SIII gniazdo 13 pin

opa_pl
Posty: 20
Rejestracja: 2 paź 2016, o 17:57
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)

SIII gniazdo 13 pin

Post autor: opa_pl »

Witam szanowne grono,
Jako szczęśliwy posiadacz skody superb III z hakiem mam kilka pytań do lepiej znających temat.

Czy ktoś wie jakiej grubości kable są zamontowane w pinie nr 10 oraz 11? Chodzi mi o zasilanie lodówki w przyczepie kempingowej podczas jazdy. Obecnie system kuleje, lodówka nie pracuje i szukam przyczyny. Grzałka w lodówce sprawna ;)

Pozdrawiam
Uwe
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2017, o 18:25
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: SIII gniazdo 13 pin

Post autor: Uwe »

opa_pl pisze:Witam szanowne grono,
Jako szczęśliwy posiadacz skody superb III z hakiem mam kilka pytań do lepiej znających temat.

Czy ktoś wie jakiej grubości kable są zamontowane w pinie nr 10 oraz 11? Chodzi mi o zasilanie lodówki w przyczepie kempingowej podczas jazdy. Obecnie system kuleje, lodówka nie pracuje i szukam przyczyny. Grzałka w lodówce sprawna ;)

Pozdrawiam
Witaj, mam chyba identyczny model SIII i identyczny problem. Na ten moment się dowiedziałem w serwisie Skoda, że mój samochód nie ma w FABRYCZNYM haku doprowadzenia zasilania do pinu 10 i 11 :( Mało tego, powiedzieli mi, że fabrycznie nie przewidziano "dołożenie" zasilania tych pinów i na gwarancji nie mogę tego zrobić. Jest to bez sensu, bo jakbym montował hak np. "Westfalia" , który jest akceptowany przez Skodę, to bym mógł wybrać, czy chcę z wiązką do pinu 10+11 czy nie.
A tak nici z profesjonalnym podłączeniem lodówki w przyczepie :(. Na razie próbuję się dowiedzieć z serwisu jaki przekrój ma zasilanie pinu 9 oraz który z 4 bezpieczników, opisanych w instrukcji jako bezpieczniki gniazda haka, za co odpowiada (nr 22, 28, 28, 44).
Zatem już chyba wiesz, dlaczego Ci lodówka nie działa!
No i jestem ciekaw czy od czasu napisania posta na początku lipca są jakieś nowe doświadczenia/działania ???
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: SIII gniazdo 13 pin

Post autor: kamracik »

Weźcie to olejcie i dociągnijcie ten przewód, nie jest to zbytnio ciężkie, zważywszy, że u Enriego w temacie były bodajże zdjęcia wybebeszonego SIII o ile mnie pamięć nie myli, aczkolwiek i bez tego wyjść kablem ze skrzynki i pociągnąć to lewym progiem na tył auta nie jest sztuką.
ODPOWIEDZ