Przednia szyba - "jakość"

Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: Camillinhio »

Takiego miał.Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: whity »

Ja myśle ze takiego

Obrazek
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: Łuki_ssuperb »

ooo przecie to pierwowzór KAmrata obecnego auta:) tylko poldek chyba troszke niżej stoi :lol:
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: kamracik »

A nie, bo pierwszy był taki:
Obrazek

A drugi taki:
Obrazek

Zazdrośniki :mrgreen:
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: Łuki_ssuperb »

za mały prześwit jak dla Ciebie
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: chudy »

Dlatego już zmienił ;)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: CLO27 »

Ja pierdziuuuuu co ty kamrat jako 5 latek prawko odebrałeś :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: boski »

Robertos pisze:Ale na serio, można się śmiać, ale nie wykluczone, że od jak oni nazywają tego człowieka w ASO - "mistrza", takie uzasadnienie nie wykluczone, że bym usłyszał.
Chłopie kup sobie środek usuwania zanieczyszczeń na szybach albo taki do polerowania szyb Ew magiczna gąbkę . Większość tych drobnych kropeczek które nazywasz uszkodzeniami to pewnie zanieczyszczenia po owadach których nie uda ci się usunąć bez specjalnych środków. U mnie było tak samo. Dałem do mojego detalilera i usunął mi to bez problemu
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: pmi »

Pytałem dzisiaj w Saint Gobain i powiedzieli że skoda nie ma innej specyfikacji materiału niż inne VAGi. W poprzednim samochodzie (peugeot 508) miałem szyby przednią i boczne dźwiękoszczelne. Miałem raz taką przygodę że mi w serwisie założyli odwrotnie wycieraczkę. w innym serwisie powiedzieli że to cud że się udało. Przez 2 deszczowe tygodnie tak mi porysowała przednią szybę że nadawała się tylko do wymiany. W nocy robiła sie na niej tęcza. W czasie wymiany 'fachowcy' z Jaan Autoglass zamontowali mi odwrotnie wycieraczki. Zauważyłem że coś jest nie tak jak tylko wyjechałem. Wróciłem i zaczeli mi wmawiać że coś mam z głową i pokazywali po znacznikach na szybie że wycieraczki sa dobrze ustawione. podejrzewałem że je zamienili a oni pukali się w głowę i mówili że wszystko sobie zaznaczają. Wyciągnąłem 250 (tyle miałem gotówki) i zaproponowałem zakład - zmienią wycieraczki i jak sie nie poprawi to biora kasę. W końcu gościowi odpuściłem ale dopiero jak pojechał i wyjął kasę w bankomatu
oazaman
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2017, o 09:15
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 241
Imię: Wojciech

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: oazaman »

U mnie jest identycznie.
"Na szczęście" trafił mnie ostatnio większy kamol - i niedługo będę szybę wymieniał.
Jeżdżę głównie autostradami z większymi prędkościami - szybę mam po przebiegu 69 000 km jakby "wypiaskowaną" .....
darcus
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2017, o 14:48
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: darcus »

Przednia szyba daremna. W SII była o niebo lepsza oraz miała pas przeciwsłoneczny u góry. Coraz gorzej.
Awatar użytkownika
seth
Posty: 241
Rejestracja: 4 lis 2015, o 16:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: seth »

Potwierdzam, po 20tys km są drobne uszkodzenia na przedniej szybie, jak mam być szczery to na masce i przedzie też dziesiątki odprysków. Wiadomo autostrada, prędkość itd. ale poprzednie 3 lata jeździłem zwykłym Sportagem i Kia miała chyba "twardszy" lakier i szybę bo ni chu-chu nie było czegoś takiego. Po 100km w Sportage szyba i macha wyglądały lepiej niż teraz w Superbie.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: sane »

seth pisze:Poprzednie 3 lata jeździłem zwykłym Sportagem i Kia miała chyba "twardszy" lakier i szybę bo ni chu-chu nie było czegoś takiego. Po 100km w Sportage szyba i macha wyglądały lepiej niż teraz w Superbie.
Miałem takie same spostrzeżenia w moim byłym samochodzie - Honda Accord po paru latach też praktycznie nie miała odprysków.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
RR
Posty: 30
Rejestracja: 14 maja 2017, o 10:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: RR »

również muszę wymienić czołową bo mnie meteoryt spod stara dojechał i pytanie mam co myślicie? Czy na oryginał wymieniać (saint gobain) czy może ktoś ma jakieś doświadczenia z innym producentem? w sensie że może trwalsza mniej podatna na odpryski?
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: pmi »

ja właśnie w środę dostałem kamieniem (dużym) i musiałem zmienić szybę. Leasing załatwił mi wymiane tego samego dnia w firmie specjalizującej sie w szybach (nie w ASO). Zmienili mi szybę na Saint Gobain ale bez logo Skody. Mówili że to szyba identyczna jak fabryczna i pokazywali mi jakieś oznaczenia które były takie same - jedynie brak logo.

Po wymianie jest prawie dobrze. Niestety zauważyłem że zdecydowanie gorzej działa działa line assist. Potrzebuje czasem z 30 sekund żeby 'złapał' linię a potem nie jest w stanie utrzymać samochodu na niej. Przed wymianą szyb y działał pewnie i szybko. Coś jest nie tak. Moja rada - mieniaj szybę w ASO. Myślę że teraz nie naprawią LA w ramach gwarancji. W moim przypadku to nie jest problem bo płacić będzie Leaseplan ale czasu szkoda.
ODPOWIEDZ