Akcja serwisowa 64e3 - listwy ozdobne szyb

Awatar użytkownika
broniek
Posty: 280
Rejestracja: 29 lut 2016, o 20:51
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Re: Akcja serwisowa 64e3 - listwy ozdobne szyb

Post autor: broniek »

BUSINESS GREY LF7M
S3 Kogut à la SportLine 280 viewtopic.php?f=18&t=11178
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Akcja serwisowa 64e3 - listwy ozdobne szyb

Post autor: orlik »

Właśnie pytam o dokładny numer lakieru.
Tą naklejkę co mi wysłałeś gdzie mogę szukać w Superbie, bo w niej jest podpisany numer lakieru...
Ja mam takie coś w książce samochodu ale nie wiem jak tu lakier odczytać :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akcja serwisowa 64e3 - listwy ozdobne szyb

Post autor: Łuki_ssuperb »

już kolega Ci napisal LF7M, a jezeli chodzi o nakjlejke to pewnie szukaj jej w okolicach koła zapasowego
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Akcja serwisowa 64e3 - listwy ozdobne szyb

Post autor: orlik »

Ok, dzięki wielkie za pomoc.
Właśnie o ten numer mi chodziło. To jadę kupić i lecę na warsztat.
Dostałem drzwiami na parkingu, jest wgniotka i mały ubytek lakieru na drzwiach.
Znalazłem punkt, w którym robią cuda z takimi pierdołami i powiedzieli, że obędzie się bez lakierowania całych drzwi, tylko mam sobie kupić ten lakier i do nich wrócić.
Swoją drogą z doświadczenia odradzali mi kupić w salonie skody, tylko doradzili polski z arasystem.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Akcja serwisowa 64e3 - listwy ozdobne szyb

Post autor: kamracik »

Pierwsze słyszę, raczej czytałem o zaprawkach z ASO, ale zobaczymy. Podziel się opiniami, bo ja pierwszy raz o tym słyszę.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Akcja serwisowa 64e3 - listwy ozdobne szyb

Post autor: Camillinhio »

Zaprawki robią w każdym porzadnym sklepie z lakierami. Wystarczy im kod prpducenta. Czasami jeszcze badanie koloru maszynką dla potwierdzenia, 10 minut czekania i można pędzlować ubytki ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Akcja serwisowa 64e3 - listwy ozdobne szyb

Post autor: orlik »

Sprawa wygląda tak:
arasystem robi takie zaprawki w opakowaniach jak do paznokci:
Obrazek
Koszt w sklepach z częściami do samochodów ok. 15zł, w internecie taniej, ale dochodzi przesyłka.
Do nowych aut (nawet tych z 2015) lakiery zaprawkowe są ciężko dostępne i tak w moim przypadku takiej zaprawki nie idzie kupić - BUSINESS GREY LF7M.
Rozmawiałem dzisiaj z właścicielem arasystem i powiedział, że już ma piąte zapytanie o ten kolor, więc jak podjadę samochodem to w 15 minut go dorobią i będzie w ofercie. Jako, że nie po drodze mam do Katowic, umówiliśmy się, że wysyłam kurierem zaślepkę ze zderzaka i w ciągu tygodnia odeślą mi na ich koszt z powrotem z nowym lakierem (w związku z tym, że lakier wprowadzą do sprzedaży dadzą mi w ramach promocji za darmo - także szacun w ich kierunku).
Nie zostały mi polecone w kilku miejscach zaprawki z ASO - w przypadku mojego koloru ponoć odcień wychodzi ciemniejszy niż jest na aucie, cena jest również wyższa oraz jakość gorsza.

Wracając do mojej usterki:
Obrazek
Obrazek

Dostałem drzwiami, blacha została wgnieciona (jak po gradzie, nie widać tego na zdjęciu, bo nie robiłem go pod kątem) i lakier uszkodzony. Nawet w nocy rzucało się w oczy odgniecenie.

Pierwszy krok jaki został zrobiony to:
Wyciągniecie wgniecenia - zrobili to rewelacyjnie blacha jest prosta jak nowa, cena również do zaakceptowania - na priv z całym sercem mogę polecić ten zakład w Rzeszowie.
Drugi krok:
Wysyłam dzisiaj zaślepkę i jak dostanę lakier w pędzelku to zostanie on nałożony w to miejsce i wypolerowany.

ASO stwierdziło, że usterka jest nie do usunięcia! Pozostaje lakierowanie całych drzwi albo życie z tą wgniotką i zdartym lakierem! Oczywiście ze względów finansowych i w razie dalszej odsprzedaży nie chciałem lakierować drzwi, żyć z wgniotką też nie, bo rzucało się to w oczy.

