G贸ra

PostNapisane: 13 lis 2017, o 08:56 

Do艂膮czy艂(a): 25 cze 2017, o 21:29
Samoch贸d: Superb III 4x4
Ja je偶dz臋 w trybie Comfort lub Normal i te偶 cz臋sto tak mam, 偶e S/S wy艂膮cza samoch贸d przy dotaczaniu si臋 do 艣wiate艂. Wkurza najbardziej to, 偶e wtedy nie ma ju偶 wspomagania i to faktycznie troch臋 niebezpieczne jest...

Sytuacj臋 dziwn膮 mia艂em raz, gdy przed przejazdem kolejowym S/S najpierw zgasi艂 samoch贸d (mia艂em autohold, noga zdj臋ta z hamulca), a po chwili wy艣wietli艂 komunikat, 偶e zap艂on zostanie wy艂膮czony w celu ochrony akumulatora. Dok艂adnie wtedy szlaban na przeje藕dzie si臋 podni贸s艂, a ja blokowa艂em drog臋 bo najpierw musia艂em prze艂膮czy膰 skrzyni臋 w "P", w艂膮czy膰 zap艂on i dopiero prze艂膮czy膰 skrzyni臋 w "D/S". Jak na automat to troch臋 du偶o tego prze艂膮czania

G贸ra

PostNapisane: 13 lis 2017, o 12:46 

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 6 wrz 2017, o 21:52
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Co艣 jest nie tak u Ciebie. Szczerze w swoim nic takiego nie zauwa偶y艂em przynajmniej nie zwraca艂em na to uwagi z drugiej strony ja to wy艂膮czam start stop bo mnie troszk臋 wkurza.

G贸ra

PostNapisane: 13 lis 2017, o 15:19 

logann napisa艂(a):
Sytuacj臋 dziwn膮 mia艂em raz, gdy przed przejazdem kolejowym S/S najpierw zgasi艂 samoch贸d (mia艂em autohold, noga zdj臋ta z hamulca), a po chwili wy艣wietli艂 komunikat, 偶e zap艂on zostanie wy艂膮czony w celu ochrony akumulatora. Dok艂adnie wtedy szlaban na przeje藕dzie si臋 podni贸s艂, a ja blokowa艂em drog臋 bo najpierw musia艂em prze艂膮czy膰 skrzyni臋 w "P", w艂膮czy膰 zap艂on i dopiero prze艂膮czy膰 skrzyni臋 w "D/S". Jak na automat to troch臋 du偶o tego prze艂膮czania

no.. to identiko, tylko ja mia艂em na dwupasmowej drodze wlotowej do Wawy, na lewym pasie, gdy ruch nie do ko艅ca si臋 zatrzyma艂 a 艣wiat艂a si臋 zmieni艂y.. no i u mnie nie by艂o tego o ochronie aku.

Nie dzieje si臋 to tylko w trybie ECO, na normalu te偶 mi si臋 zdarzy艂o. Ja te偶 najcz臋艣ciej wy艂膮czam, ale czasem mi si臋 zapomni, a czasem si臋 przydaje... st膮d chcia艂bym mie膰 mo偶liwo艣膰 w艂膮czenia tego systemu, a nie permanentnego w艂膮czenia, lub permanentnego wy艂膮czenia. Chyba wi臋c trzeba b臋dzie si臋 pokusi膰 o dodatkowy przeka藕nik...

pytanie do wszystkich, czy Wam te偶 unieruchamia auto przed jego ca艂kowitym zatrzymaniem (ja my艣la艂em, 偶e to jeszcze wi臋ksza oszcz臋dno艣膰 ma by膰 dla pomiar贸w i norm spalania... taki ficzer... )

Ostatnio edytowano 14 lis 2017, o 14:21 przez jdef90, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 13 lis 2017, o 21:04 

Do艂膮czy艂(a): 20 pa藕 2017, o 11:48
U mnie jest tak samo, ga艣nie gdy jeszcze si臋 lekko tocz臋 hamuj膮c przed 艣wiat艂ami.

G贸ra

PostNapisane: 13 lis 2017, o 23:10 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Aktualnie: 395KM / 515Nm
ja dziadostwo kr贸tko po wyje藕dzie z salonu wy艂膮czy艂em i spok贸j, zapomnia艂em, 偶e w og贸le co艣 takiego mam ;)

G贸ra

PostNapisane: 13 lis 2017, o 23:58 

Do艂膮czy艂(a): 20 pa藕 2017, o 11:48
Tom-Tdi napisa艂(a):
ja dziadostwo kr贸tko po wyje藕dzie z salonu wy艂膮czy艂em i spok贸j, zapomnia艂em, 偶e w og贸le co艣 takiego mam ;)

Narazie mi to jako艣 szczeg贸lnie nie przeszkadza ale jak mnie zirytuje to wy艂膮cze.

G贸ra

PostNapisane: 14 lis 2017, o 10:37 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
irytacja irytacj膮, ale jest to niebezpieczne. Raz ju偶 mia艂em przypadek, 偶e doje偶d偶aj膮c do 艣wiate艂 na czerwonym, go艣ciu z ci臋偶ar贸wki si臋 za mn膮 zagapi艂 i wyhamowa艂 dopiero za skrzy偶owaniem. Gdyby mi silnik zgasi艂o to by艂oby zajebi艣cie nieciekawie, a tak uciek艂em na lewy pas widz膮c, 偶e mnie rozjedzie.

G贸ra

PostNapisane: 14 lis 2017, o 16:55 

Imi臋: Janek
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2016, o 11:58
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
U mnie SS te偶 gasi silnik podczas dotaczania si臋 do 艣wiate艂. My艣la艂em, 偶e ten system b臋dzie mi bardzo przeszkadza艂, ale w praktyce prawie go nie zauwa偶am. Dzia艂a sobie i pewnie par臋 kropel benzyny zaoszcz臋dzi. Nie mam tych problem贸w, o kt贸rych piszecie, bo nie mam DSG. W manualu, jak mi zale偶y, 偶eby mi silnika nie zgasi艂, to po prostu sprz臋g艂a nie puszczam.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 42 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: