Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 13 gru 2018, o 16:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 127 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Re: Front Asist
PostNapisane: 10 maja 2018, o 08:25 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Bo nie u wszystkich dzia艂a jak nale偶y.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 21 sie 2018, o 11:34 

Do艂膮czy艂(a): 20 sie 2018, o 22:00
Samoch贸d: Superb III 4x4
Indygo napisa艂(a):
Informacja o p艂atnej us艂udze pochodzi od ASO w Falentach. Um贸wi艂em si臋 na wizyt臋 w Carsedzie na pocz膮tek stycznia. Dam zna膰, jak to si臋 potoczy.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Witam Indygo
podpowiesz mi jak sie skonczyla wizyta w Carsedzie? Mam podpobny problem we Wroc艂awiu - jestem um贸wiony na wizyte w serwisie ktory ma odpowiedni sprzet do kalibracji (Wroc艂aw Horbaczewskiego odes艂a艂 mnie z wkitkiem).

Pozdrawiam
Adam

G贸ra

PostNapisane: 21 sie 2018, o 12:44 

Do艂膮czy艂(a): 20 sie 2018, o 22:00
Samoch贸d: Superb III 4x4
kamikazzepl napisa艂(a):
Indygo napisa艂(a):
Koledzy,
By艂em dzisiaj w ASO, bo od paru dni wy艣wietal mi si臋 komunikat, 偶e Front Assist jest niedost臋pny. Niestety w ASO nie znale藕li 藕r贸d艂a problemu. Powiedzieli, 偶e trzeba skalibrowa膰 radar i odes艂ali mnie do innego serwisu. Podobno tylko jest tylko jedno miejsce w Warszawie - Carsed, gdzie mo偶na skalibrowa膰 radar i jest to us艂uga p艂atna (600-700 z艂). Oburzy艂em si臋, 偶e auto na gwarancji i mam p艂aci膰 za kalibracj臋 Front Assist'u, kt贸ry si臋 zepsu艂 podczas spokojnej jazdy. Powiedzieli, 偶e Skoda uwzgl臋dnia gwarancj臋, je偶eli jest problem z Front Assist do 6000 km.
Jakie macie swoje do艣wiadczenia z kalibracj膮 Front Assist ? Czy musieli艣cie za to p艂aci膰, gdy auto jest na gwarancji ? Jaki to by艂 koszt ?
Pozdr
Indygo

Mia艂em taki sam problem przy przebiegu 28 000km. Kalibracja w ramach gwarancji - na czas naprawy dali mi auto zast臋pcze.

Witam kamikazzepl

Ja mam taki sam problem przy 22000km (auto 13 miesiecy). 0 slad贸w uszkodzenia mechanicznego (ACC Niedostepny wywali艂o podczas wyprzedzania - ok 90-100km/h - podczas jazdy.

Czy Ty serwisowales w Polsce cze w Swajcarii (Twoja lakolizacja to Swiss)?
Podpowisz mi jak egzekwowa膰 gwarancje - by艂em we Wroc艂awiu na Horbaczewskiego i tam nie maja sprzetu - sugerowali Serwis VW/Skoda na ul. Brucknera jako jedyny we Wroc艂awiu z odpowienia aparatura. Na Horbaczewskiego koputer pokaza艂 przestawienie radaru - sugerowali, 偶e to bedzie raczej odp艂atne cho膰 nie wida膰 slad贸w przestawienia mechanicznego.

Adam

G贸ra

PostNapisane: 21 sie 2018, o 19:42 

Do艂膮czy艂(a): 28 lip 2017, o 06:18
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: @ABT 214KM
supra napisa艂(a):
kamikazzepl napisa艂(a):
Indygo napisa艂(a):
Koledzy,
By艂em dzisiaj w ASO, bo od paru dni wy艣wietal mi si臋 komunikat, 偶e Front Assist jest niedost臋pny. Niestety w ASO nie znale藕li 藕r贸d艂a problemu. Powiedzieli, 偶e trzeba skalibrowa膰 radar i odes艂ali mnie do innego serwisu. Podobno tylko jest tylko jedno miejsce w Warszawie - Carsed, gdzie mo偶na skalibrowa膰 radar i jest to us艂uga p艂atna (600-700 z艂). Oburzy艂em si臋, 偶e auto na gwarancji i mam p艂aci膰 za kalibracj臋 Front Assist'u, kt贸ry si臋 zepsu艂 podczas spokojnej jazdy. Powiedzieli, 偶e Skoda uwzgl臋dnia gwarancj臋, je偶eli jest problem z Front Assist do 6000 km.
Jakie macie swoje do艣wiadczenia z kalibracj膮 Front Assist ? Czy musieli艣cie za to p艂aci膰, gdy auto jest na gwarancji ? Jaki to by艂 koszt ?
Pozdr
Indygo

