Drżenie przycisków sterowania fotelem

alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Drżenie przycisków sterowania fotelem

Post autor: alexyn »

Hej,

Od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie ityrujące brzęczenie dochodzące od strony przednich drzwi kierowcy. Wpierw myślałem, że to butelka z wodą rezonuje, później, że to śmietniczka w przednich drzwiach. Po dokładnym sprawdzeniu okazuje się, że przyciski od sterowania siedziskiem kierowcy brzęczą. Wystarczy popukać palcami w plastik dookoła przycisków i wyraźnie slychać brzęczenie. Jest to dość irytujące przyznaje...Szczególnie, że auto ma niecałe 4.000 km.

Ktoś zauważył u siebie podobną uciążliwość?

Btw....tak wiem, że to tylko simply clever...ale brzęczeć nie powinno :)
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drżenie przycisków sterowania fotelem

Post autor: AdamB »

Też mi coś brzęczy, ale wydaje mi się, że to bardziej z okolic kratki nawiewu albo tego schowka między lewymi drzwiami a kierownicą. Po jego otwarciu jest jakby lepiej. :) Oprócz tego grzechocze mi ta ozdobna czarna listwa biegnąca wzdłuż całego pulpitu, szczególnie za ekranem dotykowym. Najgorzej jest na drogach z łatami.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Drżenie przycisków sterowania fotelem

Post autor: alexyn »

AdamB pisze:Też mi coś brzęczy, ale wydaje mi się, że to bardziej z okolic kratki nawiewu albo tego schowka między lewymi drzwiami a kierownicą. Po jego otwarciu jest jakby lepiej. :) Oprócz tego grzechocze mi ta ozdobna czarna listwa biegnąca wzdłuż całego pulpitu, szczególnie za ekranem dotykowym. Najgorzej jest na drogach z łatami.
U mnie to zdecydowanie okolice przyciskow od sterowania fotelem. Po przycisnieciu reka plastiku dookoła przyciskow, brzęczenie ustaje...
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Drżenie przycisków sterowania fotelem

Post autor: marasmus007 »

alexyn pisze:
AdamB pisze:Też mi coś brzęczy, ale wydaje mi się, że to bardziej z okolic kratki nawiewu albo tego schowka między lewymi drzwiami a kierownicą. Po jego otwarciu jest jakby lepiej. :) Oprócz tego grzechocze mi ta ozdobna czarna listwa biegnąca wzdłuż całego pulpitu, szczególnie za ekranem dotykowym. Najgorzej jest na drogach z łatami.
U mnie to zdecydowanie okolice przyciskow od sterowania fotelem. Po przycisnieciu reka plastiku dookoła przyciskow, brzęczenie ustaje...

Jak po przyciśnięciu plastiku to może szukaj pod plastikiem w konstrukcji fotela
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Drżenie przycisków sterowania fotelem

Post autor: alexyn »

marasmus007 pisze:
alexyn pisze:
AdamB pisze:Też mi coś brzęczy, ale wydaje mi się, że to bardziej z okolic kratki nawiewu albo tego schowka między lewymi drzwiami a kierownicą. Po jego otwarciu jest jakby lepiej. :) Oprócz tego grzechocze mi ta ozdobna czarna listwa biegnąca wzdłuż całego pulpitu, szczególnie za ekranem dotykowym. Najgorzej jest na drogach z łatami.
U mnie to zdecydowanie okolice przyciskow od sterowania fotelem. Po przycisnieciu reka plastiku dookoła przyciskow, brzęczenie ustaje...

Jak po przyciśnięciu plastiku to może szukaj pod plastikiem w konstrukcji fotela
No w weekend spróbuje jeszcze zgłębić temat ale ogólnie sam nie będę grzebał za dużo. Zostawie to jako zadanie domowe dla ASO za jakiś czas :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Drżenie przycisków sterowania fotelem

Post autor: CLO27 »

Sprawdz schowek na okulary, ja myślałem że też drzwi a to właśnie ten gowniany ch...dzwonił...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Drżenie przycisków sterowania fotelem

Post autor: alexyn »

CLO27 pisze:Sprawdz schowek na okulary, ja myślałem że też drzwi a to właśnie ten gowniany ch...dzwonił...
Sprawdziłem. Nawet jak się stuka palcami w okolice przycisków od sterowania fotelem to pojawia się te specyficzne brzęczenie...Wrrrrrrrrrrr....Nieznosze jak mi coś brzęczy....:-)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Drżenie przycisków sterowania fotelem

Post autor: CLO27 »

To trza bylo kupić audi :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Drżenie przycisków sterowania fotelem

Post autor: alexyn »

CLO27 pisze:To trza bylo kupić audi :lol:
Audi ma swoje "brzęczenia" :-) znajomy kupił A6 za 350k pln i pierwsze co się pojawiło to bardzo irytujące skrzypienie podłokietnika, z którym nie mógło sobie poradzić ASO. Padło tylko stwierdzenie: "Pana Audi na pewno nie było składane przez Niemca..." :-)

Także tego...w każdym nowym aucie można znaleźć coś, co będzie brzęczeć, skrzypić...
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drżenie przycisków sterowania fotelem

Post autor: sane »

Kiedyś już wspominałem - jechałem latem nową E-Klasą z przebiegiem 18 tys. km. Z okolic okna dachowego na każdej nierówności dochodziły skrzypienia i stuki. Konfiguracja za prawie 300 koła ;)
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Drżenie przycisków sterowania fotelem

Post autor: Big »

... nawet w nowiutkim BMW ;) Pamiętam jak testowałem BMW 2 Active Tourer i z okolic przedniego lewego słupka wydobywały się paskudne skrzypienia.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Drżenie przycisków sterowania fotelem

Post autor: alexyn »

No tak...w sumie to nas śmieszy, że nawet w autach za 300k pojawiają się skrzypienia i brzęczenia...ale tak na prawdę to jest przerażające, że płacąc tyle kasy...człowiek nie może liczyć na jakość za którą zapłacił....
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Drżenie przycisków sterowania fotelem

Post autor: orlik »

U mnie też jest to brzęczenie i zlokalizowałem to na plastiku prawego przedniego fotela (ta boczna osłonka w, której mieszczą się przyciski do elektrycznego sterowania fotelem). Jak ktoś siedzi na fotelu to jest cisza, a jak jeżdżę sam to słychać.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Drżenie przycisków sterowania fotelem

Post autor: alexyn »

orlik pisze:U mnie też jest to brzęczenie i zlokalizowałem to na plastiku prawego przedniego fotela (ta boczna osłonka w, której mieszczą się przyciski do elektrycznego sterowania fotelem). Jak ktoś siedzi na fotelu to jest cisza, a jak jeżdżę sam to słychać.
Próbowałeś coś z tym zrobić?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Drżenie przycisków sterowania fotelem

Post autor: orlik »

Nie
ODPOWIEDZ