sterownik modułu komfortu wymiana / kodowanie

Corben
Posty: 5
Rejestracja: 29 kwie 2022, o 15:08
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Wawa/Legionowo

sterownik modułu komfortu wymiana / kodowanie

Post autor: Corben »

Cześć
Pacjent Superb 3 2017 1,8 TSI. W aucie padło oświetlenie wewnętrzne, ambient, oświetlenie bagażnika a po uruchomieniu zapłonu przygasa wyświetlacz zarówno na desce jak i na monitorze dotykowym. Diagnoza elektryka (poza ASO) była taka, że "padło" kodowanie sterownika modułu komfortu BMC a przyczyną był umierający aku (oryginalny, od nowości). Rzeczywiście miał bardzo słabe parametry więc AKU wymienione. Niestety elektryk nie zakoduje ponownie sterownika, z uwagi m.in. na ochronę komponentów , sugerował wizytę w ASO.
Natomiast ASO twierdzi w skrócie, że sterownik jest uszkodzony ale nie wiedzą dlaczego i mogą mi wymienić ale za kasę i nie dadzą gwarancji na tą pracę bo nie znają przyczyny.

Finalnie szukam magika z Warszawy i okolic który jednoznacznie będzie potrafił zdiagnozować czy sterownik BCM uszkodzony czy nie i ewentualnie go wymienić i zakodować lub zakodować bez wymiany jeżeli okaże się, że ASO nie ma racji. Umiejętność radzenia sobie z ochroną komponentów pewnie wymagana. Podrzućcie proszę jakieś sprawdzony kontakt z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: sterownik modułu komfortu wymiana / kodowanie

Post autor: Enriquez »

Szukaj kolesia „Wagen” na forum vw Passata. Jest z Tomaszowa, ale powinien ogarnąć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: sterownik modułu komfortu wymiana / kodowanie

Post autor: mario789 »

Wysłałem Ci na priv numer do niego
Corben
Posty: 5
Rejestracja: 29 kwie 2022, o 15:08
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Wawa/Legionowo

Re: sterownik modułu komfortu wymiana / kodowanie

Post autor: Corben »

Dzięki bardzo!
ODPOWIEDZ