Mia艂em taki sam problem przy przebiegu 28 000km. Kalibracja w ramach gwarancji - na czas naprawy dali mi auto zast臋pcze.

Witam kamikazzepl

Ja mam taki sam problem przy 22000km (auto 13 miesiecy). 0 slad贸w uszkodzenia mechanicznego (ACC Niedostepny wywali艂o podczas wyprzedzania - ok 90-100km/h - podczas jazdy.

Czy Ty serwisowales w Polsce cze w Swajcarii (Twoja lakolizacja to Swiss)?
Podpowisz mi jak egzekwowa膰 gwarancje - by艂em we Wroc艂awiu na Horbaczewskiego i tam nie maja sprzetu - sugerowali Serwis VW/Skoda na ul. Brucknera jako jedyny we Wroc艂awiu z odpowienia aparatura. Na Horbaczewskiego koputer pokaza艂 przestawienie radaru - sugerowali, 偶e to bedzie raczej odp艂atne cho膰 nie wida膰 slad贸w przestawienia mechanicznego.

Adam
fr

Witam
Mieszkam w Szwajcarii i tutaj serwisuje auto(w PL na pewno taniej ale nie za cz臋sto bywam). W sumie to nie mam co ci poradzi膰.
U mnie zacz臋艂o si臋 od tego, 偶e auto 艣ci膮ga艂o na prawo. Na nowo ustawiali geometrie k贸艂(gartis!)
Jak za pierwszym razem wywali艂o b艂膮d ACC to zg艂osi艂em to telefonicznie do salonu gdzie kupi艂em bryk臋 (oddalony ok 100km od mojego miejsca zamieszkania). Na drugi dzie艅 przyjechali po auto i zostawili zast臋pcze na czas naprawy. Za 2 dni mia艂em auto z powrotem. Niby usun臋li b艂膮d i wszystko mia艂o by膰 dobrze.
Poje藕dzi艂em mo偶e z p贸艂 godziny i zn贸w b艂膮d ACC.
Zn贸w telefon do salonu. Nast臋pnego dnia rano akcja zamiany aut. Tym razem naprawa trwa艂a ok 3 dni. Powiedzieli, 偶e trzeba by艂o zrobi膰 kalibracj臋 kamery i jak膮艣 aktualizacj臋. Do dzi艣 wszystko ok. Nie zap艂aci艂em ani rappa. Nawet mi auto zatankowali do pe艂na w ramach przeprosin, 偶e pierwsza naprawa by艂a nieskuteczna. Za kilka dni mia艂em telefon z centrali AMAG czy wszystko jest z autem w porz膮dku, itp. itd.
Mnie to kosztowa艂o tylko nerwy i troch臋 straconego czasu. Z tego co si臋 dopyta艂em to taka naprawa po okresie gwarancyjnym to ok 900fr.

G贸ra

PostNapisane: 22 sie 2018, o 11:03 

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2014, o 08:57
Samoch贸d: Superb III combi
Aktualnie: DSG 6 SCR
A ja sie dziwie, po zimie, dlaczego na te radar od FA nie ma trzeciego spryskiwacza, jazda zima w padajacym sniegu lub blocie posniegowym to jakies nieporozumienie.. on slepnie co kilkanascie minut....
ze tez nikt na to nie wpadl....?
mysle ze spryskiwacz cisnieniowy zalatwil by sprawe

G贸ra

PostNapisane: 22 sie 2018, o 16:49 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 25 mar 2013, o 15:13
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Toby sie w ziemi skoczylo kilkoma baniakmi plyny a to psik bo ksenony co jaki艣 czas a to szyba a to FA a to tylnia szyba a to tylnia kamera :)

S3 Sportline White Moon 2.0TDI Kombi 190KM DSG7 4x4
Sprzedam:
Oferty na OLX

G贸ra

PostNapisane: 22 sie 2018, o 17:29 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Mo偶na zrobi膰.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 23 sie 2018, o 19:40 

