Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 lis 2017, o 00:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 49 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 18 sie 2017, o 13:05 

Do艂膮czy艂(a): 27 sie 2014, o 08:49
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: ju偶 dotarty :-)
a insignie wlasnie mieli bardzo poprawic jesli chodzi o miejsce w szczegolnosci z tylu...

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 18 sie 2017, o 13:06 

Imi臋: 艁uki
Do艂膮czy艂(a): 28 cze 2017, o 16:25
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
jdef90 napisa艂(a):
Czyli Talismana? No wida膰 jeszcze wi臋ksze jako艣ciowe kompromisy i te ma艂e silniki 1,6 skre艣laj膮 temat, cho膰 ciekawym jest aktywny system t艂umienia ha艂asu silnika w dieslu od Bose

Insignia jest brzydka i ma艂a w 艣rodku

Tak - nie Fluence - wr贸膰膰膰膰膰膰 ;) Masz racj臋 - Talisman.
Na Francuzach si臋 nie znam ale chyba dobrze to o mnie 艣wiadczy :lol:

Na zewn膮trz jeszcze jako艣 wygl膮da - nawet mi si臋 podoba - ale 艣rodek...
Materia艂y, plastiki...
Sk贸ra na kierownicy tak cie艅ka 偶e Durex powinien si臋 zainteresowa膰 sk膮d Ranault j膮 bierze.

Teraz nie dziwie si臋 dlaczego ALD tak usilnie namawia艂o mnie na Ranault - to si臋 przecie偶 samo sprzedawa膰 nie mo偶e.

G贸ra

PostNapisane: 18 sie 2017, o 13:07 

Imi臋: W艂odek
Do艂膮czy艂(a): 8 cze 2017, o 12:42
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Big napisa艂(a):
jdef90, je艣li uwa偶asz 偶e najnowsza Insygnia jest ma艂a w 艣rodku, to oznacza, 偶e ... nie siedzia艂e艣 w najnowszej Insygni ;)
Czy jest brzydka czy nie, na ten temat nie rozmawiam, bo ka偶demu co innego si臋 podoba - dla jednego brzydka, dla innego pi臋kna ;)

Por贸wnywa艂em now膮 insigni臋 z superbem i bez namys艂u wybra艂em superba. Wi臋cej miejsca w 艣rodku oraz du偶o lepsze wra偶enie je艣li chodzi o wygl膮d i funkcjonalno艣膰 wn臋trza. Insignia jest strasznie plastikowa w 艣rodku.

G贸ra

PostNapisane: 18 sie 2017, o 13:10 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 12 maja 2017, o 20:14
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: O3
Sprawd藕 tez konfigurator za 135 tys masz lepiej wyposa偶ony samoch贸d do superb w tej cenie.
Opel na konferencjach wspomina艂 ze chce odebra膰 Markom premium klient贸w pozycjonujac auto bogato wyposa偶one za mniejsze pieni膮dze.

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

G贸ra

PostNapisane: 18 sie 2017, o 13:13 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
WG, "wi臋cej miejsca w 艣rodku" w SIII nie oznacza 偶e w Insygni II jest go ma艂o ;)
Ja te偶 wybra艂em SIII, ale absolutnie o Insygni II nie da si臋 powiedzie膰, 偶e ma ma艂o miejsca w kabinie, lub 偶e jest ciasna, bo by艂o by to niezgodne z prawd膮.
No i ceny Opla Insygni II, po rabatach (na rynkow膮 nowo艣膰!!) s膮 naprawd臋 bardzo atrakcyjne.

G贸ra

PostNapisane: 18 sie 2017, o 13:15 

Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2017, o 08:37
Nowa Insignia niczym mnie nie urzek艂a oferuj膮c zestaw wad i zalet, kt贸rych nie zaakceptowa艂em. Z ty艂u, jak w Passacie wal臋 g艂ow膮 w sufit.

G贸ra

PostNapisane: 18 sie 2017, o 17:56 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Skoro insygnia ma konkurowa膰 z klas膮 premium, to nie ma sensu bra膰 jej pod uwag臋, Superb to klasa 艣rednia.
Opel to opel, z g贸wna bata nie ukrecisz, w nowej Astrze te偶 mas臋 pierd贸艂 utopili za niewielkie pieni膮dze ( masa偶e i inne badziewia) co z tego jak to wszystko jest tandetne i si臋 na okr膮g艂o psuje, w insygni wiele lepiej nie b臋dzie, bo na czym艣 trzeba zaoszcz臋dzi膰, 偶eby wypu艣ci膰 ta艅sze auto.

