Olej - dobrze się zaczęło :(

rafik11
Posty: 39
Rejestracja: 15 lip 2011, o 15:25
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: lublin

Re: Olej - dobrze się zaczęło :(

Post autor: rafik11 »

co prawda nie w temacie tego postu, ale jak mnie pytacie to opowiem. Talisman:
1 Jak jest temperatura na zewnątrz ok 4 stopni i mniej zaczyna się stukanie w przednim zawieszeniu reanult nie wie co to może być usterka dość powszechna. Dalej jak jest zimno i dodatkowo drogi są posypywane czy to solą czy piaskiem w każdym razie jest brudno na drodze przestaje działać karta do otwierania samochodu tzn. podchodzi się do samochodu i nic a właściwie tylko lusterka się rozkładają a drzwi pozostają zamknięte i trzeba otworzyć drzwi z pilota/karty a tam niestety nie są guziki dość dobrze "namacalnie " oznaczone i w nocy jest problem.
2 Zawiesza się nawigacja tzn. czasami gaśnie ekran ale radio dalej działa i głos jest albo przestaje działać powiadamianie o fotoradarach.
3 Czasami elektryczny hamulec przytrzymuje samochód.
4 Klimatyzacja w zimie przy minus 12 stopniach wieje letnim powietrzem a ustawione miała na 26 stopni a w lecie znowu przy plus 28 na zewnątrz i ustawionych 21 w aucie wieje też letnim zamiast zimnym.
5 Wycieraczka przednia od strony kierowcy zostawia tak ok 10 cm od słupka A nie wytartej szyby i tworzy się dość duże martwe pole w polu widzenia kierowcy.
6 Zawieszenie przednie nerwowo reaguje na drobne wybrzuszenia na jezdni, szczególnie na takie pozostałośći po lecie jak ciężki samochod jedzie a jest asfalt gorący i pozostaje taka bruzda i jak najedzie się na takie coś to samochód na sekundę tracie tor jazdy. 7 Podłokietnik w drzwiach przednich ma szerokość 4,5-5cm i jak jadę to po parudziesięciu kilometrach boli łokieć bo akurat leży na rancie tego podłokietnika, w superbie mierzyłem i jest lepiej bo jest ok 6-6,5 cm(kia optima ma 7 cm).
8 Ogrzewanie tylnej szyby ma za krótki czas grzania więc w zimę muszę dość często włączać to ogrzewanie bo nie zdąży się odparować czy to woda czy śnieg, w skodzie jest zdecydowanie dłużej.
9 Spryskiwacze przedniej szyby nie mają regulacji wysokości psikania i działają do 40 km/h, przy szybszej jeździe psikają już tylko na podszybie(sam wymieniłem na te od laguny III i jest lepiej bo mają regulację).
10 Zawieszenie samo w sobie jest nijakie , bo niby jest miękkie ale na małych wybojach reaguje dość twardo.
11 Układ kierowniczy działa z lekkim opóźnieniem nie jest tak bezpośrednie jak miałem w OIIFL.
12 Skrzynia edc niestety nie jest tak szybka jak dsg i żeby temu zaradzić to ustawiam w tryb sport ale wtedy znowu jak ruszam to w zasadzie zawsze jest szarpnięcie.
13 Czujniki parkowania działają z lekkim opóźnieniem i nie polegam na nich bo już nie raz zdarzyło mi się że dojechałem do przeszkody a one dopiero po chwili sygnalizowały ze zbyt blisko jestem.
14 Jak zaświeci się rezerwa paliwa to przestaje pokazywać dystans jaki pozostał na aktualnym stanie paliwa.
15 Jak chcę wybrać osobę do której będę dzwonił to lista kontaktów jedynie jest widoczna na wyświetlaczu radia natomiast jak już wybiorę kontakt i zacznę dzwonić do tej osoby to wtedy a jakże kontakt z numerem wyświetli mi się na desce kompletnie bez sensu.
16 Czujnik świateł nie jest skorelowany z czujnikiem deszczu i efekt jest taki że jak pada deszcz i mam włączone wycieraczki to i tak jadę na dziennych bo dla czujnika światła jest jeszcze dość jasno i nie przełączy mi na mijania muszę sam przełączać a sam czujnik światła nie ma regulacji ustawienia czułości przełączania świateł.
17 Komputer pokazujący średnie spalanie najprawdopodobniej też się zawiesza, bo jak powiedzmy wyzeruję go pojadę na trasę to po powrocie do miasta i ciągłej po nim jeździe pokazuje zużycie ok 8 litrów ale jak go wyzeruję to pokazuje 10 litrów i już nie spada (silnik 1,6 tce 150 KM) jedynie co to silnik nie zużywa oleju :)
Ostatnio zmieniony 29 mar 2017, o 20:57 przez rafik11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Olej - dobrze się zaczęło :(

Post autor: piramida »

Stary, tego monologu nie da się czytać, nie ma ani jednej kropki :shock:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Olej - dobrze się zaczęło :(

Post autor: CLO27 »

Eee tam przeczytałem i ciekawe spostrzeżenia:) dzieki...najbardziej ten podłokietnik mnie by zniechecił :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Foton

Re: Olej - dobrze się zaczęło :(

Post autor: Foton »

A wiecie moze jak tam sie jezdzi Talismanem?

Jakies mankamenty?:)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Olej - dobrze się zaczęło :(

Post autor: whity »

Jak spalanie?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olej - dobrze się zaczęło :(

Post autor: Łuki_ssuperb »

Ujnia przecie Wam mówiłem ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Foton

Re: Olej - dobrze się zaczęło :(

Post autor: Foton »

Ze niby jakie?
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olej - dobrze się zaczęło :(

Post autor: Łuki_ssuperb »

Ty To Foton w czarnej dupie jesteś to Ci nie powiem ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Foton

Re: Olej - dobrze się zaczęło :(

Post autor: Foton »

Tymbardziej powinienes:)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olej - dobrze się zaczęło :(

Post autor: Łuki_ssuperb »

Jak z niej wyjdziesz to się dowiesz ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Foton

Re: Olej - dobrze się zaczęło :(

Post autor: Foton »

Ty czekaj...ale ja nie ciebie pytam:)
rafik11
Posty: 39
Rejestracja: 15 lip 2011, o 15:25
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: lublin

Re: Olej - dobrze się zaczęło :(

Post autor: rafik11 »

uwzględniłem sugestie dotyczące teksu i naniosłem poprawki:)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Olej - dobrze się zaczęło :(

Post autor: piramida »

Brawo TY :-)
bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: Olej - dobrze się zaczęło :(

Post autor: bobek84 »

CLO27 pisze:No zawsze to może coś dać nie qiem czy mit opiłkowy jest prawdziwy ale dla spokoju za takie pieniadze niech będzie zrobione.
Prawdziwy,po wymianie silnika pierwsza zmiane oleju robilem po 400 km ,widac było gołym okiem opiłki w oleju.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Olej - dobrze się zaczęło :(

Post autor: CLO27 »

O kufa to ciekawe...zawsze myślałem że to takie gadanie.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