Podskakujące koła przy gwałtownym ruszaniu.

Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Podskakujące koła przy gwałtownym ruszaniu.

Post autor: CLO27 »

Nom pod 180 wychodzi spokojnie :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Foton

Re: Podskakujące koła przy gwałtownym ruszaniu.

Post autor: Foton »

marcin wroclaw pisze:
boski pisze:Wiesz jakoś w audi a3 1.4 140 KM czy 1.8 180km ten problem nie występuje ;). Mimo ze jest seryjny zawias



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W a3 1,2tsi 2011r mojej mamy, jak depne mocnjej to tez jest zajaczkowanie... Nie chodzi o kwestię odpowiedniego operowania gazem, bo to potrafie, bo jestem wytrawnym kierowcą;)
W moim przypadku raczej mnie irytuje, ze w niektórych warunkach silnik ma zapas mocy, ale nie mozna jej w pelni wykorzystać( a mam mocarne 1,8tsi, ale na oko to fabryka dala mi kilkadziesiąt dodatkowych koni) bo jest to przednia oska i tyle:(
Marcin bo mapa fabrycznie jest beznadziejna...na jedynce przeladowanie i szarpnieecia...
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podskakujące koła przy gwałtownym ruszaniu.

Post autor: marcin wroclaw »

Ale to masz na mysli tdi... Bo u nas w 1,8 nie jest tak najgorzej
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podskakujące koła przy gwałtownym ruszaniu.

Post autor: sane »

boski pisze:Wiesz jakoś w audi a3 1.4 140 KM czy 1.8 180km ten problem nie występuje ;). Mimo ze jest seryjny zawias
Dociśnij mocniej gaz to zobaczysz... Poza tym w TDI jest to znacznie bardziej odczuwalne. Szczerze mówiąc nie znam auta z napędem na jedną ośkę, które tak nie robi, a choćby w ostatnim miesiącu jeździłem 4 różnymi autami "Premium".
Milus pisze:Przecież szkoda ma ujowe zawieszenie i dobitnie to widać przy większych prędkościach jak jest problem utrzymać auto na drodze.
U mnie nie występuje taki problem na szczęście :) Ale ja mam 1.8 i zawias Sportline. Prędkości autostradowe jak po szynach, górskie drogi jak po szynach :mrgreen:
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Podskakujące koła przy gwałtownym ruszaniu.

Post autor: CLO27 »

w słabej 60 konnej benzynie tak zrobiłem dziś :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Foton

Re: Podskakujące koła przy gwałtownym ruszaniu.

Post autor: Foton »

marcin wroclaw pisze:Ale to masz na mysli tdi... Bo u nas w 1,8 nie jest tak najgorzej
Mam na mysli nasze tsi... ja nie dosc ze nie umiem jezdzic ro jeszcze nigdy nie ruszylem plynnie wczesniej:)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podskakujące koła przy gwałtownym ruszaniu.

Post autor: marcin wroclaw »

Jak byś ruszal kal Ci mówiłem z jedynki , a nke z trójki na polsprzegle to by bylo gites;)
Marcin
Obrazek
Foton

Re: Podskakujące koła przy gwałtownym ruszaniu.

Post autor: Foton »

:)))

Przy okazji..właśnie podczas tej pieknej deszczowej pogody ruszylem prawie z gazem w deche (obok stal Talisman:) ) i zadnego nawet delikatnego poslizgu.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Podskakujące koła przy gwałtownym ruszaniu.

Post autor: boski »

sane pisze:
boski pisze:Wiesz jakoś w audi a3 1.4 140 KM czy 1.8 180km ten problem nie występuje ;). Mimo ze jest seryjny zawias
Dociśnij mocniej gaz to zobaczysz... Poza tym w TDI jest to znacznie bardziej odczuwalne. Szczerze mówiąc nie znam auta z napędem na jedną ośkę, które tak nie robi, a choćby w ostatnim miesiącu jeździłem 4 różnymi autami "Premium".
Milus pisze:Przecież szkoda ma ujowe zawieszenie i dobitnie to widać przy większych prędkościach jak jest problem utrzymać auto na drodze.
U mnie nie występuje taki problem na szczęście :) Ale ja mam 1.8 i zawias Sportline. Prędkości autostradowe jak po szynach, górskie drogi jak po szynach :mrgreen:
Dociskałem nie raz i jakoś w audi tak się nie działo. W superbie robi się dość często czym wprowadzam w stan wku..... małżonkę. Oczywiście ku mojej radości ;)
Premium i przód napęd się wyklucza :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Podskakujące koła przy gwałtownym ruszaniu.

Post autor: piramida »

Macie kurwa problemy, 4x4 też potrafi podskoczyć a co dopiero FWD... Niektóre pytania tutaj zadawane kojarzą mi się z gimbazą a nie dorosłymi ludźmi. :roll:
bjeroo
Posty: 12
Rejestracja: 12 kwie 2017, o 08:18
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Bartosz

Re: Podskakujące koła przy gwałtownym ruszaniu.

Post autor: bjeroo »

Ja mam 220KM 2.0 tsi i skacze jak głupi. Jak mokro to masakra. Różne auta miałem ale czegoś takiego nie doświadczyłem, lancz kontrol na mokrym to wogogl odpada. Zawiecha słabo dograna moim zdaniem. A chce zrobić na ponad 300. Nie wiem co będzie :/ :)

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Podskakujące koła przy gwałtownym ruszaniu.

Post autor: roman_szpadel »

Mnie ten łoskot przy ruszaniu też wkurza, na 18tkach. Najczęściej przy ruszaniu w mieście przy poprzecznych szczelinach, tory, dylatacje mostów i wiaduktów. W żadnym aucie tego nie doświadczyłem wcześniej. Fakt, jeździłem słabszymi autami, ale różne dwulitrowe turbodiesle 136-150KM (focus, mondeo, mazda6) nigdy mi tak nie skakały.

Na szczęście na równej nawierzchni łomot zawieszenia zdarza się rzadziej.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
pozdrawiam,
roman_szpadel
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Podskakujące koła przy gwałtownym ruszaniu.

Post autor: Sebastian_M26 »

Nie ma sensu ruszania z rezonansem zawieszenia, bez tego efektu (wył. esp+obserwacja obr/pedała) osiągniemy dużo szybciej 150kmh w mieście.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podskakujące koła przy gwałtownym ruszaniu.

Post autor: marcin wroclaw »

Gdyż się śpieszę i jest mokro, idę do samochodu i odjade z rezonansem zawieszenia ;)
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podskakujące koła przy gwałtownym ruszaniu.

Post autor: sane »

boski pisze:Dociskałem nie raz i jakoś w audi tak się nie działo. W superbie robi się dość często czym wprowadzam w stan wku..... małżonkę. Oczywiście ku mojej radości ;)
Daj mi to Audi to zobaczysz jak potrafi godzinę w miejscu stać z podskakującym przodem na mokrej nawierzchni 8-)
Prędzej korba bokiem pójdzie niż ruszy jak go dorwę :D

Poza tym zarówno A3 jak i Superb są na MQB budowane, więc konstrukcje zawieszenia są bardzo zbliżone.
boski pisze:Premium i przód napęd się wyklucza :)
;)
RWD to też ośka... w Jaguarze czy BMW bez 4x4 koła buksują, a dupą miotą po dwóch pasach jak się za mocno gaz wciśnie...
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
ODPOWIEDZ