podsufitka s3

WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

podsufitka s3

Post autor: WG »

Witam,

Szukam i nie mogę znaleźć... Potrzebna mi instrukcja jak demontuje się podsufitkę z tyłu w s3 liftback, najlepiej obrazkowa. Potrzebny mi dostęp do antenty od dołu. Był jakiś wątek? A może w necie coś jest - też jakoś nie mogę znaleźć. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Włodek
Awatar użytkownika
jaro321
Posty: 324
Rejestracja: 9 lis 2015, o 17:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 534/660
Imię: Jarek
Lokalizacja: W-wa

Re: podsufitka s3

Post autor: jaro321 »

Tak w skrócie to musisz zdjąć tylne uchwyty, zdemontować osłony słupków B i C i próbować zepchnąć podsufitkę z zaczepu tylnego pchając ją w lewo, ale nie wiem czy da się to zrobić bez wypięcia najpierw 2 zaczepów z przodu, a to już trochę więcej roboty.

Ja zdejmowałem, ale całą podsufitkę do wygłuszenia dachu. W moim wątku link masz relację ze zdjęciami i opisany krok po kroku proces demontażu.
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: podsufitka s3

Post autor: WG »

Dziękuję, już sobie dałem radę. Zdejmowałem od tyłu, bo interesował mnie dostęp do tylnej części dachu od dołu. Tylny zaczep bez problemu można odczepić śrubokrętem. Z metalowymi spinkami poradziłem sobie w ten sposób, że wciskałem w nie pensetę, a następnie pensetę ściskałem kombinerkami. Trochę zabawy z tym było, bo żeby nie złamać podsufitki musiałem odczepić wszystko oprócz przodu. Nawet się udało złożyć bez strat.

Kurcze, masa roboty to była w sumie. Zawadziłem anteną o zamykającą się bramę garażową i wyrwałem ją z dachu. Nic się nie połamało, pogiłęła się taka blaszka przytrzymująca od dołu, może bardzo delikatnie odkształcił się dach w okolicy otworu. Przykręciłem na nowo, ale mam wrażenie, że nie do końca przylega uszczelka gumowa w jednym rogu.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: podsufitka s3

Post autor: Tom-Tdi »

To faktycznie przesliznales się...
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: podsufitka s3

Post autor: jdef90 »

WG pisze:Dziękuję, już sobie dałem radę. Zdejmowałem od tyłu, bo interesował mnie dostęp do tylnej części dachu od dołu. Tylny zaczep bez problemu można odczepić śrubokrętem
ja w sumie też myślę o wyciszeniu dachu, a ponieważ mam panoramę, to zastanawiam się, czy tylko uchylenie podsufitki od tyłu i wsunięcie maty nie dałoby efektu... sądzicie, że się da? @WG: czy uchwyty i słupki demontowałeś?
choć w sumie to też przy wyższych temperaturach podsufitka mi trzeszczy przy ramie dachu i to też powinienem jakoś zaizolować... może jednak całą będę musiał zwalić...
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: podsufitka s3

Post autor: WG »

Słupki i uchwyty trzeba zdemontować, żeby się dało odchylić podsufitkę. Trzyma się wtedy na prodzie i na środku opiera na zagłówkach.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: podsufitka s3

Post autor: Tom-Tdi »

Ale przy panoramie efekt wyciszenia dachu będzie żadny, chyba, że szybę też zakleisz.
ODPOWIEDZ