Wydaje mi się, że po tej przygodzie nie będzie śladu, a więc kamień z serca. Dam znać jak już będzie po wszystkim.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Akcja serwisowa 64e3 - listwy ozdobne szyb

Post autor: orlik »

Camillinhio byłem dzisiaj w 6 sklepach i rozkładali tylko ręce. Znalazłem zakład, który miesza takie kolory (między innymi nawet dla ASO) - ale:
- zaprawki są robione pod malowanie pistoletem i nie do końca kolor może zatrybić z oryginalnym malując pędzelkiem.
- musiałbym dodatkowo położyć lakier bezbarwny
- cena ok. 50zł :o
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Akcja serwisowa 64e3 - listwy ozdobne szyb

Post autor: kamracik »

Ty drzwiami dostałeś? Przecież to wygląda jakbyś ktoś jakimiś wrotami do stodoły przypierdzielił :roll:
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Akcja serwisowa 64e3 - listwy ozdobne szyb

Post autor: boski »

Wystarczy podjechać do jakiegoś Feuverta i po kodzie ci dobiorą lakier na zaprawkę
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Akcja serwisowa 64e3 - listwy ozdobne szyb

Post autor: orlik »

boski pisze:Wystarczy podjechać do jakiegoś Feuverta i po kodzie ci dobiorą lakier na zaprawkę
Kuźwa czytaj ze zrozumieniem please. Jestem z Rzeszowa najbliżej do Feuverta mam w Krakowie.
Byłem w lokalnej sieciówce SZIK - nie są w stanie dobrać - bo producenci nie mają tego koloru w ofercie - dlatego dogadałem sie z producentem i będzie zrobiony ten lakier.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Akcja serwisowa 64e3 - listwy ozdobne szyb

Post autor: boski »

orlik pisze:
boski pisze:Wystarczy podjechać do jakiegoś Feuverta i po kodzie ci dobiorą lakier na zaprawkę
Kuźwa czytaj ze zrozumieniem please. Jestem z Rzeszowa najbliżej do Feuverta mam w Krakowie.
Byłem w lokalnej sieciówce SZIK - nie są w stanie dobrać - bo producenci nie mają tego koloru w ofercie - dlatego dogadałem sie z producentem i będzie zrobiony ten lakier.
co się tak kolego denerwujesz, myślałem że Feu vert jest i u was
Kiedyś będąc w RZ z Zilaksie kupowałem zaprawkę , mieli od ręki
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Akcja serwisowa 64e3 - listwy ozdobne szyb

Post autor: orlik »

kamracik pisze:Ty drzwiami dostałeś? Przecież to wygląda jakbyś ktoś jakimiś wrotami do stodoły przypierdzielił :roll:
Kamracik, żeby było śmieszniej to sam sobie przywaliłem( a nawet przypierdo*****) drzwiami kolegi A6.
Zrobiliśmy wódkę i sprawdzaliśmy w którym aucie jest więcej miejsca z tyłu, przy luźnym wychodzeniu jego drzwi zatrzymały się na moich :evil:
Wnioski wyciągnięte:
- w Superbie jest więcej miejsca
- nie wysiadać w takim stanie z auta :lol:
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Akcja serwisowa 64e3 - listwy ozdobne szyb

Post autor: orlik »

boski, bo kurna tak chciałem kupić, dlatego prosiłem wcześniej o kod lakieru na forum.
Zaprawek w sklepach z częściami jest gotowych od groma, ale niestety nie do wszystkich nowych aut - nawet z 2015 to jeszcze dla producentów nowość.
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2017, o 16:36 przez orlik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Akcja serwisowa 64e3 - listwy ozdobne szyb

Post autor: kamracik »

orlik pisze:
kamracik pisze:Ty drzwiami dostałeś? Przecież to wygląda jakbyś ktoś jakimiś wrotami do stodoły przypierdzielił :roll:
Kamracik, żeby było śmieszniej to sam sobie przywaliłem( a nawet przypierdo*****) drzwiami kolegi A6.
Zrobiliśmy wódkę i sprawdzaliśmy w którym aucie jest więcej miejsca z tyłu, przy luźnym wychodzeniu jego drzwi zatrzymały się na moich :evil:
Wnioski wyciągnięte:
- w Superbie jest więcej miejsca
- nie wysiadać w takim stanie z auta :lol:
:lol:

Ale miałbym wkurwa :mrgreen:
ODPOWIEDZ