Front assist

pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Front assist

Post autor: pmi »

Sprawdzałem OBD11 i mam błąd C110300 (Układ regulacji odstępu od poprzednika - Przestawiony). Nie da sie tego niestety usunąć.
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: Front assist

Post autor: qrwde »

Czy da się zeskanować błędy chińskim ELM327? U mnie niby znów działa ale wydaje mi się ze nie do końca tak jak powinien.
Obrazek
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Front assist

Post autor: marasmus007 »

pmi, wczoraj wróciłem z wakacji i podczas jazdy na prostym odcinku drogi bez żadnych aut przede mną oraz z przeciwka wywaliło to samo , w środę mam umówiony serwis, czy u Ciebie usunięto usterkę ?
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Front assist

Post autor: pmi »

Część, właśnei dzisiaj byłem w serwisie. Zrobili kalibrację i wszystko działa. Na razie
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Front assist

Post autor: marasmus007 »

OK, dzięki za informacje.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Front assist

Post autor: marasmus007 »

Koledzy pytanie mam następujące , wczoraj odstawiłem auto na nie działający Front Assist do ASO, auto stało pół dnia w warsztacie , po czym dowiedziałem się że wsyzstko elektrycznie jest w porządku natomiast Front Assist nadal nie działa i działać nie będzie do póki nie zrobią geometrii auta. Wiec pytam a co ma za zwiazek geometria z Front Assist ?? No, że jak wjechałem w dziurę to się mogło przestawić i wówczas to sie rozjeżdza.
I teraz pytanie , czy to na prawde jest tak że Front assist ma związek z geometrią i jest takie wyczulone na niewielkie przestawienia ?? Nie przypominam sobie abym zaliczył jakąś większą dziurę lub coś podobnego, a błąd Front Assist wywaliło mi na prostym odcinku drogi równej jak stół nie będąc w zasięgu auta przede mną oraz z przeciwka. Odnoszę wrażenie że ładują mnie w balona , bo za geometrie chcą skasować, a nie zrobić na gwaracji gdyż niby było to wywołane moim działaniem. A co jak auto wyszło z fabryki z rozjechaną geometrią ??
Czy macie może jakieś teorie na ten temat ? Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Front assist

Post autor: kamracik »

Enri parę razy już pisał, że sam radar jest bardzo wrażliwy na uderzenia, więc może na tyle dobrze przyziemiłeś, że coś w nim się przestawiło. Osobiście nie wiem jak jest zbudowany i co tam się przestawia.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Front assist

Post autor: marasmus007 »

kamracik, OK, rozumiem jest czuły i może się przestawić ,ale jaki to ma związek z geometrią auta ?? Wczoraj właśnie mieli usunąć usterkę poprzez sprawdzenie i ewentualną ponowną kalibracje co im sie nie udało, więc chcą się zabrać za geometrię auta. Rozumiem, że są sprawy w których jestem lamerem ale jakoś jedno z drugim mi po prostu nie pasuje.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Front assist

Post autor: kamracik »

Nie wiem jaka elektronika tam siedzi i jaka jest zasada działania więc ciężko jednoznacznie na to odpowiedzieć. Być może po prostu w środku jest jakieś żyro, które jest wrażliwe na sposób w jaki auto jest prowadzone nachylenia, chust wie. Głupich rozwiązań nie brakuje.

Najbardziej jednak prawdopodobne, że po prostu nie potrafią tego skalibrować i strzelają na ślepo w potencjalne przyczyny.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Front assist

Post autor: marasmus007 »

kamracik pisze:Najbardziej jednak prawdopodobne, że po prostu nie potrafią tego skalibrować i strzelają na ślepo w potencjalne przyczyny.

To jest wydaje się być słuszna uwaga
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Front assist

Post autor: jdef90 »

Mam radar w aucie z 2003 roku i nigdy z nim nie było problemów (od zawsze w mojej rodzinie). Funkcje niemal te same co w skodzie, niżej umieszczony... mi to po prostu wygląda na jakąś randomową usterkę... mi przez chwilę lane assist zniknął, dcc, lusterkovprawe raz się opuszcza raz nie... wydaje mi się że tutaj jest raczej problem z oprogramowaniem i integracją całości...
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Front assist

Post autor: marcin wroclaw »

A w subaru radary są w kabinie obok lusterka i jak się patrzy z przodu to wygląda jak jakiś noktowizjer :) są w sumie 3 obiektywy + czujnik wycieraczek + czujnik lusterka fotochromatycznego
Podobno nic się z tym nie dzieje. Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Front assist

Post autor: JacekRS »

marcin wroclaw pisze:A w subaru radary są w kabinie obok lusterka i jak się patrzy z przodu to wygląda jak jakiś noktowizjer :) są w sumie 3 obiektywy + czujnik wycieraczek + czujnik lusterka fotochromatycznego
Podobno nic się z tym nie dzieje. Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
No widzisz, a w "rodzinie VW/Audi etc" jak jedno wymyślą w miarę racjonalnie (czujniki ciśnienia), to drugie zwalą po całości.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Front assist

Post autor: Enriquez »

Geometria musi być ok do radaru. To się robi na jednej maszynie. Jak jechałeś prosto z krzywą kierownicą to prawdopodobnie nie spodobało się to elektronice i po temacie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Front assist

Post autor: marasmus007 »

OK , dzięki za informacje w środę jade ponownie.
ODPOWIEDZ