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2014, o 08:57
Aktualnie: DSG 6 SCR
siemi1 napisa艂(a):
Toby sie w ziemi skoczylo kilkoma baniakmi plyny a to psik bo ksenony co jaki艣 czas a to szyba a to FA a to tylnia szyba a to tylnia kamera :)

Przecie偶 psikalo by razem z xenonami
wystarczy sobie przeprogramowac spryskiwanie xenonow tylko po przytrzymaniu dzwigni spryskiwacza dluzej niz 2-3 sek i czesc 8-)

G贸ra

PostNapisane: 23 sie 2018, o 19:53 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 25 mar 2013, o 15:13
Silnik: Inny
PLaSTI napisa艂(a):
siemi1 napisa艂(a):

Przecie偶 psikalo by razem z xenonami
wystarczy sobie przeprogramowac spryskiwanie xenonow tylko po przytrzymaniu dzwigni spryskiwacza dluzej niz 2-3 sek i czesc 8-)
O wlasnie musze o tym pami臋ta膰 aby sobie to ustawi膰.

Wys艂ane z mojego SM-G930F przy u偶yciu Tapatalka

S3 Sportline White Moon 2.0TDI Kombi 190KM DSG7 4x4
Sprzedam:
Oferty na OLX

G贸ra

PostNapisane: 24 sie 2018, o 09:17 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 29 lip 2014, o 18:09
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
jak by艂y aluminiowe radary w Passat B7 to si臋 fajnie grza艂 i sieg si臋 nie trzyma艂
w Q7 za艣 jest podgrzewana rejestracja ;)

G贸ra

PostNapisane: 24 sie 2018, o 09:51 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Kiedy艣 Skoda co艣 tam wspomnia艂a o wprowadzeniu podgrzewania radaru, ale finalnie pomys艂 umar艂....

G贸ra

PostNapisane: 24 sie 2018, o 21:06 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Sam radar podgrzewany jest. Ale jego os艂ona ju偶 nie. Simpli klewer.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 21 pa藕 2018, o 17:42 

Do艂膮czy艂(a): 11 lut 2016, o 14:12
Wracaj膮c do tematu FA. Czy ma znaczenie wielko艣膰 przeszkody widzianej przez radar? Bo, 偶e pr臋dko艣膰 samochodu i przeszkody ma, to wiem. Czy ma jak膮艣 zw艂ok臋 na reakcj臋? Niby w reklamach pokazuj膮 偶e wy艂apie dziecko, psa itd, a mi nie wy艂apa艂 sarny. I nie chodzi o to, 偶e na nim chcia艂em polega膰 i traktuje go jak amulet na unikni臋cie kolizji, ale nawet nie pisn膮艂, nie zareagowa艂 niczym (d藕wi臋k, czerwony samoch贸d na wy艣wietlaczu, awaryjne hamowanie). Sytuacja (kolizja) by艂a nie do uratowania, z punktu widzenia fizyki, ale mo偶na dyskutowa膰 o pr贸bie minimalizowania skutk贸w przez FA. Fakt, mia艂 z 1 sekund臋 jak ta pierdolona sarna wlecia艂a mi z prawej i rwa艂a ze 60 stopni do osi drogi przede mn膮 przez drog臋. Oczywi艣cie by艂o bum i teraz na ch艂odno zastanawiam si臋, czy FA powinien zareagowa膰 w takiej sytuacji? Zaznaczam, ja j膮 zobaczy艂em dopiero przed mask膮, ze 3 metry. Czy to by艂o za ma艂o? Pr臋dko艣膰 r贸wne 90km/h. Z radarem nie mia艂em do tej pory problem贸w, opr贸cz b艂ota po艣niegowego.

G贸ra

PostNapisane: 21 pa藕 2018, o 19:11 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Mi sarny te偶 nie widzia艂o, zaj膮ca i ba偶anta :lol:

G贸ra

PostNapisane: 21 pa藕 2018, o 20:32 

Do艂膮czy艂(a): 29 pa藕 2017, o 20:03
Aktualnie: standard stockowy
Mo偶e to dzia艂a tylko na ludzi, a nie na zwierz臋ta? Pr贸bowa艂 kto艣?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 127 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: