Szarpanie DSG dq250

wolver
Posty: 32
Rejestracja: 16 sie 2016, o 18:49
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Szarpanie DSG dq250

Post autor: wolver »

Zaobserwował ktoś szarpnięcia przy zmiannie biegu z 3 na 2 przy zatrzymywaniu się (delikatnym) jak samochód sam zrzuca biegi? Przy ostrym jeżdżeniu jest ok, ale przy np powolnym dojeżdżaniu do skrzyżowania,gdy z powodu coraz niższych obrotów auto zmienia bieg z 3 na 2 to czasami czuć mocne szarpnięcie (nie zawsze może z 3-4 razy w ciągu dnia). Wydaje mi się że występuje tylko w trybie ECO ale pewnosci nie mam, jeszcze sprawdzam.
Też tak macie?
(Przebieg 6000 km)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Szarpanie DSG dq250

Post autor: piramida »

Moja czasami szarpnie ale przy przepięciu z 1 na 2 jak idę pełnym ogniem lub jak przyspieszam i gaz mam tak na 1/2, jak jadę spokojnie to skrzynia działa płynnie z tym że u mnie skrzynia przyjmuje na klatę ponad 560Nm. Generalnie zauważyłem że najgorzej dla skrzyni jest wtedy gdy wydaję się że na danym biegu powinien jeszcze kręcić się wyżej a nagle już wrzuca kolejny bieg, wtedy dochodzi do największych obciążeń i szarpnięć.
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Szarpanie DSG dq250

Post autor: Doniec »

Czytalem, że generalnie DSG tak mają, przy czym u mnie to nie tyle szarpnięcia co takie jakby Hmm... przyhamowania(?)

Edit: chodzi mi o zwalnianie, np. dojeżdżanie do świateł, przy przyspieszaniu nie mam szarpnięć.

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2017, o 19:08 przez Doniec, łącznie zmieniany 1 raz.
roddii
Posty: 8
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 13:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Robert

Re: Szarpanie DSG dq250

Post autor: roddii »

Witam, mam podobny problem z jedynki na dwójkę jest porządne szarpnięcie ( ruszanie noga z hamulca i gaz ), ale jak sam z automatu samochód ruszy ten problem nie występuje, na kolejnych biegach jest cacy.
Jestem umówiony po świętach w ASO zobaczymy co powiedzą na ten temat, bo wcześniejsza wizyta - nastawa - soft. Nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Szarpanie DSG dq250

Post autor: piramida »

Szarpie z procedury bo za duże obroty, ja mam jedną z procedur ustawioną na 3000 bez wyłączania kontroli trakcji i startuje idealnie, nic nie szarpie a wystarczy wyłączyć kontrole, wystartować z 4000 to potrafi szarpnąć ale nie za każdym razem
roddii
Posty: 8
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 13:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Robert

Re: Szarpanie DSG dq250

Post autor: roddii »

Nie bardzo chciałbym to lub tamto wyłączać. Chciałbym aby działało jak należy :) podobno mechatronika. Według papierków olej w skrzyni wymieniany jak należy. Boję się wymiany skrzyni!!! Ale do kowala nie oddam po doświadczeniami z poprzednim samochodem.

Dodam że problem jest uciążliwy przy podjeździe pod górkę potrafi nawet cofnąć wyjazd z garażu podziemnego, jak by nie mógł się zdecydować co wrzucić.
wolver
Posty: 32
Rejestracja: 16 sie 2016, o 18:49
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Szarpanie DSG dq250

Post autor: wolver »

Rzeczywiscie to szarpanie można opisać jako przychamowanie.
dzoker
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2017, o 14:51
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Szarpanie DSG dq250

Post autor: dzoker »

U mnie w SII FL jest dokładnie tak samo. Szczególnie właśnie z 3->2.
Wcześniej nie jeździłem automatem więc nie mam porównania ale widzę, że nie jestem sam :)
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Szarpanie DSG dq250

Post autor: Rolnik »

wolver pisze:Zaobserwował ktoś szarpnięcia przy zmiannie biegu z 3 na 2 przy zatrzymywaniu się (delikatnym) jak samochód sam zrzuca biegi? Przy ostrym jeżdżeniu jest ok, ale przy np powolnym dojeżdżaniu do skrzyżowania,gdy z powodu coraz niższych obrotów auto zmienia bieg z 3 na 2 to czasami czuć mocne szarpnięcie (nie zawsze może z 3-4 razy w ciągu dnia). Wydaje mi się że występuje tylko w trybie ECO ale pewnosci nie mam, jeszcze sprawdzam.
Też tak macie?
(Przebieg 6000 km)
Ja tak mam. W każdym trybie. Auto ma 30000 przebiegu. W ubiegłym tygodniu postawione na serwis. Wgrany nowy soft i podobno ma być lepiej. Wydaje mi się, że nic to nie dało. Dzieje się to tylko w chwili jak auto samo zredukuje z 3 na 2. Jest stuk i delikatne szarpnięcie i dopiero auto jedzie. Jest to prawie nie zauważalne a jednak da się to wyczuć. Mam wrażenie, że było tak od nowości. Byłem na to w serwisie przy przebiegu 11000 ale odpowiedz była: Tak ma być, jak się rozsypie to będziemy działać. Przy ostatniej wizycie auto stało dwa dni na serwisie bo niby soft z Poznania i diagnostyka online... Ściema jakaś ale nie potrafię się określić czy jest lepiej czy nie.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Szarpanie DSG dq250

Post autor: szms »

Rolnik pisze:Tak ma być, jak się rozsypie to będziemy działać.
jak się rozsypie to będzie po gwarancji i powiedzą, że trzeba było działać :lol:
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Szarpanie DSG dq250

Post autor: Rolnik »

Po prostu zawracaj im dupe, ja z Octavią jeżdże co jakiś czas i truję dupę - mówią, jest ok, ale ja jadę, żeby mieć podkładkę dla Skody po gwarancji - skoro jeździłem tyle razy to faktycznie coś było nie tak, a posypwało się np. 10 kkm po gwarancji.


Choć musze przyznać rację, że ku...wa jak do nich jade to faktycznie wszystko chodzi i nie czuć tego, co opisujesz... :lol:

Ja tego nie mam zawsze, ja mam to w jakiś specyficznych warunkach, nie wiem od czego to zależy...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Szarpanie DSG dq250

Post autor: szms »

Rolnik pisze:Po prostu zawracaj im dupe, ja z Octavią jeżdże co jakiś czas i truję dupę - mówią, jest ok, ale ja jadę, żeby mieć podkładkę dla Skody po gwarancji - skoro jeździłem tyle razy to faktycznie coś było nie tak, a posypwało się np. 10 kkm po gwarancji.


Choć musze przyznać rację, że ku...wa jak do nich jade to faktycznie wszystko chodzi i nie czuć tego, co opisujesz... :lol:

Ja tego nie mam zawsze, ja mam to w jakiś specyficznych warunkach, nie wiem od czego to zależy...
Rolnik SORRY...

zamiast cytuj, kliknęło mi się widocznie edytuj... jak mod.
SOrki :roll: :lol:
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Szarpanie DSG dq250

Post autor: Rolnik »

szms pisze:[

Rolnik SORRY...

zamiast cytuj, kliknęło mi się widocznie edytuj... jak mod.
SOrki :roll: :lol:
Za co ty moda dostałeś? Ludzki Pan czy co? :)
Nie mam czasu i chęci do niech stale jeździć. Poczekam na forum. Jak będzie więcej takich przypadków to może coś z tym zrobią.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Szarpanie DSG dq250

Post autor: piramida »

Rolnik, wymień olej w skrzyni, poprawi się ;-)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szarpanie DSG dq250

Post autor: Camillinhio »

Ja u siebie w trybie sport to słyszę / czuję najbardziej. Przy dojeżdżaniu, kiedy auto samo zrzuca biegi. Trochę mnie to irytuje, niedługo serwis, zobaczymy co powiedzą.
Obrazek
ODPOWIEDZ