Parujące szyby

Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parujące szyby

Post autor: Camillinhio »

Andrzej, pyłek kwiatowy? Czy ten radioaktywny pierwiastek? ;)
Obrazek
Cyho
Posty: 45
Rejestracja: 4 lip 2016, o 21:43
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Radom

Re: Parujące szyby

Post autor: Cyho »

piramida pisze:Wymień filtr kabinowy i po temacie ;-)
Wychodzi na to, że faktycznie filtr jest problemem. Smród wyjętego filtra odpowiada zapachowi, który wydobywa się po zamknięciu obiegu. Wyjęty filtr sprawia wrażenie wilgotnego.

Moja teoria jest taka.
Filtr zbiera trochę wilgoci. Do czasu aż z zewnątrz leci zimne (<0) powietrze, jest ono względnie suche, gdyż zgromadzona wilgoć nie ma jak odmarznąć. Po zamknięciu obiegu zamarznięta woda w filtrze odmarza ponieważ dostaje ciepłe powietrze z kabiny i wilgoć jest wyrzucana wraz z zapachem do kabiny.

W wcześniejszych fordach nie miałem tego problemu, gdyż po zamknięciu obiegu powietrze nie przechodziło przez filtr. Z drugiej jednak strony w fordzie trzeba było względnie często mechanicznie czyścić parownik klimatyzacji, gdyż osiadał na nim kurz.

Obydwa rozwiązania mają swoje bolączki. Chyba przydały by się 2 filtry :).
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Parujące szyby

Post autor: marasmus007 »

Hmmmm 4 dni temu odebrałem auto z salonu i mam to samo szyby parują na około 20 sek , dziwny zapach w kabinie a po chwili wszysto OK.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 347
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parujące szyby

Post autor: caballero »

Sam miałem ten "problem", ale po 2 tyg. od odbioru auta szyby ani razu mi nie zaparowały.
Podobnie miałem problem na początku z wyłączającymi się asystentami (Rear Traffic Alert, Blind Spot Detection), gdy tylko aktywowała się kamera cofania, ale po ok. 2 tyg. problem też magicznie zniknął.
Kuszyna
Posty: 11
Rejestracja: 5 lip 2023, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Marcin

Re: Parujące szyby

Post autor: Kuszyna »

Odgrzewam temat. Jak to jest z tym parowaniem szyb. Kupiłem samochód jakieś 3 miesiące temu i dopadła mnie zmora zaparowania szyb. Filtr kabinowy wymieniony. W poprzednim samochodzie nie wiedziałem co to zaparowane szyby a tutaj nie idzie sobie z tym poradzić. Macie jakieś pomysły patenty? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 194
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Parujące szyby

Post autor: polowiec »

Kuszyna pisze: 28 lis 2023, o 14:01 Odgrzewam temat. Jak to jest z tym parowaniem szyb. Kupiłem samochód jakieś 3 miesiące temu i dopadła mnie zmora zaparowania szyb. Filtr kabinowy wymieniony. W poprzednim samochodzie nie wiedziałem co to zaparowane szyby a tutaj nie idzie sobie z tym poradzić. Macie jakieś pomysły patenty? Pozdrawiam
Sprawdź czujnik jakości powietrza.
Jak jest uszkodzony to ciagle zamyka obieg.
Polecam zamiennik z Ali - działa idealnie - jakby byl do wymiany.
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Parujące szyby

Post autor: ktryk »

Ten z ali to działa tak idealnie że nie wali błędu, :D ale już obiegu nie zamyka jak się jedzie za śmierdziuchem. :(
Zrobili coś ,ale tak nie do końca dobrze.
Choć przeciętny Kowalski nie jest w stanie tego wyłapać i cieszy się że ma za ułamek ceny ori coś co praktycznie nie działa. ;)
yogibabu
Posty: 328
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Parujące szyby

Post autor: yogibabu »

Ja mam uszkodzony czujnik jakości powietrza i szyby nie parują. Po za tym jak on jest uszkodzony to właśnie obieg jest otwarty,a nie zamknięty.
Kuszyna
Posty: 11
Rejestracja: 5 lip 2023, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Marcin

Re: Parujące szyby

Post autor: Kuszyna »

Mam błąd b108b54 klapka przepływu powietrza świerzego/ obiegowego zakleszczony siłownik. Gdzie szukać tego silniczka?
Drugi błąd b108e54 brak ustawienia podstawowego silniczka tylnej klapki regulacji temperatury. Tutaj to jakieś kodowanie pewnie albo kalibracja?
Jakieś sugestie? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 194
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Parujące szyby

Post autor: polowiec »

ktryk pisze: 28 lis 2023, o 21:10 Ten z ali to działa tak idealnie że nie wali błędu, :D ale już obiegu nie zamyka jak się jedzie za śmierdziuchem. :(
Zrobili coś ,ale tak nie do końca dobrze.
Choć przeciętny Kowalski nie jest w stanie tego wyłapać i cieszy się że ma za ułamek ceny ori coś co praktycznie nie działa. ;)
To w takim razie poszukam ori nowego.
Akurat zależy mi na automatycznym obiegu.
ODPOWIEDZ