Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 11 gru 2018, o 05:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 147 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 16 lis 2017, o 14:32 

Imi臋: Rafa艂
Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 14:10
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Witam,
u mnie sytuacja wygl膮da nast臋puj膮co:
stuki by艂y ju偶 s艂yszalne po przejechaniu 5000km oczywi艣cie pojecha艂em na serwis powiedzieli 偶e nic nie s艂ysz膮 i tak je藕dzi艂em jak wariat chyba 5 razy a偶 zacz臋艂o strzela膰 przy parkowaniu i skr臋conych ko艂ach. Stwierdzili 偶e to przeguby a dok艂adnie trzeba sklei膰 je czym艣 takim jak Locktide 601, oczywi艣cie robili to 3 razy zanim przesta艂o i o dziwo mam ju偶 najechane 75000km i nie strzela, stuki nie usta艂y. Jednak to nie wszystko chwile p贸藕niej zacz臋艂o skrzypie膰 na progach zwalniaj膮cych. Oczywi艣cie b臋d膮 smarowa膰 bo wymieni膰 wadliwego stabilizatora to nie 艂aska i teraz po ok 8msc znowu zaczyna skrzypie膰.
wracaj膮c to stukania jak dla mnie s膮 coraz bardziej s艂yszalne by艂em w 2 serwisach i idioci twierdz膮 偶e albo nic nie slycha膰 albo ma tak by膰. Teraz jest jeszcze lepiej bo jak mocniej przyhamuj臋 to s艂ycha膰 pukniecie jak gumowego m艂otka. Szczerze mam jeszcze 8msc gwarancji i musz臋 albo odnale藕膰 usterk臋 albo niech si臋 co艣 w ko艅cu urwie bo mam do艣膰 tego dziada. 呕a艂uj臋 偶e go nie rozjeba艂em o drzewo przed uko艅czeniem 1 roku dosta艂 bym ca艂a kwot臋 jaka zap艂aci艂em i kupi艂 bym co艣 innego
Koledzy ratujcie gdzie szuka膰 usterki...

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 16 lis 2017, o 16:48 

Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2017, o 08:37
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Mi na serwisie "nic nie znale藕li". Czyli by艂o przesmarowane, zaczyna艂o co艣 z powrotem postukiwa膰, ale objawy by艂y minimalne. Faktycznie stukanie s艂ysza艂em, ale gdy przejecha艂em si臋 nowym autem, tam tak偶e by艂o s艂ycha膰 stukanie w typie jak u mnie, cho膰 powiedzmy 偶e 1/10 tego co by艂o ju偶 u mnie. Obecnie stuka sobie ju偶 jak dawniej, skrzypi tak偶e. Gwarancja sko艅czy艂a si臋 w lipcu. Sam pojecha艂em do zaufanego diagnosty, 偶eby wybada膰, czy serwis r偶nie g艂upa, czy faktycznie nie ma luz贸w... i luz贸w nie ma. Jednak po zmianie serwisu (na POL MOT) i ponownym sprawdzeniu, pad艂o stwierdzenie, 偶e nale偶y wymieni膰 tuleje tylne dolnych wahaczy... widz臋, 偶e s膮 dost臋pne zamienniki PU tego tematu... http://www.strongflex.eu/pl/1239-superb-iii-15-
tylko zawsze wydawa艂o mi si臋, 偶e to dopiero sobie skrzypi...

G贸ra

PostNapisane: 16 lis 2017, o 20:05 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 444PS/567Nm
Chyba nie masz zamiaru zak艂ada膰 tego do cywilnego wozu, jak lubisz superba to nie r贸b mu tego ;-)

G贸ra

PostNapisane: 16 lis 2017, o 22:12 

Nie lubi臋 :D
Nie wiem co lepsze, skrzypienie czy stukanie... chyba 偶e jeszcze skoda si臋 poczuje do naprawy...

G贸ra

PostNapisane: 29 mar 2018, o 13:54 

Do艂膮czy艂(a): 29 mar 2018, o 13:38
Silnik: 2.0TSI (220KM)
U mnie w Superb III (rocznik 2017) s艂ycha膰 stuki w przednim zawieszeniu prawie zawsze przy przeje偶d偶aniu przez progi i to w momencie kiedy przednie ko艂a zje偶d偶aj膮 z progu. Czasem mam wra偶enie jakby nawet podwozie przyciera艂o albo uderzy艂o o ten pr贸g taki jest odg艂os.
Auto ma dopiero 10kk na liczniku, zawieszenie adaptacyjne. Jeszcze nie by艂em z tym w ASO ale wst臋pnie jak si臋 pyta艂em w serwisie o ten problem, to pierwsze pytanie jakie pad艂o to czy mam zawieszenie adaptacyjne. Jakby ju偶 co艣 o tym wiedzieli. Kazali si臋 um贸wi膰 na sprawdzenie tego. Zrobi臋 to po 艣wi臋tach. Kto艣 ju偶 mia艂 ten problem z progami, adaptacyjnym zawieszeniem i gdzie艣 w Warszawie w ASO mia艂 to diagnozowane z pozytywnym skutkiem?

