Front Asist

marianja
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2019, o 13:53
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Front Asist

Post autor: marianja »

Witam
Z góry przepraszam jeśli temat nie ten - ale szukam na forum i nie znalazłem odpowiedzi.
Zacznę od tego ze od tygodnia mam nowego Superb w wersji Style w manualu. I tutaj może jest sedno problemu: podczas wjazdu do garażu na polsprzegle i aktywnej funkcji automatycznego zatrzymania podczas parkowania - auto nie zatrzymuje się przed przeszkoda z przodu - pytanie - czy to działa
Tylko przy całkiem puszczonym sprzęgle ( zastanawiam się czy to jest FA czy manouver ?) i jak to działa ?
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: Front Asist

Post autor: RybaDK »

Teoretycznie powinien , a w praktyce już nie, u nie chyba nigdy sie nie włączył poniżej 30 km/h .


https://youtu.be/Iqe-nMZSlt4


Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
marianja
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2019, o 13:53
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Front Asist

Post autor: marianja »

Dziękuje za odpiwiedź - muszę na kartonie sprawdzić
Do tylu działa - sprawdziłem ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Front Asist

Post autor: Enriquez »

RybaDK pisze:Teoretycznie powinien , a w praktyce już nie, u nie chyba nigdy sie nie włączył poniżej 30 km/h .a
Działa również poniżej 30 km/h, ale warunek jest taki, że najpierw system musi zauważyć obiekt, który się porusza a następnie jak ten obiekt się zatrzyma, to nasz samochód również. Testy z pudełkami nic nie dadzą. Wystarczy popatrzyć, jak robi testy NCAP. Samochód jedzie za poruszającym się pudełkiem, które to nagle zwalnia.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Front Asist

Post autor: yaro_1 »

a w stojące uderzy? w końcu możesz się zagapić i w samochód jakiś wjechać stojący na światłach na przykład
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Front Asist

Post autor: Enriquez »

Sprawdż. Jak na maxi docie widać auto to znaczy, że je widzi. Czy uderzy, nie wiem. Jak ono jedzie i się zatrzyma, na pewno nie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Sportline
Posty: 41
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 21:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

Re: Front Asist

Post autor: Sportline »

Czy musi być w ruchu to nie wiem bo jak wjeżdżam szybciej do garażu a mam lekki spadek to piszczy i widzi zagrożenie jak nie nacisnąłem hamulca to mało co głowy nie rozwaliłem tak zahamował. Chyba, że coś innego jest z to odpowiedzialne ale wątpię.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Front Asist

Post autor: Enriquez »

Być może ten tryb parkingowy Ci go hamuje, nie wiem.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
marianja
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2019, o 13:53
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Front Asist

Post autor: marianja »

Właśnie chodzi mi o to czy ten tryb parkingowy nie powinien czasem zahamować przed stojącą przeszkodą?
Na ekranie podczas parkowania mam symbol A w kółeczku obok pachołka ale czasem jest lekko brązowy a czasem biały i nie wiem co oznacza dany kolor - w sensie kiedy jest aktywny
Bareteq
Posty: 2
Rejestracja: 8 lis 2020, o 06:11
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Front Asist

Post autor: Bareteq »

Witam Forumowiczów,

Tutaj mój 1 post z usterką, jeśli moglibyście mnie poratować fachową radą byłbym wniebowzięty. Posiadam Superba 2019 L&K 4x4 Automat, wszystko działało bez zarzutu, wczoraj poszedłem na myjnie automatyczna, taka z rolkami autko umyte wracam do domu bez problemu. Rano wyjazd do pracy w trasę po około 50 km, ciągły komunikat usterka rozpoznawania znaków, i tak cały czas jakby próbowało połączyć i wyłączało. Jakoś dojechałem do klienta. Pod domem ukazuje mi się taki widok

https://ibb.co/VYbJP2X
https://ibb.co/XjzT8gw
https://ibb.co/JrnnzCc

Czy możliwe żeby kamerka mi się " odlepiła" od np gorącej wody z myjni automatycznej ? Jeśli nie to czy ktoś może mi wytłumaczyć czy to normalne, ewentualnie jak zaradzić czy musze kupić nowy radar czy da się naprawić stary?

Jakaś wskazówka jak usunąć przynajmniej do czasu naprawy rozdzierający dzwięk komunikatu iż rozpoznawanie znaków jest niedostępne ?

Z góry dziękuje za każdy komentarz

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Front Asist

Post autor: coolmobil »

Hm... ale kamera to nie radar. Radar masz w przednim grillu. Front Assist raczej nadal działa, no chyba ze radar tez Ci umarł.
Wiec wydaje mi się że mylisz pojęcia i tematy.

„Odklejona” kamera to osobny wątek.
Ale skoro masz auto z 2019 to pewnie masz jeszcze gwarancje wiec bym jechał z tym do ASO.

Co do wyłączenia dźwięku proponuje wyłączyć rozpoznawanie znaków w ustawieniach auta na środkowej konsoli. W instrukcji będzie napisane jak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bareteq
Posty: 2
Rejestracja: 8 lis 2020, o 06:11
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Front Asist

Post autor: Bareteq »

Witam,

Niestety już nie mam gwarancji dlatego proszę o pomoc, jeśli jest to zły wątek proszę admina o przeniesienie do poprawnego.

Idąc dalej, jakieś rozwiązanie, wskazówka, ktokolwiek mi powie czego szukać w google ?

Pozdrawiam
piicia
Posty: 20
Rejestracja: 6 gru 2017, o 18:53
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: LDZ

Re: Front Asist

Post autor: piicia »

Witam,
Ja się podepnę pod temat. Jadę ostatnio autostradą. Pusto za mną, pusto przede mną. Nagle włącza mi się alarm ostrzegający przed uderzeniem w przeszkodę. 15 sekund piszczało ja po hamulcach bo ze 160 jak mi sam do zera sam się zatrzyma to będę oranżadę z 1 komunii z szyby zmywał. Zatrzymałem się sprawdziłem czy może coś z radarem nie tak. Był czysty. Nie padało nie było też słonecznie. Po godzinie jazdy drugi raz to samo. I teraz kilka dni bez problemów. Jestem trochę przestraszony bo nie mam pojęcia z czego to się bierze i kiedy znów to się stanie.
Czy ktoś miał taką magię?
Awatar użytkownika
pete220983
Posty: 75
Rejestracja: 14 sty 2021, o 17:11
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr

Re: Front Asist

Post autor: pete220983 »

czyli jednym słowem, żeby zadziała FA musi być na maxi-docie lewy dolny róg ikonka FA?
mi się to pojawia raz na tzw. ruski rok, głównie na drodze szybkiego ruchu
Czy coś Wam wiadomo, czy FA działa w trybie tempomatu (zwykłego)?
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Front Asist

Post autor: coolmobil »

Działa w każdym trybie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