Działanie pedału hamulca przy dojeżdżaniu do przeszkody

Dylan
Posty: 41
Rejestracja: 12 lip 2018, o 14:15
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Działanie pedału hamulca przy dojeżdżaniu do przeszkody

Post autor: Dylan »

Od pewnego czasu zmieniła mi się praca pedału hamulca w momencie kiedy dojeżdżam do przeszkody (np. dojeżdżając w korku do poprzedzającego samochodu). Jak rozumiem w sytuacji gdy opóźniam hamowanie system samoczynnie podnosi ciśnienie w układzie hamulcowym zanim jeszcze nacisnę pedał hamulca. Skok pedału w pierwszej fazie stał się jakiś taki szarpany, mało płynny, dopiero po pokonaniu pierwszych paru centymetrów robi się normalnie. Przy zwykłym hamowaniu kiedy front assist nie wykrywa żadnej przeszkody praca pedału jest płynna. Jeżdżę tym samochodem trzy lata, wcześniej nigdy nie stwierdziłem takiego zachowania, w każdej sytuacji hamulec zachowywał się tak samo i przewidywalnie. Wymieniłem ostatnio płyn hamulcowy ale nic to nie zmieniło. Ktoś ma podobne spostrzeżenia?
ziom_pl
Posty: 63
Rejestracja: 2 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poznań, Nowy Tomyśl

Re: Działanie pedału hamulca przy dojeżdżaniu do przeszkody

Post autor: ziom_pl »

U mnie wygląda to tak, że jak front assist coś wykryje, to cały układ się "napina" wtedy hamulec jest bardzo płytki, delikatne naciśnięcie powoduje ostrzejsze hamowanie. W każdym innym przypadku pedał działa normalnie, delikatnie i o większym skoku.
Moja kura jest w manualu, ale wydaje mi się, że to nie ma większego znaczenia w tej sytuacji.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 347
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działanie pedału hamulca przy dojeżdżaniu do przeszkody

Post autor: caballero »

Potwierdzam to, co napisał ziom_pl.
U mnie to zachowuje się tak samo.

Zawsze możesz zmienić czułość Front Assist. Gdzieś to było w menu ustawień auta.
ODPOWIEDZ