G贸ra

PostNapisane: 29 mar 2018, o 14:48 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
pomaga spryskanie tulei Wurthem HSS 5000

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 29 mar 2018, o 15:15 

Imi臋: Alexyn
Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2017, o 12:18
doutdes napisa艂(a):
Ju偶 po wizycie w ASO i problem rozwi膮zany.

W moim przypadku jaki艣 mato艂 u dealera nie wyj膮艂 tzw. zabezpiecze艅 transportowych, kt贸re zak艂ada producent pomi臋dzy odbojnikiem a amorem. Przy wydaniu auta, powinny one zosta膰 usuni臋te. U mnie nie zosta艂y co skutkowa艂o tym, 偶e amortyzatory praktycznie nie pracowa艂y. Zawieszenie by艂o twarde a z czasem pojawi艂y si臋 stuki. Zabezpieczenia usuni臋te i problem znik艂. Wskutek tego niedopatrzenia dosz艂o do uszkodzenia odbojnik贸w amortyzatora i os艂on, ale tu ju偶 drobnostka. Te zabezpieczenia znajduj膮 si臋 powy偶ej os艂on, s膮 lu藕no zamontowane, jasnoniebieskie, wykonane z plastiku.

Ps. dowiedzia艂em si臋, 偶e nie to nie pierwsza sytuacja, gdy przy wydaniu nowego auta, kto艣 o tym zapomina.

Ale sie wkurze jak si臋 oka偶e, 偶e psiocz臋 na zawieszenie w Superbie a rozwi膮zanie jest takie banalne...u mnie na progach zwalniaj膮cych i dziurach czuj臋 jakby tuleje stuka艂y albo jakby dzia艂a艂o one jak w mojej starej Octavii po 8 latach :) A偶 mi si臋 nie chce wierzy膰, 偶e mog艂oby by膰 to spowodowane niewyj臋ciem jaki艣 zabezpiecze艅 transportowych...B臋de jecha艂 na zmian臋 opon i akcj臋 serwisow膮 艣wiate艂 to im wspomn臋 o tym...

G贸ra

PostNapisane: 29 mar 2018, o 15:20 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Bez przesady. Nie da si臋 tego nie zauwa偶y膰.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 29 mar 2018, o 15:21 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Mo偶esz samemu zagl膮dn膮膰 w nadkole i zerkn膮膰 czy nie zosta艂y, ale raczej nie robi艂bym sobie nadziei :)

G贸ra

PostNapisane: 30 mar 2018, o 07:57 

Imi臋: Mariusz
Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2011, o 01:34
Aktualnie: JB4 350KM / 423Nm
U mnie b臋d膮 wymieniali tuleje na gwarancji, jestem um贸wiony ju偶 w serwisie po 艣wi臋tach.

G贸ra

PostNapisane: 3 kwi 2018, o 10:56 

Ja jade do ASO w czwartek najbli偶szy na wymian臋 opon i akcj臋 przywo艂awcz膮 艣wiate艂 (dzia艂aj膮 poprawnie wi臋c mam nadziej臋, 偶e nic nie spieprz膮) to przy okazji zerkn膮 na zawieszenie bo mam nieodparte wra偶enie, 偶e tuleje ha艂asuj膮...

G贸ra

PostNapisane: 4 kwi 2018, o 19:44 

Do艂膮czy艂(a): 7 mar 2017, o 19:59
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
W moim aucie tuleje przednie wymienione w ramach gwarancji ale. Jest lepiej ale sza艂u nie ma.

G贸ra

PostNapisane: 4 kwi 2018, o 21:24 

Ja wymieni艂em na te od Audi S3, wra偶enia opisa艂em w modyfikacjach na cz臋艣ciach OEM. Og贸lnie stuka膰 nie stuka, ale na poprzecznych nier贸wno艣ciach dalej napierdala

G贸ra

PostNapisane: 6 kwi 2018, o 08:39 

By艂em na zmianie opon i poprosi艂em o sprawdzenie zawieszenia. Panowie nic nie stwierdzili organoleptycznie na podno艣niku. Po zmianie opon jest jednak jako艣 inaczej. Musz臋 chwile poobserwowa膰 zachowanie 偶eby stweirdzi膰 czy jest lepiej czy gorzej, czy tak samo.

G贸ra

PostNapisane: 10 cze 2018, o 19:03 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 14 mar 2018, o 15:10
No powiem Wam, 偶e w szoku jestem jak to napierd...a... w specyficznych sytuacjach ... auto dopiero odebra艂em przebieg 350km i si臋 t艂ucze ten zawias jak p贸j.. ale tylko na jaki艣 poprzecznych nier贸wno艣ciach jakby gdzies by艂 luz na zawiasie czy u g贸ry na amorach ... czy ju偶 s膮 na to jakie艣 sposoby poza wymiana auta?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 147 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: