Front Asist

logann
Posty: 139
Rejestracja: 25 cze 2017, o 21:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Re: Front Asist

Post autor: logann »

Mi nie front, a "rear" assist uratował tyłek w weekend. Cofałem w garażu i zagadałem się z pasażerem w nieodpowiednim momencie zamiast patrzeć w kamerę. Skodzina sama wdepnęła w hamulec 5 cm od auta sąsiada. Ale wolę tego nie testować zbyt często...
Indygo
Posty: 33
Rejestracja: 21 lip 2016, o 16:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Witek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Front Asist

Post autor: Indygo »

Koledzy,
Byłem dzisiaj w ASO, bo od paru dni wyświetal mi się komunikat, że Front Assist jest niedostępny. Niestety w ASO nie znaleźli źródła problemu. Powiedzieli, że trzeba skalibrować radar i odesłali mnie do innego serwisu. Podobno tylko jest tylko jedno miejsce w Warszawie - Carsed, gdzie można skalibrować radar i jest to usługa płatna (600-700 zł). Oburzyłem się, że auto na gwarancji i mam płacić za kalibrację Front Assist'u, który się zepsuł podczas spokojnej jazdy. Powiedzieli, że Skoda uwzględnia gwarancję, jeżeli jest problem z Front Assist do 6000 km.
Jakie macie swoje doświadczenia z kalibracją Front Assist ? Czy musieliście za to płacić, gdy auto jest na gwarancji ? Jaki to był koszt ?
Pozdr
Indygo
Indygo
Posty: 33
Rejestracja: 21 lip 2016, o 16:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Witek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Front Asist

Post autor: Indygo »

Źle się wyraziłem - "niestety w ASO nie naprawili" zamiast "nieznaleźli źródła problemu"
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Front Asist

Post autor: pab567 »

Dla mnie to brzmi jak ponury żart. W życiu bym za to nie zapłacił.
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Front Asist

Post autor: venom200 »

Indygo pisze:Koledzy,
Byłem dzisiaj w ASO, bo od paru dni wyświetal mi się komunikat, że Front Assist jest niedostępny. Niestety w ASO nie znaleźli źródła problemu. Powiedzieli, że trzeba skalibrować radar i odesłali mnie do innego serwisu. Podobno tylko jest tylko jedno miejsce w Warszawie - Carsed, gdzie można skalibrować radar i jest to usługa płatna (600-700 zł). Oburzyłem się, że auto na gwarancji i mam płacić za kalibrację Front Assist'u, który się zepsuł podczas spokojnej jazdy. Powiedzieli, że Skoda uwzględnia gwarancję, jeżeli jest problem z Front Assist do 6000 km.
Jakie macie swoje doświadczenia z kalibracją Front Assist ? Czy musieliście za to płacić, gdy auto jest na gwarancji ? Jaki to był koszt ?
Pozdr
Indygo
Pozostaje Ci zgłosić problem do urzędu ochrony praw konsumentów.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Front Asist

Post autor: gachul »

chyba ich chrystus opuscił... niech Ci to na pismie dadza i wal z tym do skody
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Front Asist

Post autor: Tom-Tdi »

tak jak gachul pisze, pisemko na jakiej podstawie odmawiają + pieczątka i szybko zmienią zdanie...
Indygo
Posty: 33
Rejestracja: 21 lip 2016, o 16:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Witek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Front Asist

Post autor: Indygo »

Informacja o płatnej usłudze pochodzi od ASO w Falentach. Umówiłem się na wizytę w Carsedzie na początek stycznia. Dam znać, jak to się potoczy.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Front Asist

Post autor: Elninjo »

Pojedź do POLAUTO na Połczyńskiej... Zrobią Ci na gwarancji...
Mają aparaturę i wiedzę... Mi kalibrowali dwa razy... Co prawda przy wymianie szyby czołowej ale działają sprawnie...
kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: Front Asist

Post autor: kamikazzepl »

Indygo pisze:Koledzy,
Byłem dzisiaj w ASO, bo od paru dni wyświetal mi się komunikat, że Front Assist jest niedostępny. Niestety w ASO nie znaleźli źródła problemu. Powiedzieli, że trzeba skalibrować radar i odesłali mnie do innego serwisu. Podobno tylko jest tylko jedno miejsce w Warszawie - Carsed, gdzie można skalibrować radar i jest to usługa płatna (600-700 zł). Oburzyłem się, że auto na gwarancji i mam płacić za kalibrację Front Assist'u, który się zepsuł podczas spokojnej jazdy. Powiedzieli, że Skoda uwzględnia gwarancję, jeżeli jest problem z Front Assist do 6000 km.
Jakie macie swoje doświadczenia z kalibracją Front Assist ? Czy musieliście za to płacić, gdy auto jest na gwarancji ? Jaki to był koszt ?
Pozdr
Indygo
Miałem taki sam problem przy przebiegu 28 000km. Kalibracja w ramach gwarancji - na czas naprawy dali mi auto zastępcze.
johnnybravo
Posty: 102
Rejestracja: 20 paź 2017, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Front Asist

Post autor: johnnybravo »

Indygo pisze:Informacja o płatnej usłudze pochodzi od ASO w Falentach. Umówiłem się na wizytę w Carsedzie na początek stycznia. Dam znać, jak to się potoczy.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Morał z tego taki żeby omijać ASO w Falentach, podaj proszę nazwę tego „znakomitego” serwisu.
Awatar użytkownika
Paweł-Olnama
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2017, o 18:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Front Asist

Post autor: Paweł-Olnama »

Mi kalibrowali w katowicach ale czy serwisie skody to nie mam pojęcia. (a naprawiałem w T. Górach)

Na razie ok.
zyygy
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2018, o 20:02
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Artur

Re: Front Asist

Post autor: zyygy »

Hej, jeżeli w ustawieniach wyświetla się tylko fa i wydaje mi się że w ustawieniach jest napisane coś o tym że monitoruje auto dookoła to będzie działać jako ra czy to dodatkowa opcja przy zakupie ?
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Front Asist

Post autor: JacekRS »

Hmmmm.... dziwne... wszyscy pisali o usterkach w SIII, nawet ja :) ponad pol roku temu zmienialem IC na Wagnera, skutkiem tego było zwalenie przodu, zeby go założyc, dzień po tym FA wywalił błąd, że jest nieaktywny. Jeździłem tak z.... 6-8 m-cy i dziś wracając z Łodzi... nagle mu się odwidziało i zaczął działac:D sprawdziłem aktywny tempomat, tez działa. Mówię "cycuś", moje "nie mam czasu na umówienie się na kalibrację" odniosło skutek.... ale, jadac w gnoju sniegowo-błotnym zawaliłem front i FA poinformował mnie, ze nie ma widocznosci i nie jest aktywny, pomyslałem, że wróciło "stare", ale p[o zatrzymaniu, wytarciu gnoju z atrapy FA znowu działa... jakie miłe zaskoczenie... SIII ma tryb "samonaprawialności" tylko trochę długo to trwa :D
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Front Asist

Post autor: Tom-Tdi »

albo coś gdzieś na łączeniu nie kontaktowało, generalnie zrzucenie zderzaka (z głową) i ponowny montaż, nie powinno od razu rozkalibrować radaru
ODPOWIEDZ