Brak pamięci ustawień fotela SIII

Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: Brak pamięci ustawień fotela SIII

Post autor: RybaDK »

Robiłem automatyczne nastawy pozycji granicznej przez OBD11 i u mnie nic to nie dało , serwis zaktualizował sterownik i od tamtej pory ze 2x wypadła mi pamięć , ale pomogło przejechanie fotela na max do przodu i do tylu . Wcześniej przed wizytą w serwisie miałem błąd nie wiarygodne wartości dla pozycji lędzwiowej.

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Brak pamięci ustawień fotela SIII

Post autor: Elninjo »

Hmmm u mnie działało... Nie pamiętam tylko czy wykonywałem jeszcze jakieś czynności poza resetem nastawów fotela...
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Brak pamięci ustawień fotela SIII

Post autor: jdef90 »

Ok, pamięć przywrócona, ale jednak było wgrywanie nowego sterownika oraz parametryzacja przez laptopa
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Brak pamięci ustawień fotela SIII

Post autor: jarkubiak »

No to chyba jakieś fluidy fotelowe bo i u mnie ostatnio padła pamięć. Błędów w kompie nie było. Przesunięcie do przodu i do tyłu=gong i możliwość kodowania. ALE - pojawiło się coś innego - o tyle o ile pamięć z przycisku a w zasadzie z dwóch (1 i 2 bo tylko dwóch użytkowników mam zakodowanych) działa bez problemu, o tyle przestawiając użytkownika z 1 na 2 nie przesuwa fotela - mimo że jest komunikat na ekranie. W drugą stronę czyli z 2 (ustawionej ręcznie) po przejściu w menu na 1 przestawia fotel... O CO KAMAN???? miał ktoś coś takiego?
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Brak pamięci ustawień fotela SIII

Post autor: j4r3k »

U mnie stało się to wczoraj (brak reakcji na przyciski pamięci oraz brak możliwości zapisu nowego). W OBD11 błąd "No basic settings". Uruchomiłem procedurę w module siedzenia kierowcy / Basic settings / Norming.

I tutaj UWAGA: przed uruchomieniem tego schować maksymalnie kolumnę kierownicy oraz ZAGŁÓWEK fotela.
Ja się o tym dzisiaj boleśnie przekonałem, nie wiedziałem dokładnie co ta procedura robi (wątek znalazłem teraz ;)) a jeżdżę z maks. wysuniętym zagłówkiem. Stoję sobie obok auta, procedura idzie, nagle słyszę jakieś trzaski - patrzę a tu zagłówek wpieprza mi się w osłonę przeciwsłoneczną na podsufitce :!: Nawet nie zdążyłem zareagować, aż pieprznął zatrzask w zagłówku, który się złożył.
Koniec końców pamieć fotela śmiga ale za to pokruszone lusterko w osłonie przeciwsłonecznej i zjebany zagłówek. Przycisk z jego boku już nie uruchamia zatrzasku i można zagłówkiem ruszać góra/dół jak się chce. W instrukcji znalazłem, że zagłówki z przodu nie są wyjmowalne.
Jest szansa żeby to jakoś naprawić?
daro
Posty: 518
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Brak pamięci ustawień fotela SIII

Post autor: daro »

Mogłeś robić ręcznie (jak tutaj opisane) a nie z ODB11 procedurą :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Brak pamięci ustawień fotela SIII

Post autor: Enriquez »

Zagłówek można wyjąć. Tuż pod tkaniną są miejsca gdzie należy nacisnąć wkrętakiem i się odblokuje.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Tomitt2
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2020, o 20:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190kmtysiac
Imię: Tomasz

Re: Brak pamięci ustawień fotela SIII

Post autor: Tomitt2 »

Witam. Proszę o pomoc. Nie mogę ustawić pamięci fotela kierowcy. Przeczytałem wasze podpowiedzi o resetowaniu ustawień siedzenia i nie mogę nawet tego wykonać nie mówiąc o tym że nie mogę zapisać ustawień. Od poprzedniego właściciela pojazdu dowiedziałem się że jest uszkodzony moduł siedzenia, dał mi nowy i po zmianie go nadal nic nie działa. W ustawieniach w menu radia też nie mogę nic zmienić w ustawieniach siedzenia. Proszę o podpowiedź co może być przyczyną że nie mogę noc z tym siedzeniem zrobic
Tomitt2
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2020, o 20:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190kmtysiac
Imię: Tomasz

Re: Brak pamięci ustawień fotela SIII

Post autor: Tomitt2 »

Ja wymieniłem moduł sterowania siedzenia i nadal nie mogę zapisać ustawień pamięci siedzenia. Manualnie mogę przesuwać siedzenie w każdej pozycji ale wogole nie reaguja przyciski set ani 1,2,3
Tomitt2
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2020, o 20:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190kmtysiac
Imię: Tomasz

Re: Brak pamięci ustawień fotela SIII

Post autor: Tomitt2 »

Super działa to forum dzięki za info z waszej strony 👍👍
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Brak pamięci ustawień fotela SIII

Post autor: Enriquez »

Według Ciebie lepiej pisać coś, byle pisać?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Tomitt2
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2020, o 20:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190kmtysiac
Imię: Tomasz

Re: Brak pamięci ustawień fotela SIII

Post autor: Tomitt2 »

Nie tylko mógłby ktos dać odpowiedź że nie wiadomo co to jest i patrzeć udać się do jakiegoś elektryka czy coś podobnego. Już znalazłem gościa i jestem z nim umówiony chodzi. Poza tym myślałem że są jacyś super magiku po tym co czytałem to niektórzy zjedli zęby. Ok. Dzięki pozdrowionka. Jak uda mi się usunąć usterkę to dam znac
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Brak pamięci ustawień fotela SIII

Post autor: Enriquez »

Zacząłbym od tego, co powie komputer. Czy jest komunikacja między sterownikiem a gatewayem.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Tomitt2
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2020, o 20:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190kmtysiac
Imię: Tomasz

Re: Brak pamięci ustawień fotela SIII

Post autor: Tomitt2 »

Elektryk już się podłączył komputerem i chciał zrobić kalibracje automatycznie siedzenie chodziło w każdej pozycji ale pomimo tego i tak nic więcej nie mógł zrobić. Jak powiedział niby jest uszkodzony któryś z czujników położenia i to przez to ale pytam bo zawsze jakieś podpowiedzi mogą być przydatne. A w końcu wybrałem się do eletryka
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Brak pamięci ustawień fotela SIII

Post autor: Enriquez »

Heh, wiesz co, to co najśmieszniejsze to tam nie ma żadnych czujników położenia. Kalibrację robi się po to, żeby na podstawie liczby obrotów silnika od krańcowego położenia ustawiać sobie pozycje na podstawie zapamiętanych wcześniej danych. Więc szukaj innego elektryka.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