G贸ra

PostNapisane: 18 sie 2017, o 18:38 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Aktualnie: 424PS/525Nm
Tom-Tdi napisa艂(a):
Skoro insygnia ma konkurowa膰 z klas膮 premium, to nie ma sensu bra膰 jej pod uwag臋, Superb to klasa 艣rednia.
Opel to opel, z g贸wna bata nie ukrecisz, w nowej Astrze te偶 mas臋 pierd贸艂 utopili za niewielkie pieni膮dze ( masa偶e i inne badziewia) co z tego jak to wszystko jest tandetne i si臋 na okr膮g艂o psuje, w insygni wiele lepiej nie b臋dzie, bo na czym艣 trzeba zaoszcz臋dzi膰, 偶eby wypu艣ci膰 ta艅sze auto.

Tomasz... za to w Superb si臋 nie psuje, nie ? :lol: :lol: :lol:

To jest takie pierdolenie o Szopenie. Ja powiem od siebie tylko tyle: w OIII RS mniej rzeczy zgrzypia艂o ni偶 w SIII. OIII lepiej trzyma艂a si臋 drogi ni偶 SIII. OIII by艂a w 艣rodku mniejsza ni偶 SIII i mi to nie przeszkadza艂o... minus OIII - brak silnika turbobenzyny z 4x4 DSG i moc膮 ~300PS :) teraz kupi艂bym chujowszego i brzydszego w 艣rodku Leona kombi 4x4, DSG, 300PS :) tak偶e gust jest jak chuj, ka偶dy ma sw贸j:) a o Oplu z艂ego s艂owa nie powiem, bo jak je藕dzi艂em egzemplarzami nie wyklepanymi z kosza na 艣mieci, albo przystanka to sprawowa艂y si臋 bez zarzutu 8-)

G贸ra

PostNapisane: 18 sie 2017, o 19:54 

Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2017, o 08:37
ja bra艂em pod uwag臋 auta z wy偶szej p贸艂ki, z tej samej i z ni偶szej. Priorytetem by艂y:
1. przestronno艣膰 przestrzeni dla pasa偶er贸w prz贸d / ty艂
2. wykonanie (zastosowane materia艂y, spasowanie)
3. silnik o pasuj膮cej mi charakterystyce (w miar臋 ekonomiczny, pozwalaj膮cy jecha膰 w trasie 200 km/h)
4. cena zakupu
5. wygl膮d zewn臋trzny
Punktem odniesienia by艂 SIII, kt贸ry mi si臋 podoba z wygl膮du i silnika 2.0TDi 150KM.
zakup w zasadzie planowa艂em od 2015 roku :)

jednym z wi臋kszych zaskocze艅 by艂 POPRZEDNI Kia Optima, kt贸ry w zasadzie przegrywa艂 z tylko silnikiem (w dieslu) i brakiem du偶ej klapy baga偶nika. Niestety po liftingu wygl膮da z zewn膮trz jeszcze ok, ale w 艣rodku lipa.

nie u艣miecha艂o mi si臋 te偶 p艂aci膰 2x wi臋cej za auto o podobnych cechach u偶ytkowych, a w rzeczywisto艣ci nie daj膮ce nic wi臋cej opr贸cz "presti偶u". Chc膮c nie chc膮c kupi艂em SIII, ale obecnie my艣l臋, 偶e OIII RS by艂aby lepszym wyborem z racjonalnych przes艂anek, cho膰 te偶 troch臋 skre艣la j膮 fakt przynale偶no艣ci do kompakt贸w. Jak kto艣 nie musi je藕dzi膰 segmentem D to warto naprawd臋 pomy艣le膰 2 razy...

G贸ra

PostNapisane: 18 sie 2017, o 21:50 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Jacek, z chujem si臋 mog臋 zgodzi膰, ale z oplem - musia艂e艣 mie膰 du偶o szcz臋艣cia ;)
Mieli艣my w firmie 20 insygni ( przelot to 60-100tkm w roku) i na bie偶膮co kilka sztuk sta艂o na serwisie) w 10 autach wypowiedzielismy leasing z racji awaryjno艣ci i przesiadka na OIII ( p贸ki co nic si臋 nie dzieje, a auta nie maj膮 lekko)
Dostali艣my ju偶 kilka poliftowych OIII RS, zobaczymy ile te s膮 warte.

