Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 17 pa藕 2017, o 17:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 94 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Paruj膮ce szyby
PostNapisane: 8 sty 2017, o 19:48 

Do艂膮czy艂(a): 4 lip 2016, o 21:43
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Hej,
No to w p贸艂rocznym presti偶owym wozie pojawi艂a si臋 pierwsza dziwna przypad艂o艣膰, polegaj膮ca na paruj膮cych szybach.
Dzieje si臋 to w KILKA sekund po w艂膮czeniu zamkni臋tego obiegu powietrza, niezale偶nie czy robi si臋 to r臋cznie czy automatycznie. Przy obecnych temperaturach spr臋偶arka raczej nie ma si臋 jak w艂膮czy膰. Do tego dochodzi zapach jak po wy艂膮czeniu starej zasyfionej klimatyzacji.
W samochodzie nie namaca艂em wilgoci na dywanikach. Rozumiem, 偶e szyby maj膮 prawo parowa膰, ale wg mnie dzieje si臋 to za szybko.
Jakie艣 pomys艂y co do przyczyny?
Moje domys艂y w kolejno艣ci losowej :

1) Czy偶by samoch贸d by艂 tak szczelny, 偶e wydychana para nie by艂a w stanie opu艣ci膰 wozid艂a?
Wnioskuje na podstawie ci臋偶ko zamykaj膮cych si臋 drzwi, kt贸re s膮 trzaskanie jako ostatnie.
Po d艂u偶szych podr贸偶ach zawsze wietrze, po nocy pod chmurk膮 z temperatur膮 -20 w 艣rodku szyby nie s膮 oszronione, wi臋c zalegaj膮c膮 wilgo膰 wykluczam.

2) Noc po pierwszym takim zdarzeniu wyskoczy艂 komunikat o ma艂ej ilo艣ci p艂ynu chodz膮cego, jednak podobnie偶 to norma po przejechaniu ~10000 ( u mnie 13000 ). Jeszcze nie liza艂em opar贸w :), ale zapach nakierowuje mnie w t膮 stron臋.

3) Jaka艣 inna przypad艂o艣膰? Wcze艣niej same Fordy by艂y wi臋c nie znam umiejscowienia element贸w w VAGach i nic nie mog臋 wydedukowa膰.

Rozwi膮zanie TTTM, wy艂膮cz automatyczny obieg zamkni臋ty, zapomnij o tym przycisku nawet jak jedziesz przez unosz膮cy si臋 w powietrzu spalony plastik 艣rednio mnie interesuje :).

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 8 sty 2017, o 20:16 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Ja mam taki objaw w octavii. Na razie radz臋 sobie w艂膮czaj膮c intensywny nawiew na szyb臋 i znika to od razu. W superbie nie mam na razie problem贸w. By膰 mo偶e przy tych mrozach zamarz艂a Ci rurka odwadniania klimy na zewn膮trz pojazdu ? Ona jest na tunelu przy nogach pasa偶era, za t膮 szmacian膮 os艂on膮 tunelu.

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

PM銇妧琛撶殑銇姪瑷銈掍笌銇堛仸銇亜銇戙仾銇勩

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2017, o 20:34 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Mam to samo praktycznie od nowo艣ci ( na dniach sprawdz臋 z ciekawo艣ci filtr kabinowy i t臋 rurk臋 co Enri pisze)
W starszych vagach nie by艂o problem贸w z parowaniem i nawet w zim臋 osuszacz dawa艂 rad臋.
Tutaj nawet na zewn臋trznym obiegu w deszczowy dzie艅, po wje藕dzie na parking podziemny - potrafi zaparowa膰.

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2017, o 20:40 

Tom-Tdi napisa艂(a):
Mam to samo praktycznie od nowo艣ci ( na dniach sprawdz臋 z ciekawo艣ci filtr kabinowy i t臋 rurk臋 co Enri pisze)
W starszych vagach nie by艂o problem贸w z parowaniem i nawet w zim臋 osuszacz dawa艂 rad臋.
Tutaj nawet na zewn臋trznym obiegu w deszczowy dzie艅, po wje藕dzie na parking podziemny - potrafi zaparowa膰.

No to chyba czeka mnie wizyta w aso, niech wymy艣laj膮 jak膮艣 historyjk臋. Przy okazji ch艂odziwa mi uzupe艂ni膮.

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2017, o 21:01 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 314 KM/435NM
W starszych vagach w艂a艣nie by艂a to zmora np passat b5..u siebie tego nie zauwa偶y艂em ale dzisiaj na czerwono si臋 kontrolka p艂ynu ch艂odniczego w艂膮czy艂a tak jak by go nie by艂o... nie patrzy艂em co i jak bo zimno pojecha艂em innym wozem na wszelki wypadek ale takie cuda :)

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2017, o 21:06 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Passat b5?? - co艣 Ci si臋 pomyli艂o... Co jak co, ale to jest auto idealne :D
Tam chyba by艂 problem, 偶e woda la艂a si臋 przez uszczelke do wewn膮trz, ale sama klima dzia艂a艂a bez zarzut贸w.

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2017, o 21:35 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 314 KM/435NM
Auto idealne to prawda do dzisiaj je藕dzi ma ju偶 470 nalatane :)

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2017, o 21:41 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Aktualnie: 444PS/567Nm
U mnie te偶 lubi膮 szyby zaparowa膰 jak pada na zewn膮trz i jest du偶a wilgotno艣膰, zazwyczaj jak klim臋 mam ustawion膮 na 20stopni i wi臋cej ale co ciekawe, jak s膮 mrozy i ma艂a wilgotno艣膰, szyby nie paruj膮

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2017, o 21:42 

CLO27 napisa艂(a):
W starszych vagach w艂a艣nie by艂a to zmora np passat b5..u siebie tego nie zauwa偶y艂em ale dzisiaj na czerwono si臋 kontrolka p艂ynu ch艂odniczego w艂膮czy艂a tak jak by go nie by艂o... nie patrzy艂em co i jak bo zimno pojecha艂em innym wozem na wszelki wypadek ale takie cuda :)

Najciekawsze jest to, 偶e ta wilgo膰 z nawiew贸w leci bo najpierw paruje miejsce troszk臋 poni偶ej tego, gdzie jest skierowany nawiew.

Jak wygl膮da obieg zamkni臋ty?

Zak艂adam, 偶e przy zamkni臋tym obiegu powietrze omija kabin贸wke?( gdzie ona jest tak przy okazji ?)
Powietrze wci膮gane jest z obszaru n贸g pasa偶era i przelatuj膮 ko艂o nagrzewnicy i/lub skraplacza klimatyzacji?
Gdzie s膮 otwory odprowadzaj膮ce wypierdziane powietrze na zewn膮trz?

B艂膮dz臋 bo nie jestem w stanie poj膮膰 sk膮d tyle wilgoci przy obecnych mrozach ( -16 -8 ) si臋 gdzie艣 kumuluje.

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2017, o 21:52 

Do艂膮czy艂(a): 16 sie 2016, o 18:49
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Na autostradzie po spryskaniu szyb przednia te偶 momentalnie paruje.

Wys艂ane z mojego GT-I9505 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2017, o 22:03 
Moderator

Po spryskaniu szyb w艂膮cza si臋 zamkni臋ty obieg. Podobnie jak czujnik jako艣ci powietrza wyczuje jaki艣 syf, wtedy odpala si臋 obieg zamkni臋ty. Nie omija on filtra py艂kowego. Filtr znajduje si臋 za schowkiem pasa偶era. Aby si臋 do niego dobra膰 otwieramy schowek i zwalniamy na jego g贸rze dwa jakby zatrzaski.

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2017, o 23:27 

Enriquez napisa艂(a):
Po spryskaniu szyb w艂膮cza si臋 zamkni臋ty obieg. Podobnie jak czujnik jako艣ci powietrza wyczuje jaki艣 syf, wtedy odpala si臋 obieg zamkni臋ty. Nie omija on filtra py艂kowego. Filtr znajduje si臋 za schowkiem pasa偶era. Aby si臋 do niego dobra膰 otwieramy schowek i zwalniamy na jego g贸rze dwa jakby zatrzaski.

Dobra, czyli zostaje sprawdzi膰 scenariusz w kt贸rym zamiast w艂膮czenia zamkni臋tego obiegu wy艂膮czy si臋 nadmuch zupe艂nie lub wy艂膮czy na szyb臋. Je偶eli zacznie parowa膰 du偶o p贸藕niej, b臋dzie to oznacza艂o gromadzenie si臋 wilgoci pomi臋dzy punktem odbioru powietrza do recyrkulacji a filtrem pp.
Zak艂adaj膮c oczywi艣cie szczelny tor nagrzewnicy.

Przy okazji gdzie艣 wyczyta艂em, 偶e zamkni臋ty obieg w艂膮cza si臋 r贸wnie偶 po wrzuceniu wstecznego biegu.

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2017, o 07:37 
Moderator

To prawda. Wsad藕 auto do ciep艂ego pokoju i zobacz czy nie odmarz艂a rurka.

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2017, o 20:31 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 16 pa藕 2010, o 11:35
Samoch贸d: Superb III 4x4
u mnie znowu akcja taka... wczoraj przy mnius 16 wracaj膮c do 艁odzi kilka razy takie co艣:

czu膰 taki specyficzny zapach z klimy ( lekko dusz膮cy) i paruj膮 szyby... trwa to 15-20 sek... na trasie 340 km 8 razy tak sie sta艂o. Auto dzisisaj w nocy ca艂y czas w 18 stopniach + i jad膮c rano znowu powt贸rka... WTF???

w menu wentylacji wszystko odznaczone ptaszkami ( 3 pozycje)

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2017, o 20:54 

gachul napisa艂(a):
u mnie znowu akcja taka... wczoraj przy mnius 16 wracaj膮c do 艁odzi kilka razy takie co艣:

czu膰 taki specyficzny zapach z klimy ( lekko dusz膮cy) i paruj膮 szyby... trwa to 15-20 sek... na trasie 340 km 8 razy tak sie sta艂o. Auto dzisisaj w nocy ca艂y czas w 18 stopniach + i jad膮c rano znowu powt贸rka... WTF???

w menu wentylacji wszystko odznaczone ptaszkami ( 3 pozycje)

No to ju偶 mam pewno艣膰, 偶e to nie jest pojedynczy przypadek. Zgodnie z opisem na jakim艣 forum, je偶eli nie mo偶na za艂膮czy膰 spr臋偶arki ( temperatura ni偶sza ni偶 -8 ) to czas zamkni臋cia obiegu jest skr贸cony w艂a艣nie do 15sek. Osobi艣cie nie mia艂em tyle odwagi 偶eby czeka膰 a偶 ca艂a szyba si臋 pokryje. Ewidentne jaka艣 wada projektowa. Pozostaje chyba tylko zag艂adza膰 i czeka膰 na jak膮艣 akcje serwisow膮.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 94 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: