Front Asist

Awatar użytkownika
Paweł-Olnama
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2017, o 18:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Częstochowa

Front Asist

Post autor: Paweł-Olnama »

Z góry przepraszam, to mój pierwszy wpis.
Jestem szczęśliwym posiadaczem SuperB od czerwca 2017 1.8 tsi dsg.

Chodzi mi o Front asystenta.

Działało mi chyba ok. tz. nie zdarzyło się hamowanie awaryjne ale kilka razy ostrzegło sygnałem i dużą ikonką na wyświetlaczu.
Posiadam wersje STYLE.

Do konkretu. Miałem taką sytuacje, wyjeżdzająć z ulicy wjechałem w "ciąg" samochodów, prędkość około 20 km/h, no i .......
się po prostu odwróciłem na moment do tyłu, w tym czasie poprzedzający samochód się zatrzymał.
System nawet nie ostrzegł. Było bum.
Po bum wyskoczył komunikat o awarii (zaznaczam po "bum", wcześniej niby wszystko ok.) brak widoczności kamery czy coś takiego.

Straty delikatne, udeżonej wyskoczył tylko zderzak z ślizgu, u mnie niby nic ale.......
w serwisie pierw jak pytałem to powiedzieli ze powinien sam do Zera wyhamować, ale jak powiedziałem że mi nie zadziałało to zmienili gadkę. W Stylu jest tylko Front asystent a twierdzą że działa tylko hamowanie z Line asyst i aktywnym tempomatem (sorki jak nasze pomyliłem).

Uszkodzenia, delikatnie porysowane żeberka i w 2 miejscach delikatnie pęknięta chromowana ramka, wstępna wycena ponad 2 tyś. atrapa, kamerka, kalibracja.

Szkodę zgłosiłem z AC

Pytanie, czy jest szansa że to wina "elektryki" i się bronią żeby nie naprawić tego gratis, (gwarancja)?
Nie zaprzeczam moja wina, a raczej nieuwaga, system wiem ma wspomóc nie zapobiec wypadkowi, kolizji, ale jak pisałem jechałem max 20km/h, skoro płacimy za takie systemy to czy nie powinny zadziałać?

Przepraszam jeszcze raz za zagmatwania i proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy raz :)
Foton

Re: Front Asist

Post autor: Foton »

nie ma za co...w koncu kupiles SuperBE.
Awatar użytkownika
Paweł-Olnama
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2017, o 18:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Front Asist

Post autor: Paweł-Olnama »

A miało być tak pięknie......
Awatar użytkownika
Paweł-Olnama
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2017, o 18:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Front Asist

Post autor: Paweł-Olnama »

A tak na serio to czy mająć tylko Front asystenta powinien zahamować czy mógł "odmwić"?
Foton

Re: Front Asist

Post autor: Foton »

ogolnie rzecz biorac wszystko beda zrzucac na fakt ze jeble*s w auto..nikt ci nie uwierzy ze system nie zadzialal.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Front Asist

Post autor: kamracik »

Nie pamiętam dokładnie, w instrukcji jest bodaj opisane jak działa FA. i przy jakich prędkościach. Moim zdaniem różnica prędkości była na tyle znikoma, że system nie zareagował i tyle. To, że nie masz LA itd. to bzdura - zmieniają one właściwości systemu, ale hamować powinien tak samo.

Jaką kamerę masz uszkodzoną? Masz na myśli radar?

Szanse marne na wyegzekwowanie czegokolwiek jeśli nie masz choćby nagrania z tego zdarzenia. Ogólnie elektronika wspiera, a nie zastępuje. To, że system nie zadziałał to pewnie kwestia warunków, do których został skalibrowany, nie zaszedł jeden warunek i system nie zadziałał.

Dokładne warunki też są gdzieś na forum opisane, ale to musiałbyś poszukać. Tymczasem masz tutaj zasadę działania FA.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ounFkvTuobY[/youtube]
Awatar użytkownika
Paweł-Olnama
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2017, o 18:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Front Asist

Post autor: Paweł-Olnama »

Do foton:
Mówili żeby to sprawdzić dlaczego nie zadziałało to wszystkie urządzenia powinny być nieuszkodzone, zobaczymy jak będą rozbierać.

Kamracik, filmiki oglądałem, czytałem, według mnie powinien zahamować. Nie wiem tylko czy jak ma się "nogę" na hamulcu czy wtedy zadziała, a czy miałem tego nie jestem w stanie potwierdzić.

Dziękuję za zainteresowanie.
Awatar użytkownika
Paweł-Olnama
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2017, o 18:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Front Asist

Post autor: Paweł-Olnama »

A jak byłem ze zgłoszeniem to nie raczyli nawet kompa podłączyć i sprawdzić
Awatar użytkownika
K-PAX
Posty: 92
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 22:06
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Piła

Re: Front Asist

Post autor: K-PAX »

Paweł-Olnama pisze:A tak na serio to czy mająć tylko Front asystenta powinien zahamować czy mógł "odmwić"?
mi kilka razy du*e uratował przy cofaniu awaryjnie zachamowal. Ale co do tego z przodu... to jestem prawie pewien że nie zachamuje awaryjnie. Ja jedziesz i ktoś nagle zachamuje to może tak ale jak w miarę spokojnie zwalnia pojazd przed Tobą to na 99% wjedzjesz mu w kufer.
Awatar użytkownika
Paweł-Olnama
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2017, o 18:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Front Asist

Post autor: Paweł-Olnama »

K-PAX pisze:
Paweł-Olnama pisze:A tak na serio to czy mająć tylko Front asystenta powinien zahamować czy mógł "odmwić"?
mi kilka razy du*e uratował przy cofaniu awaryjnie zachamowal. Ale co do tego z przodu... to jestem prawie pewien że nie zachamuje awaryjnie. Ja jedziesz i ktoś nagle zachamuje to może tak ale jak w miarę spokojnie zwalnia pojazd przed Tobą to na 99% wjedzjesz mu w kufer.

Tył "testowałem", brat machał ręką przy cofaniu przy czyjniku, pikał nie hamował.
U kumpla w nowym Arteonie zahamował.

czyli dali mi bubla..
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Front Asist

Post autor: jdef90 »

http://www.skoda-auto.pl/modele/superb/ ... etyassists
polecam też:
https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualS ... Manual.pdf
i stronę 257, 258 oraz 259 ze szczególnym uwzględnieniem:
Automatyczne hamowanie – nieruchoma przeszkoda
Jeżeli kierowca nie reaguje na ostrzeżenie wstępne w przypadku zagrożenia
kolizją z nieruchomą przeszkodą w przedziale prędkości od około 30 km/h do
60 km/h, system włącza automatyczne hamowanie.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2017, o 20:06 przez jdef90, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Front Asist

Post autor: kamracik »

Hamowanie tyłem to Blind Spot czy jakoś tak, i to jest już zupełnie inny system.

Rozumiem Twoje rozrzewnienie, ale system działa w określonych warunkach, one nie zaszły, zatem przywalił - koniec. System nie jest inteligentny, nie uczy się, mają być spełnione sztywne warunki, jeśli choć jeden z nich nie zajdzie to przywalisz i tyle w temacie.
Awatar użytkownika
K-PAX
Posty: 92
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 22:06
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Piła

Re: Front Asist

Post autor: K-PAX »

tak samo jest z aktywnym tempomatem. Jak jedziesz za kimś i są światła na których na tym samym pasie stoi auto i to auto jadące przed Tobą zwolni zmieni pas i się zatrzyma to twoje auto wtedy pprzyspieszy i wjedzie w to które stało wcześniej juz na światłach.
Awatar użytkownika
K-PAX
Posty: 92
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 22:06
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Piła

Re: Front Asist

Post autor: K-PAX »

Paweł-Olnama pisze:
K-PAX pisze:
Paweł-Olnama pisze:A tak na serio to czy mająć tylko Front asystenta powinien zahamować czy mógł "odmwić"?
mi kilka razy du*e uratował przy cofaniu awaryjnie zachamowal. Ale co do tego z przodu... to jestem prawie pewien że nie zachamuje awaryjnie. Ja jedziesz i ktoś nagle zachamuje to może tak ale jak w miarę spokojnie zwalnia pojazd przed Tobą to na 99% wjedzjesz mu w kufer.

Tył "testowałem", brat machał ręką przy cofaniu przy czyjniku, pikał nie hamował.
U kumpla w nowym Arteonie zahamował.

czyli dali mi bubla..
Myślę że samo machanie ręką to za malo. Często mi hamował a nawet nie widziałem w kamerze jeszcze auta. To wydaje mi się że działa dość dobrze.
Awatar użytkownika
Paweł-Olnama
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2017, o 18:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Front Asist

Post autor: Paweł-Olnama »

Uszkodzenia jak pisałem śmieszne ale zrobię, kobita krzyczy że nowy, a jak bym fotkę zrobił, to byście nic nie zauważyli, dolna kratka tylko jeszcze wyskoczyła ale tylko z mocowania (chyba)
Przejechane dziś 6666 (to jakiś chyba był znak)

Jak powymianiają kamerę, radar, (powiedzieli że kamera) to zrobię test, powieszę zasłonę i w nią będę walił :)..........a później wytrę w firanke....
ODPOWIEDZ