Przednia szyba - "jakość"

jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: jdef90 »

Robertos pisze:(...)
Ja uważam inaczej i być może nic nie ugram (nawet na pewno), ale swoje oczekiwania postaram się dosadnie wyrazić.
Gratuluję poczucia misji bądź własnej wartości.

Tak ogólnie aktualnie jedynym sposobem na lakier jest przeźroczysta folia zabezpieczająca. Kiedyś liderował http://www.xpel.com/ teraz nie wiem jak jest. Folię tę można w praktyce wrzucić też na lampy (choć to prawnie niedozwolone), a w motorsporcie stosuje się na przednią szybę (np. https://www.clearplex.com/collections/w ... protection choć są też inni producenci, nakleić to bez bąbelków jest ciężko ;) )
Robertos
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2017, o 10:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Robert

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: Robertos »

Wielkie dzięki za liczne odpowiedzi.

A co do poczucia "misji" - w moim rozumieniu: najgorsze to nic nie robić. Być może jak tylko ja zasygnalizuję problem, to oczywiście działań w przyszłości na lepszą jakość chociażby przedniej szyby nie wymuszę, ale jakby każdy komu się ta kwestia nie podoba zrobił to samo .... ;-)
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: jdef90 »

Ale tutaj to wiesz... za dużo jest ale... drogi mamy brudne, auta też jeżdżą z prędkościami znacznie wyższymi niż kiedyś... cudów nie ma. W naprawdę eksploatowanych samochodach przednia szyba traktowana jest prawie jak część zamienna... 150k km i wymiana.

a propos BMW, kiedyś widziałem rządówkę F01 niemiecką po 200k km na autotradach... szyba była wymieniona, przód przemalowany (BTW całkiem normalna sprawa przy kilkumiesięcznych autach z DasWeltAuto.de), reflektory do wymiany (praktycznie mleczne, choć Janusz co kupił planował spolerować...)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: whity »

150 to ona nie wytrzymie
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: orlik »

teraz patrząc na polskie rządowe to i 10 tysięcy :D
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: Elninjo »

Ja po raz drugi jestem na wymianie szyby po odprysku... Tym razem oberwałem czymś mikroskopijnym bo ślad w miejscu odprysku ma mniej niż łepek od szpilki... To pierwsze auto gdzie wymieniłem już dwa razy szybę przednią... W poprzednich samochodach zdarzało się, że "obrywałem" kamieniem ale śladu nie było a tu... nie wiem - pod jakimś dziwnym katem jest ta szyba, że tak zgarnia wszystko zamiast odbijać...
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: chudy »

Już była kiedyś taka teoria o szybie w SII. Ale ucichło. Może taki pech, że w nowych autach szyby padają jak muchy...
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: sane »

Ja kiedyś w Accordzie złapałem kamień spod TIRa, to pojechałem do Nordglassu i mi zalali żywicą i spolerowali. Przez 5 lat absolutnie nic się z tym nie działo...
Więc czasem nie trzeba wymieniać, wystarczy zakleić.

Teraz w SIII też już mam odprysk bo kamień z nieba spadł, ale wygląda tylko na powierzchowny ubytek, więc raczej nie będzie się z tego robił pajączek.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: bartekpion »

Szyby to tragedia. kumpel w O3 mówił, że porysował skrobaczką czołową, podczas skrobania. pomyślałem, że nie umie skrobać, do czasu aż zauważyłem co z moją kurą się dzieje - mam podrapaną szybę tylną. Jedyna możliwość jaką widzę, to podczas mycia niechcący wąż od myjki prześliznął się po niej... plastikowy wąż... strach włączyć wycieraczkę z jakimś brudem, bo przerysuje całą...
Dariomalol
Posty: 13
Rejestracja: 13 cze 2017, o 06:59
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Darek

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: Dariomalol »

Muszę przyznać że też już jestem po wymianie szyby. Nie zdawałem sobie sprawy ze ta szyba jest taka podatna na uszkodzenia.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: Elninjo »

sane pisze:Ja kiedyś w Accordzie złapałem kamień spod TIRa, to pojechałem do Nordglassu i mi zalali żywicą i spolerowali. Przez 5 lat absolutnie nic się z tym nie działo...
Więc czasem nie trzeba wymieniać, wystarczy zakleić.

Teraz w SIII też już mam odprysk bo kamień z nieba spadł, ale wygląda tylko na powierzchowny ubytek, więc raczej nie będzie się z tego robił pajączek.
Zgoda ale jak masz pęknięcie, które "idzie" codziennie po 2 cm to już pupa zbita... W pewnym momencie nawet dzieici podejrzewałem o rozbicie szyby bo wieczorem wjechalem do garażu i ok a rano przychodzę i 30 cm peknieta szyba... Żadna kawa ani szef tak nie podnosi ciśnienia...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Dariomalol
Posty: 13
Rejestracja: 13 cze 2017, o 06:59
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Darek

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: Dariomalol »

Wiesz co moze byc problemem? Np zmiana temperatury czasami niebezpieczna sprawa może być zostawienie czegoś zablisko za szyba na słońcu co powoduje miejscową nagżenie szyby no i do nieszczęścia bardzo bliska droga.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: Elninjo »

Zgoda ale to dotyczy wszystkich aut a nie tylko Skody...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Dariomalol
Posty: 13
Rejestracja: 13 cze 2017, o 06:59
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Darek

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: Dariomalol »

Jak najbardziej. Osobiście mam doświadczenie ze względu na to ze jestem szklarzem i znam tłumaczenie firm ubezpieczeniowych.
Robertos
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2017, o 10:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Robert

Re: Przednia szyba - "jakość"

Post autor: Robertos »

Prawda jest taka, że jest to przednia szyba, także jeden z elementów najbardziej narażonych na czynniki zewnętrzne, a do tego mający w konsekwencji też wpływ na bezpieczeństwo. Także jak widzę po 10tyś całą szybę w drobnych uszkodzeniach i do tego porysowaną od wycieraczek (dodam oryginalnych) to wydaje mi się, że coś tu jest niezgodne ze sztuką.
ODPOWIEDZ