Co zrobić z taką parkingówką?

Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zrobić z taką parkingówką?

Post autor: kamracik »

Przy takiej szkodzie, poszedłbym do ASO po wycenę, wziął kasę z Ubezpieczenia i olał temat. Spolerował ewentualnie przy nadarzającej się okazji lub nudnym weekendzie.

Punkt pierwszy z Twojej listy jest jakiś dziwny, bo nie rozumiem co Cię to obchodzi? Tak skonstruowane jest prawo u nas. Ja nie zostawiam auta byle komu i jak ktoś spowoduje wypadek biorę odpowiedzialność na klatę, przecież nie musiałem dawać.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zrobić z taką parkingówką?

Post autor: CLO27 »

kamracik pisze:Przy takiej szkodzie, poszedłbym do ASO po wycenę, wziął kasę z Ubezpieczenia i olał temat. Spolerował ewentualnie przy nadarzającej się okazji lub nudnym weekendzie.

Punkt pierwszy z Twojej listy jest jakiś dziwny, bo nie rozumiem co Cię to obchodzi? Tak skonstruowane jest prawo u nas. Ja nie zostawiam auta byle komu i jak ktoś spowoduje wypadek biorę odpowiedzialność na klatę, przecież nie musiałem dawać.
+1
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zrobić z taką parkingówką?

Post autor: orlik »

CLO27 pisze:
kamracik pisze:Przy takiej szkodzie, poszedłbym do ASO po wycenę, wziął kasę z Ubezpieczenia i olał temat. Spolerował ewentualnie przy nadarzającej się okazji lub nudnym weekendzie.

Punkt pierwszy z Twojej listy jest jakiś dziwny, bo nie rozumiem co Cię to obchodzi? Tak skonstruowane jest prawo u nas. Ja nie zostawiam auta byle komu i jak ktoś spowoduje wypadek biorę odpowiedzialność na klatę, przecież nie musiałem dawać.
+1
+2
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Co zrobić z taką parkingówką?

Post autor: Matt »

Poza tym jak ktoś ma kilka samochodów to wykupuje ochronę zniżek właśnie z takiego powodu
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zrobić z taką parkingówką?

Post autor: piramida »

Kup sobie zaprawke lakieru w ASO za parę groszy, przy piwku podmalujesz i po temacie, do nastepnego razu ;-) Jeszcze nie raz ktoś stuknie na parkingu drzwiami czy też zrysuje, nie ma się czym przejmować...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zrobić z taką parkingówką?

Post autor: CLO27 »

piramida pisze:Kup sobie zaprawke lakieru w ASO za parę groszy, przy piwku podmalujesz i po temacie, do nastepnego razu ;-) Jeszcze nie raz ktoś stuknie na parkingu drzwiami czy też zrysuje, nie ma się czym przejmować...
Każda lakiernia mu dorobi za 1/3 ceny zaprawki z aso :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
trueboar
Posty: 67
Rejestracja: 14 lut 2016, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zrobić z taką parkingówką?

Post autor: trueboar »

kamracik pisze:Punkt pierwszy z Twojej listy jest jakiś dziwny, bo nie rozumiem co Cię to obchodzi?
Ja też nie rozumiem... :)

Dzięki za opinie, za waszą radą postaram się ściągnąć gotówkę z ubezpieczenia sprawcy i naprawię w wolnej chwili.

Pozdrawiam.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Co zrobić z taką parkingówką?

Post autor: jan6a »

Niestety - szkoda całkowita ;) A tak poważnie to można zrobić to tak: mała zaprawka sztyftem z ASO ( bo jednak jest ubytek lakieru) oraz polerka. Można też zrobić naprawę SR u dobrego lakiernika który zajmuje się takimi naprawami czyli wycieniować bazę na uszkodzeniu nie przekraczając przetłoczenia na zderzaku a bezbarwny wycieniować przy odblaskach na zderzaku-również nie przekraczając krechy na zderzaku i będzie miodzio ;)
trueboar
Posty: 67
Rejestracja: 14 lut 2016, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zrobić z taką parkingówką?

Post autor: trueboar »

Jest zgoda towarzystwa na naprawę, pan z ASO na oko ocenił naprawę na 1700 zł :D... Zrobię może po wakacjach.
ODPOWIEDZ