Opel, nie do艣膰, 偶e nie jedzie ( mi臋dzy innymi wersje OPC) to w dodatku jest bardziej plastikowy ni偶 seat z ko艅ca stawki, kt贸ry potrafi osi膮gami i sztywno zestrojonym
zawieszeniem nadrobi膰 to.

Gdybym kula艂 si臋 wok贸艂 komina, nigdy nie spojrza艂bym na Superba bo to bujajacy si臋 gabaryt, ale z racji dalszych tras i dw贸jki dzieci, by艂em skazany na kombi z du偶ym bagaznikiem...

G贸ra

PostNapisane: 21 sie 2017, o 09:52 

Imi臋: 艁uki
Do艂膮czy艂(a): 28 cze 2017, o 16:25
JacekRS napisa艂(a):
Tom-Tdi napisa艂(a):
w OIII RS mniej rzeczy zgrzypia艂o ni偶 w SIII. OIII lepiej trzyma艂a si臋 drogi ni偶 SIII. OIII by艂a w 艣rodku mniejsza ni偶 SIII i mi to nie przeszkadza艂o... minus OIII - brak silnika turbobenzyny z 4x4 DSG i moc膮 ~300PS :)

+ 1
Te偶 takie mam wra偶enie po przesiadce z RSa do Superba.
WG mnie jeszcze fun z jazdy OIII RS wi臋kszy ni偶 w SIII...

G贸ra

PostNapisane: 21 sie 2017, o 11:07 

Imi臋: Alexyn
Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2017, o 12:18
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Tom-Tdi napisa艂(a):
Superb to klasa 艣rednia.

Wg mnie najabrdziej pasuje stwierdzenie "wy偶sza klasa 艣rednia" :-)

G贸ra

PostNapisane: 21 sie 2017, o 11:14 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Bez przegi臋膰, to tylko Skoda ;)

G贸ra

PostNapisane: 21 sie 2017, o 12:32 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Tom-tdi, obecnie, po sprzeda偶y mojego SII do chwili odbioru SIII, je偶d偶臋 12 letni膮 Vectr膮 C Elegance po lifcie z 1.8 16V pod mask膮. Jest to auto moich rodzic贸w, kt贸re kupili od mojego brata, kt贸ry kupi艂 je jako fabrycznie nowe w salonie i by艂o to jego auto s艂u偶bowe. Nie wiem dlaczego jest tyle krytycznych opinii o Oplu ale ani m贸j ojciec ani ja z艂ego s艂owa o tej Vectrze powiedzie膰 nie mo偶emy. OK. jak na obecne standardy jest mu艂owata bo 125 KM i 150 Nm to naprawd臋 niewiele w aucie klasy 艣redniej, Ale maj膮c 190 tys km nie ma z tym autem 偶adnych problem贸w. Wszystko dzia艂a nic si臋 nie psuje. Owszem plastiki - szczeg贸lnie centralny przedni pod艂okietnik troch臋 skrzypi膮, ale to auto ma przejechane 190 tys km!

Wracaj膮c za艣 do tematu w膮tku, o usterkach SIII i kupnie lub rezygnacji z kupna z tego powodu. Po pierwsze nie istnieje na rynku model auta kt贸ry nie ma usterek i si臋 nie psuje. Po drugie, jest takie powiedzenie "jak dbasz, tak masz" i jest ono bardzo m膮dre. Ani z OII ani z SII nie mia艂em absolutnie 偶adnych problem贸w. Ojciec z Vectr膮 te偶 ich nie ma. Po prostu je艣li nie grzebie si臋 w k贸艂ko przy aucie, trzyma okres贸w przegl膮d贸w i serwisuje na porz膮dnych cz臋艣ciach, to kupuj膮c nowe auto raczej nie b臋dzie si臋 mie膰 z nim powa偶nych problem贸w.

G贸ra

PostNapisane: 21 sie 2017, o 12:36 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
dobre s艂owo "raczej" ja przy przebiegu 30 ty艣 mam co艣 ze sprz臋g艂em/skrzyni膮. Jutro auto idzie do serwisu bo nie wiedza co i jak :lol:

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 49 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: